Digitální zesilovač v CD receiveru, OK?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

poutnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Mar 2013, 11:36

Digitální zesilovač v CD receiveru, OK?

Príspevok od používateľa poutnik » 22 Jan 2015, 17:14

Ahoj. Nechal jsem se nalákat na koupi mini CD receiveru, kde se (snad záměrně) zamlčelo, že to má digitální výkonový zesilovač.
Nepodařilo se mi to rozehrát s žádnými bednami, které jsem měl k dispozici. Takový plochý zvuk, no fuj. Až jsem na to rezignoval a šoupnul to dceři do pokoje, kde se ještě povalovaly malé JVC bedýnky s jedním širorepráčkem a bassreflexem. Náhodou jsem se do toho zaposlouchal a z těch bedýnek lezla taková příjemně barevná, dynamická hudba, mající jednoznačně šmrnc. (jistě, žádné hifi)
Ale "ten zvuk" tam byl. Objemově stejně velké(malé) dvoupásmovky třeba vůbec nezahrály. Marně dumám, co vlastně ten zesilovač potřebuje, aby zahrál.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: Digitální zesilovač v CD receiveru, OK?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 22 Jan 2015, 19:19

Prostě se krám s krámem sešel a nedostatek jednoho asi vykompenzoval nedostatek druhýho...to se v týhle třídě stává často. Kvůli tomu se říká, že "tyhle bedny hrajou s tímle zesilovačem, tamty zase s jiným atd." Pak lidi donekonečna obměňují bedny, zesilovače a hledají tu správnou sestavu...
Pokud jsou ale od začátku bedny skutečně dobré a krmí se trochu slušným zesilovačem (stačí i blbá LM3886), tak ta sestava bude hrát dobře.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok