Ako upraviť korekcie zosíku SONY TA-F435?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Ako upraviť korekcie zosíku SONY TA-F435?

Príspevok od používateľa E001 » 28 Apr 2015, 22:25

Nazdar páni. Mám tento zosilňovač a rád by som mu dvihol rozsah korekcií. Momentálne ( originál ) má rozsah + - 6dB. Kedysi mali korekčné zosilňovače bežne + - 15 dB. Fyziológiu tiež nemá a keďže bývam v paneláku, tak to veľmi osoliť nemôžem. Tak by som potreboval - aj vzhľadom na môj vek -trocha zvýšiť najmä výšky. Keď som porovnával sluchátkový výstup z magnetofónu a zo zosíka, tak z magnetofónu tých výšok liezlo viac. Podotýkam, že magnetofón má sluchátkový výstup bez korekcií, Line out. Scému prikladám.
Prílohy
img-150428215011.pdf
(287.02 KiB) 57 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Ako upraviť korekcie zosíku SONY TA-F435?

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 30 Apr 2015, 07:58

Skús zmeniť C305 za 10n.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

janek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 03 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Kousek od Ostravy

Re: Ako upraviť korekcie zosíku SONY TA-F435?

Príspevok od používateľa janek » 30 Apr 2015, 14:49

Všechny modely Sony z této cenové kategorie mají zvuk jako z plechovky, takže když jsem jich vystřídal několik, tak jsem se kajícně navrátil ke svému Transiwattu TW40. Ten je bezpečně přehraje, samozřejmě k tomu je potřeba také odpovídajíci reprosoustavy. Má rada tudíž je, že než tohleto upravovat, tak prodat a koupit něco jiného z kvalitnějších řad.
Pokud by se ti to ale podařilo ve zvukovém projevu podstatně vylepšit, tak nám své poznatky z úprav můžeš sdělit.
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1213
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Ako upraviť korekcie zosíku SONY TA-F435?

Príspevok od používateľa E001 » 30 Apr 2015, 23:26

Janek k tvojmu komentu mám vysvetlenie, chcem ten zosík vylepšiť lebo:
1. má zabudované oddelené prepínanie vstupov a výstupov, tak môžem napríklad súčasne nahrávať z jedného zdroja / rádio/ na magneťák a zároveň počúvať CD cez repráky.
2. má klasický EI transformátor, teda zo siete zoberie iba toľko, koľko podá výkonu +- straty a nie ako toroidy, ktoré aj pri minimálnom výkone majú spotrebu rovnakú, ako pri maxime.
3. má krabicu s ovládacími prvkami, ktorá je dizajnovo rovnaká s ostatnými komponentmi.
4. za posledných 15 rokov som raz menil tepelnú poistku na trafáku, lebo starší syn ho mal požičaný na party a nechcem vedieť aké a koľko reprákov tam navešali, hlavne že boli decibely...Okrem toho som občas / možno tri krát/ prečistil kontakty prepínačov a došteloval kľudovú prúd. To bolo všetko.

Jediné, čo mu na jeho a moje staré kolená vyčítam je , že nemá korekcie +- 15 dB, ale iba +- 6dB. Pozeral som po podobných zapojeniach korekčných zosilňovačov, no našiel som iba s potenciometrami 25 až 100 kΩ, a netrúfam si vypočítať a osadiť odpory a kondíky len podľa ucha, aby so to ešte viac nedomrvil, lebo on má potenciometre 10kΩ. Na to, aby som si pracne naštudoval celú problematiku výpočtu korekčného obvodu mi chýba trpezlivosť, aj čas. Tak som volil skôr možnosť popýtať sa tu na fóre ľudí, ktorí sa tejto problematike venujú a budú schopní mi ušetriť čas a nervy hľadaním riešenia medzi tým plevelom na nete.
0

janek
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 03 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Kousek od Ostravy

Re: Ako upraviť korekcie zosíku SONY TA-F435?

Príspevok od používateľa janek » 01 Máj 2015, 10:42

Jak už jsem psal výše, vystřídal jsem několik přístrojů Sony a protože všechny po stránce přednesu nestály za moc, tak jsem rovněž uvažoval jako ty, že bych provedl změny ve fyziologii a v korekcích. Dlouze jsem porovnával různá zapojení jiných přístrojů, ale nakonec se mi zželelo podstatně zasahovat do úhledného továrního provedení. Takže všechno až na dvě výjimky bylo prodáno a používal jsem Transiwatt, v poslední době jsem se k mé plné spokojenosti vybavil staršími přístroji Grundig.
Ze sortimentu Sony mi z nostalgie zůstal můj první stařičký tuzexový zesilovač TA-AX3, z důvodu jeho netradičního řešení (spínaný zdoj, kapalinový chladič) a novější designově k sobě náležející komponenty z řady DE,XE,WE. Na obojí se ale jen práší, jelikož už nemám potřebu to využívat, ale zatím jsem se neodhodlal k prodeji.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok