Prepínač vstupov a výstupov

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Prepínač vstupov a výstupov

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Mar 2015, 23:56

Dlhšie rozmýšľam nad takýmto jednoduchým prepínačom (keďže sa mi nechce stále odpájať PC od reprákov keď chcem púšťať hudbu z mobilu a na reprákoch síce mám výstup na sluchátka, ale je to nejak blbo spravené, sluchátka idú ticho aj keď sú repráky aj PC na maximum tak preto chcem mať sluchátka rovno z PC výstupu). Pôvodne som balance chcel spraviť ako jeden potenciometer pre pravý reprák a jeden pre ľavý, ale našiel som ako sa to urobí cez jeden stereo potenciometer. Otázka je či by nevadilo ak by som spojil všetky zeme a či by niekoho nenapadlo ešte nejaké iné riešenie. Potenciometer na hlasitosť mám na reprákoch, tak preto ho chcem iba na výstup na sluchátka. Balance naopak potrebujem iba pre repráky, kde občas počujem zmenu (napr. keď si sadnem bližšie ku jednému z nich :D) a v PC sa mi to nechce stále upravovať. Obidva potenciometre by som dal 50K logaritmické stereo.

Rozdelené je to celé preto lebo vrchná časť = zadná stena krabice, stred = vrch krabice, spodná časť = predná stena krabice, takže nie je to ani schéma, iba návrh na rozmiestnenie súčiastok s orientačným zapojením :)
Prílohy
prepinac vstupov a vystupov.png
0

Richard_Gogola
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 22 Máj 2012, 16:50
Bydlisko: Imeľ
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Prepínač vstupov a výstupov

Príspevok od používateľa Richard_Gogola » 23 Mar 2015, 11:58

podlamna asi najjednoduchsim riesemin=m je kupit rozdvojku na jack3,5mm.
a tie sluchadla hraju asi preto potichu pretoze viac nez pravdepodobne ze maju odpor 32ohm, a to velmi znizi vykon zosilnovaca v reprakoch
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Prepínač vstupov a výstupov

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Apr 2015, 20:45

Aj tak budem musieť z rozdvojky odpájať repro - paralelne sa spočíta vstupný odpor zosilňovača a odpor sluchátok takže aj tak mi nepôjdu tak ako keď sú pripojené bez reprákov - to mám odskúšané
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok