Slúchadlá tlačia na hlavu

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djtoxic
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Lipany
Vek: 30

Slúchadlá tlačia na hlavu

Príspevok od používateľa djtoxic » 10 Mar 2015, 01:06

Zdravím pání,
mám jeden problém, používam slúchadlá celo uzavreté a nevydržím ich mať na sebe hodinu.
Nevedeli by ste mi poradiť nejakú fintu ako ich "roztiahnuť".
Mám ich asi polrok, zvuk majú krásny ale to že tlačia :D.

Typ : Superlux HD-662
http://www.muziker.sk/studio-podium/nah ... lux-HD-662

Diki moc za príspevky. :applause:
Prílohy
f15777199-ac-9132xf8x0600x0450-m.jpg
0
ALEA Lights™ k Vaším službám...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Slúchadlá tlačia na hlavu

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2015, 08:29

Nebude chyba medzi tými dvomi mušlami? :lol: Buď máš velkú hlavu ty, alebo majú čínania menšie hlavy. :wink:

Srandy nabok.

Ťažko ti presne poradiť,pretože na povolenie toho tlaku je potrebné ,,preformovať,, alebo ten oblúk, v ktorom je zrejme zašité ocelové pero ,
alebo tie dva drôty na ktorých držia mušle,ale to je dosť riskantná operácia, pretože na to je treba to ,,cítiť,, v ruke aké je to pevné a nakolko pružné,aby sa nestalo, že pri prihínaní ti to praskne.V podstate potrebuješ v tej hornej časti oblúka to trochu vyrovnať,aby sa to roztiahlo na šírku a tým tak netlačilo na uši.
Potrebuješ pri ohýbaní prekonať pružnosť tých pier tak, aby zostali v požadovanom tvare ,ale tak aby nepraskli a na to treba cit.
Skúsil by som to chytiť medzi dvoje bliciek ,cez nejakú tvrdšiu podložku, aby si nepoškriabal farbu a postupne prihínať opačným smerom ,kým nedosiahneš požadované uvolnenie tlaku .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: Slúchadlá tlačia na hlavu

Príspevok od používateľa lacog » 10 Mar 2015, 08:43

Možno trepnem blbosť ale zdá sa mi, že niekde som čítal ako niekto z nich vybral jeden z tých dvoch drôtoch. Tiež po nich poškuľujem
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Slúchadlá tlačia na hlavu

Príspevok od používateľa rudko » 10 Mar 2015, 08:44

alebo stlacit hlavu vo zveraku :mrgreen:
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Slúchadlá tlačia na hlavu

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Mar 2015, 08:50

Ked vyberieš drôt budú sa ti vrtieť na hlave a odstávať mušle na ušiach.,Treba to len naformovať ,,nasilu,,
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Slúchadlá tlačia na hlavu

Príspevok od používateľa penjo » 10 Mar 2015, 09:33

Kedže sú tie slúchatká uzavreté, ten zvýšený tlak tam má aj svoje opodstatnenie. Zníženie ruchov z okolia a naopak zníženie vyžarovania zvuku do priestoru. Ale ak to chceš doma počúvať, tak kľudne ako bolo spomenuté, dvoje blicky a skúsiť vyrovnať niektorú časť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok