Oddelovací transformátor

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

patom
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Apr 2015, 10:44

Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa patom » 22 Apr 2015, 18:50

Rád by som sa spýtal odborníka na oddelovací transformátor. Ide mi o to, že my "starí páni", už dobre po 60-ke máme kapelku, ktorá hrá na BOSE L1-1 a na 2x BOSE L1-compact. Stáva sa a dosť často, že po zapojení do 220 V, sa objaví 50 Hz zo siete v reproduktoroch a tak musíme hľadať, ak sa to dá, inú zásuvku, inak je tam strašný brum. Poradili nám, že máme mať oddelovací transformátor, ktorý toto eliminuje. Nie som cez "elektro" v podstate ani jeden z nás, ale radi by sme s tým niečo urobili. Problém bude asi s veľkosťou oddelovacieho transformátora, pretože dokopy máme príkon okolo 4000 W. Poprosili by sme vás o radu, čo s tým. Za odpoveď vám ďakujeme.
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa Sender » 22 Apr 2015, 21:02

Pokud oddělovací trafo,tak bych to viděl na primár 400V ,sekundár 230V.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Apr 2015, 21:11

Oddelovacie trafo bolo asi myslené pre signálnu cestu. Oddeliť 4kW trafom nie je sranda, bude to ťažké ako... Dosť. Ale dá sa, pokojne môže byť trafák aj 230/230V, opatrený mäkkým spúšťačom, pre takýto príkon.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa Sender » 22 Apr 2015, 21:22

Aha. No tazatel uvádí že musí hledat jinou zásuvku -z toho jsem pochopil 230V.Bylo by dobře ,aby to tazatel upřesnil.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa E001 » 22 Apr 2015, 21:36

Ja by som predpokladal, že v napájaní zariadení dochádza k vytvoreniu zemnej slučky a vtedy to brumí. Napríklad ak je jedno zariadenie zapojené na zásuvku, ktorá môže byť na tej istej fáze, ale je vzdialená. Najjednoduchšie riešenie je napájanie všetkých zariadení z jedného bodu. Pri 4 kW príkonu to môže byť problém. Tam pomôže iba galvanické oddelenie signálnych obvodov malými oddelovacími trafákmi. Ja som v tejto oblasti iba amatér, teoretik. Viac by mohol poradiť Muziker, člen tohto fóra.
0

patom
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Apr 2015, 10:44

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa patom » 23 Apr 2015, 08:57

Ďakujem za skvelé informácie. Áno, ako píše E001, dochádza k vytvoreniu zemnej slučky. Inak všetky zosilňovače napájame z jedného miesta a to zo zásuvky siete 230 V. Ešte raz ďakujem za odpovede, možno sa bude dať niečo poriešiť, ale ako som písal, nie som a ani jeden z nás odborník na elektro.
0

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa Jupi » 23 Apr 2015, 11:56

Nemate moznost si od niekoho pozicat DI box? Aspon vyskusat, ci to pomoze. Je to vlastne signalove oddelovacie trafo + moze mat aj moznost zmeny impedancie, SYM/ASYM, napatove urovne.
0

Používateľov profilový obrázok
mkat
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 873
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Tisovec
Vek: 69

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa mkat » 23 Apr 2015, 17:01

Skúste pred zapojením, napätia 230V ,tlejivkou vyskúšať či máte v zasuvkách rovnako fázu.Ešte dajte pozor na rozdvojky.Určite ich používate.Ak máte staršie typy ,tak tam sú oproti seba opačne otočené fázy.Nové sú už asi všetky v pohode.Ale aj to sa dá fazovkou vyskúšať.Aj toto by mohlo pomôcť.
0
Ved tam nemôže byt velka chyba,včera to ešte perfektne fungovalo.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Apr 2015, 21:24

Ako ovplyvňuje prehodená fáza s neutrálom brum?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa oravan » 23 Apr 2015, 21:57

su to len prenosné reproduktory alebo sú aj súčasť nejakých zosilňovačov skorej je to nejaké kombo zariadenie podľa pána goglu to je nejaké kombo továrensky vyrobené v tom prípade nehladajte závadu v zemnej smyčke inak tie zemné smyčky sú ch..... mám to profesora z VS ako aj z Výskumáku dalo by sa o tom hodne polemizovať ale trvám si na svojom teraz k problému aké je to zariadenie vlastne staré lebo ten brum musí z niečoho znikať a pokiaľ je to zariadenie mobilné tak musí zahrať aj na námesti pokiaľ je tam sieť v prvom rade by som kontroloval všetky zdroje prečo proste sa prenáša zmena teploty tým pádom trpí elektronika potom by som hľadal iné riešenie to je môj názor ,teraz ma môžete zotrieť
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Oddelovací transformátor

Príspevok od používateľa Loloone » 24 Apr 2015, 00:21

1. ten brum moze byt z cohokolvek, muzikanti su zvierata (viem to podla seba) staci jeden hnili kabel alebo neodruseny adapter, hlavne ak pouzivate nesimetricke vedenie tak sa to nazbiera, kable krizom krazom.... stavil bych sa ze to bude nejaka hovadina :-)
skuste presnejsie lokalizovat zdroj brumu/rusenia tak, ze zapnete predek/PA a budete na mixe stahovat/vypinat jednu sablu za druhou, ale moze to pochadzat aj zo zadneho aparatu

2. jak si dosiel k tomu cislu 4000W ? to ste nameraly alebo ste to nejako vyrataly ?


L1-1 = 500W
L1 compact = 200W

takze ked zavrem obidve oci tak mozno 1000W spolu (poradne ohulene)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok