repro bedna pre ovaly 6"x9"

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

richardelektrikar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 15:19
Bydlisko: Košice
Vek: 26

repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa richardelektrikar » 08 Apr 2015, 17:49

zdravim, nepovaluje sa niekomu niekde navrh bedne pre takyto reproduktor? trebalo by tam aj navrh bassreflexu, viem ze tieto reproduktory su urcene do zadnej dosky do auta, ale daju sa dat aj do bedne. Ak niekto nevie o aky repro ide, tak poviem, ze ten repro je zlozeny z 3 reproduktorov( basy stredy a vysky) a len basovy reproduktor je osadeny v bedni , takze ak by mal niekto takyto plan, nech sa ozve, hladal som na nete, aj som nasiel, len tam nebol bassreflex
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 08 Apr 2015, 20:36

Prosím vás, nepovaľuje sa tu niekomu návrh na stavbu auta? Pre toho, kto nevie, o čo sa jedná, tak auto má podvozok, 4 kolesá, volant, karosériu, motor, prevodovku...našiel som návrh na stavbu benzínového, no dieselové tam nebolo... :roll:
0

richardelektrikar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 15:19
Bydlisko: Košice
Vek: 26

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa richardelektrikar » 08 Apr 2015, 20:44

no napis mi este nieco, nech sa na tebe pobavim, jaky si trapny, zatial ti to ide , ja neviem co som tam debilne napisal, ze taka odpoved, nikto nic a ty najmudresi sa ozves :D

-- Spojený príspevok 08 Apr 2015, 21:09 --

tak vedel by mi niekto pomoct? alebo program na vypocet takejto bedne?
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 08 Apr 2015, 21:24

Buď rád, že som Ti to napísal tak, ako som Ti to napísal. Mohol som Ti to napísať aj horšie. Ale vidím, že Ti aj tak nedošlo, čo som sa tým príspevkom snažil povedať a spýtať. Takže znovu polopate, ako pre blbca:
1. O aký 6x9" sa jedná? Značka a model.
2. Udáva k nemu výrobca Thiele-Small parametre?
3. Ak ich udáva, stiahni si WinISD Pro a tam si ozvučnicu jednoducho odsimuluješ. Ak neudáva, vieš si ich zmerať?
Ak na obe posledné otázky znie Tvoja odpoveď nie, máš smolu. Môžeš si ozvučnicu streliť od oka. Napoviem Ti akurát toľko, že 99% týchto koaxiálnych autoreproduktorov nie je vhodných pre ozvučnicu typu bassreflex.
0

richardelektrikar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 15:19
Bydlisko: Košice
Vek: 26

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa richardelektrikar » 09 Apr 2015, 16:54

dobre co bolo to bolo, nechajme to tak :agree: , po pravde Qts parametre nepoznam, odmerat si to sam neviem, ale nasiel som pre taky reprak rozmery ozvucnice, akurát bez bassreflexu, a chcem to vyriesit tak, ze priemer bassreflexu tipnem zo skusenosti a mam taky bassreflex, co vies nastavovat jeho dlzku (teleskopicky) takze si to asi poriesim sam

lepsie by bolo, keby som to uz mal cele navrhnute, ale to asi nikto nema taky plan, no nic skusil som aspon

to je pravda, ze vacsina tych reprakov nie je urcenych do bassreflexovej ozv., ale videl som par videi, ako to mali urobene a celkom pekne to hralo, ide mi len o to aby to malo trochu silnejsie basy ako v uzavretej ozvucnici , takze tak
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 09 Apr 2015, 17:43

Videl si pár videí, kde to celkom pekne hralo? A ako z toho videa dokážeš posúdiť, či to hrá dobre, alebo zle? :lol: Ten bassreflex tam nedávaj. Žiadne silnejšie basy to mať nebude, bude to len hučať. Ak sa proste raz reproduktor pre BR ozvučnicu nehodí, tak sa nehodí. A nikto zodpovedný Ti plán na taký nezmysel nedá, lebo si to proste nevezme na svedomie. Tie lacnejšie 6x9" sa dokonca často nehodia ani do uzavrenky. Už pri nej to býva hodne na hrane a hučí to. Má to proste slabý "motor". Primárne je to určené na freeair alebo open baffle.
0

Používateľov profilový obrázok
TomKocuR
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 397
Dátum registrácie: 20 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Košice
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TomKocuR » 09 Apr 2015, 18:51

Nie ze vacsina, ale ziadny z tych reproduktorov nie je robeny do bassreflexovej ozvucnice, vsetky su spravene tak, aby hrali dobre v plate auta, vzdy teda maju vyssie Qts. Z coho vyplyva, ze v nahodne spravenej bassreflexovej bednicke to bude hrat nahovno. Kedze toto ale samozrejme nie je to co si si tu chcel precitat a kedze tebe ajtak budu dunive basy vyhovovat, daj to do bednicky nejakeho objemu a daj tam nejaky bassreflex. Presne ti to samozrejme nikto nepovie a prva odpoved v tejto teme bola absolutne k veci, aj ked sa ti nepacila.
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 09 Apr 2015, 19:13

Ja som bol zámerne opatrnejší a napísal som 99%, keďže som zas tak veľa autoreproduktorov v ruke nemal (car audio nie je primárna oblasť môjho záujmu)...ale máš pravdu, z tých, čo som držal v ruke nebol do BR vhodný ani jeden.
0

richardelektrikar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 15:19
Bydlisko: Košice
Vek: 26

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa richardelektrikar » 09 Apr 2015, 20:34

dobre dam to do open back baffle, ked je to urcene na take pouzitie a neda sa inak, bude to tak jak pisete vy, dakujem za reakcie
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 10 Apr 2015, 09:16

V open baffle to síce bude hrať príjemne, no bez basov. Ak budeš chcieť, aby tam predsa len niečo zabúchalo, urob tomu uzavretú ozvučnicu. Daj tomu trochu objemu (dajme tomu tých 15L) a poriadne to zvnútra vytlm - celý priestor bedničky nejakým vatelínom.
0

richardelektrikar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 15:19
Bydlisko: Košice
Vek: 26

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa richardelektrikar » 10 Apr 2015, 21:31

okey presne tak to robim, dakujem za radu , predsa skusenosti su skusenosti

-- Spojený príspevok 10 Apr 2015, 21:33 --

vatelin nalepit len na steny zvnutra alebo uplne cele vypchat?
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 10 Apr 2015, 22:45

Vypchať...ale nie zas celkom natlačiť. Proste rovnomerne vyplniť celý objem. A nemusí to byť len vatelín. Aj staré svetre apod. sa dajú použiť.
0

richardelektrikar
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 06 Aug 2014, 15:19
Bydlisko: Košice
Vek: 26

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa richardelektrikar » 11 Apr 2015, 11:54

este raz diki K+ :D
0

Používateľov profilový obrázok
TheLastUnicorn
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 27 Jún 2014, 02:29

Re: repro bedna pre ovaly 6"x9"

Príspevok od používateľa TheLastUnicorn » 11 Apr 2015, 18:14

Za málo. :wink:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok