aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa martin286 » 28 Jan 2015, 20:55

hojte, dens som bol v datarte a mali tam ten zetkovy rad logitechu, kazdy kto siel okolo sa pri nom zastavil, jdna tam aj pustali nieco na nom ale ja som pocul tu piesen aj pred tym uz velarazy, ale nikdy som netusil ze v nej je tolko basov :D proste na tom sube to bola uplne ina pesnicka... akoto ze tak dobre basuje a huci?? take basy da ze som ani nevedle ze take existuju.. pocul som vela subov ale ziadny tak nehuci.. ako ma hrat teda sub? tak ako ten logitech?
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 28 Jan 2015, 21:16

Asi si ešte nepočul od visatonu TIW :D v prvomrade sa treba držať parametrov reproduktora a podľa toho vyladiť ozvučnicu a potom taktiež aj výhybka. Najlepšie aktívna so subsonickým filtrom.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
lacika
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: 07 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa lacika » 28 Jan 2015, 23:03

nema.. na intraku sme mali Z-5500 digital a ten sub je naladeny.. no povedzme, ze na filmy.

toto je charka z5500 digital http://article.techlabs.by/img/article/7836/ltbp_5.png

ako si vsimas, je naladeny na 60Hz potom je prepad az o 6dB! a potom to narastie pri 90Hz, ale to je stale pokles nejakych 3dB..
v skratke buci to jak splasena krava.
Ano, bilo to jedna radost, ale ked si tam pustil nieco, co malo mat basy nizsie ako 60Hz, tak to bola muka.

a dajme tomu, ze normalna charka by mala byt rovnejsia.. nieco pre ilustraciu http://home.comcast.net/~gold.cooper/au ... 8%20fr.gif
0
Myslieť, znamená hovno vedieť.

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 29 Jan 2015, 06:40

Veľmi sa mi páčia charky vyhladené na 1/3 okt. Sú také...také....také krásne hladké a rovné. :lol:
Skutočný subwoofer ale zahrá hlbšie, než 45Hz...toto je naozaj len veľmi efektné a cool dunítko. Pre nenáročných poslucháčov na pozeranie filmov a hranie hier taká zostava stačí. Naozajstný subwoofer však musí s prehľadom preniesť 30Hz (do -6dB - to je posledná hodnota útlmu pri ktorej to ešte má význam) a na satelity musí plynule naviazať už medzi 60-90Hz. To už ale bude vyžadovať trošku väčšiu bedničku.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa platon.rado » 29 Jan 2015, 08:20

Zvuk subu na filmy a ako doplnok s hi-fi zostave hrá úúúplne inak.Sub som spravil na zákazku a už 3 roky funguje bez problémov.Je tam spomínaný TIW 200 od VISATON.Pre hifi má len dopĺnať spodné pásmo.Nesmie prehlušovať a brblať.Bas má byť presný a krátky.Vela záleží na použitom zosilňovači a na kontrole nad subwooferom. Veľa mladých ľudí si myslí že čím viac basssss tým lepšie.To je ale mylná predstava.A treba sa držať a fyziky, a neveriť každej kravine ktorá je napísaná na štítku.A Martin, kus si uprav pravopis.Odzrkadľuje to tvoju inteligenciu.

Foto subu.Cena 300€
Obrázok
Obrázok
Obrázok
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

dudoo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 31 Júl 2014, 05:27
Bydlisko: Kusok od Cahnova, Brno
Vek: 42

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa dudoo » 29 Jan 2015, 09:32

kua tak toto ma nas..hnevalo. Píšem si príspevok k tejto téme, dám ho odoslať a on je proste nikde!
Ale k téme: už je to tu spomínané, že ten logitech je len búúúúúúm-cing, pre hráčov na PC postačujúce. Osobne som počul niekoľko desiatok SW, ktoré boli zvukovo parádne zladené do takej miery, že poslucháč podozieral tie relatívne malé "satelity" z bosoráctva. Z toho logitechu musi po pár minutách bolieť hlava, potom to treba vypnúť. Napríklad vo filme sa mi páčil ASW 1000, silné dynamické basy idúce do hĺbky. V klasickej hudbe prehlboval pásmo, ale trochu sa snažíl byť dominantnejší ako zvyšok zostavy (jeden prípad mohol byť veľkou neupravenou miestnosťou s dozvukom, a druhý zasa s krátkym časom na doladenie k sústave).
@platon.rado: to si parádne spravil, klobúk dolu :thumbup: tie nožičky pasujú k nábytku :mrgreen:.
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa platon.rado » 29 Jan 2015, 13:24

Ano ,všetko musí ladiť.Nie je problém osadiť aj hroty.So spodnej strany je umiestnení bassreflex, tak som to musel kus zdvihnúť.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa penjo » 29 Jan 2015, 13:46

Pridám sem meranie mojich 3-pásmových bedničiek. Ladenie BR na 33Hz. Takéto riešenie subwoofer ani nepotrebuje.
Tým ale nechcem zatracovať význam a použitie subov v praxi, ale už keď stavať subwoofer, tak nech aj plní svoju funkciu, viď. príspevok od platon.rado. Nie tie atrapy logitech, creative, genius a pod., ktoré naozaj len hučia a vytvárajú dojem megahustokrutých basov. Naozaj by ste na nich nechceli počúvať kostolný organ...v podstate by ste z neho ani moc nepočuli.

platon.rado: veľmi pekné a luxusné prevedenie :thumbup:
Prílohy
1456026_595742103828475_1970594740_n.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 29 Jan 2015, 16:38

Jj, klavírny lak robí svoje. :thumbup: Zaujíma ma ten modul zosilňovača vzadu. Čo je to?
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 29 Jan 2015, 17:42

Platon rado: Paráda :o Môžem vedieť viac drobností ? napr: veľkosť ozvučnice, použitý amp, sírka prenášaného pásma.. proste drobnosti :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa TomKocuR » 12 Feb 2015, 16:54

lacika napísal:nema.. na intraku sme mali Z-5500 digital a ten sub je naladeny.. no povedzme, ze na filmy.

toto je charka z5500 digital http://article.techlabs.by/img/article/7836/ltbp_5.png

ako si vsimas, je naladeny na 60Hz potom je prepad az o 6dB! a potom to narastie pri 90Hz, ale to je stale pokles nejakych 3dB..
v skratke buci to jak splasena krava.
Ano, bilo to jedna radost, ale ked si tam pustil nieco, co malo mat basy nizsie ako 60Hz, tak to bola muka.

a dajme tomu, ze normalna charka by mala byt rovnejsia.. nieco pre ilustraciu http://home.comcast.net/~gold.cooper/au ... 8%20fr.gif
Uz som to raz kdesi pisal, ale henta charka je dost nestastna lebo ludia ju potom absolutne nevedia citat. Hej, mas tam prepad, ale na charke co si poslal ty mas absolutne to iste, tiez nejakych 5dB dole tam kde sa nadpaja basak na stredak. Akurat ze v tej druhej charke je aj sucet jednotlivych priebehov, v prvej nie.
To ze je to charka Z Cinema a nie Z5500 a ze na 2.1 PC repraciky vobec nie je zla, to uz je druha vec.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: aky sub zahra este tak dobre ako logitech?

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 12 Feb 2015, 18:33

Ale jednotlivé pásma sa správne sčítavajú len za predpokladu, že sú na seba správne fázovo naviazané. Ak je fáza posunutá, začína sa objavovať prepad. Akú máš záruku u toho logitechu, že to naozaj ide celé vo fáze?
Okrem toho, lacika písal o priebehu samotného subwoofera a o prepade nad jeho ladiacou frekvenciu...nebavil sa o frekvenciách, kde sa nadväzuje na satelit. :wink:
Add. celková charka: Áno, na oko vôbec nie je zlá...vyhladená na 1/3 okt. a v osi... :lol:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok