zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

emilh
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Máj 2015, 08:43

zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa emilh » 06 Máj 2015, 09:04

Ahojte,
mam stary magnetofon, na ktory by som chcel nahrat nieco z mikrofonu. Ak som to pochopil spravne, vstupy su dam 5-kolikove, tu su foto - http://ulozto.sk/xf8a3RnZ/20150426-183205-jpg http://ulozto.sk/xLvBNXEG/20150426-183213-jpg . Avsak mikrofon s 5 kolikovym vystupom sa mi nepodarilo nikde zohnat. Existuju take vobec? Niekto mi vravel, ze volakedy take boli, ale ani po bazosoch som nezohnal. Da sa ten vstup nejako vymenit? Existuje nejaka redukcia? Alebo co by ste mi poradili? Dakujem
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa dan21 » 06 Máj 2015, 09:05

0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa Merak » 06 Máj 2015, 09:44

ahoj
neviem či už máš kúpený mikrofón alebo ho ešte len zháňaš, no ak máš takýto 5 kolíkový konektor, tak sa dá mikrofón priamo na neho zapojiť
ide o to, či ho zapájaš symetricky alebo nesymetricky, bo v konektore sa pri zapojení mikrofónu používajú väčšinou iba tri piny (1,2,3)
1- + signál
2- GND
3- - signál
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

emilh
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Máj 2015, 08:43

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa emilh » 06 Máj 2015, 10:33

mikrofon som este nekupil. Ale take trojpinove ako ten AMD 200 by sa dali zohnat. Myslite, ze to bude sediet do toho 5pinoveho vstupu, alebo to bude treba nejako rozobrat a specialne poprepajat?
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa Merak » 06 Máj 2015, 11:05

zapojenie toho mikrofónu AMD 200 netreba nijako uspôsobovať, ten iba zapojíš a malo by to fungovať, pokiaľ nie je problém niekde inde
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa miroja » 06 Máj 2015, 21:35

Neviem aky konkretny MGF mas, ale drviva vacsina (ak nie vsetky) kotucaky mali asymetricky vstup. Takze naprikald B700 ma na pinoch 1,3 signal, 2 zem. Ak tam pripojis symetricky mikrofon, zvuk z neho nedostanes ziadny.
Starsie generacie (napriklad B4) mali mikrofonny konektor zapojeny: pin 3 signal, pin 2 zem, pin 1 nezapojeny. Ani tu ti nebude fungovat symetricky mikrofon..
Takze standardny mikrofon, ktory sa pouzival k MGF mal na pine 3 zivy, na pine 2 GND.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa muziker » 06 Máj 2015, 21:59

Ak si dobre spomínam, tak staré teslácke magnetofóny mali určené ako živý kolík (pin) 1 a 3 (rozdiel bol len v tom či išlo o nizkoimpedančný (200 Ohm) alebo vysokoimpedančný (tuším 50 kiloohm) mikrofón so zabudovaným transformátorom. Kolík (pin) 2 bol vždy spojený s kostrou prístroja. Piny 2 a 4 na panelovej samici MGF neboli zapojené (tie sa využívali pri stereo prístrojoch).
V dávnej minulosti som to jednoducho skúšal (bez demontáže) tak, že som zapol MGF na nahrávanie a špendlíkom alebo ihlou som sa dotkol na pin 1 a 3 a ktorý reagoval výchylkou merača úrovne na MGF, ten som zapojil (prípadne ak mal MGF aj príposluch nahrávanej stopy, tak bolo počuť v reproduktore brum po priložení špendlíka na živý piv). U niektorých prístrojov tiež zvykli byť piny 1 a 3 aj prepojené a tak bolo úplne jedno na ktorý sa pripojil mikrofón (bolo to v neskorších dobách keď sa prestali používať mikrofóny vysokoimpedančné (s transformátorom).
0
muziker

emilh
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Máj 2015, 08:43

Re: zapojenie mikrofonu na stary magnetofon

Príspevok od používateľa emilh » 22 Máj 2015, 09:32

Konecne som vcera vyskusal zapojit trojpinovy mikrofon Tesla AMD a vyzera to, ze vsetko ozaj ide ako ma, takze dakujem za rady :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok