Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 18 Jún 2015, 15:08

Zdar borci

Kupil som od znameho Helix Board 18 FireWire MKII mixpult.
Link: http://www.phonic.com/en/helix-board-18 ... -mkii.html
Phonic Helix Board 18 FireWire MKII
Phonic Helix Board 18 FireWire MKII
spinany napajaci zdroj PCB pohlad zhora
spinany napajaci zdroj PCB pohlad zhora
spinany napajaci zdroj PCB pohlad zdola
spinany napajaci zdroj PCB pohlad zdola
!!! Pozor schema nieje presna je z inej rady Phonic Helix 17. Zdrojova cast by mala byt podobna !!!
!!! Pozor schema nieje presna je z inej rady Phonic Helix 17. Zdrojova cast by mala byt podobna !!!
Absolutne dokonala masina keby isla, aj ked si myslim ze cena za ktoru mi ho predal zodpovedala stavu. Predajca/inzerent mi ho predaval s tym, ze uz ho nema nervy opravovat co sa mi po rozobrati potvrdilo. Menene su skoro vsetky soft cap kondenzatory, tranzistory, usmernovacie diody. PCB/plosny spoj je zahnednuty od letovania a tepla. Kupil som ho absolutne nefunkcny iba svietil solo vstupy a z efektovej slucky isel len brum. Z mojho nicku vyplyva, ze je skor stastim, ze sa mi ho podarilo ozivit. Problem bol v napajani (Switching power suply) Spinany napajaci zdroj. Velmi bol velmi horuci uz po 1/2 hod od zapnutia. Nesiel efektovy procesor ani Phantom 48V napajanie. Vymenil som nejake opuchnute kondenzatory, usmernovacie diody boli tiez zahnednute ale citatelne, osadil som 2 x chladic zo stareho ATX zdroja boli tam od vyrobcu len pliesky 3 x 3 cm (ziaden chladic), kupil som chladiace pady pod tranzistory (neboli tam) Vsetko som opravil neveril som tomu sam.

Problem je ze medzi nulovym vodicom a kostrou som nameral 127V pred opravou 230V a kedze som nemal schemu tak ma to najprv riadne skopalo auuu. Je tam zelenozlty ground plug/zemniaci kablik asi aby nebol brum z gitary a mikrofonu. Ak ho zapojim na miesto popisu na PCB okmazite vyhodi poistu aj istic.

Takto aby som to skratil V podstate je to spinany napajaci zdroj a silno roznyslam nad tym ci ho opravovat, lebo service manual na nete nieje a neviem ake su tam tranzistory pomenene, viem ze je tam vadne zvoleny voltage reulator (kuri ale funguje). Na vystupe je 6-pin zbernica teda +15V, -15V, +48V (Phantom napajanie), ground, +5V, ground.

+15V Napajanie digitalnych efektov
-15V Napajanie digitalnej karty
+48V Napajanie Phantom pre Condensed/Dynamic Mic
Gnd Phantom
+5V Napajanie Firewire karty
Gnd

Neskusite mi niekto s tym poradit prosim?
Alebo niekto si trufa to opravit len zdroj ostatne funguje viem to?
0
Naposledy upravil/-a Ohmater v 19 Jún 2015, 17:41, upravené celkom 4 krát.
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa misocko » 18 Jún 2015, 15:43

v podtsate tam nema co prebijat. ten IO na obrazku je odizolovany od chladica?
potom uz len optoclen, alebo oddelovaci kondik ale s tym som sa este nestretol
ktory regulator kuri?, mas ich odizolovane (elektricky, nie tepelne :) ) od chladica?

-- Spojený príspevok 18 Jún 2015, 16:30 --

a tranzistorov tam vela nieje (myslim ze ani jeden) tak nemas velmi co pokazit
Prílohy
menic.PNG
menic.PNG (251.79 KiB) 7519 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Loloone » 18 Jún 2015, 16:39

sorry za OT ale nedalo mi :-)

ja mam Helix Board 24 este prvu verziu, ma asi 10 rokov a ide jak hodinky :-)
nejaku dobu bol pouzivany v studio (asi 2 roky) ja som druhy majitel a pouzivam ho ako pomocny pult na bubny na live hrani
maximalna spokojnost
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 18 Jún 2015, 18:09

Jej dakujem za odpovede...
misocko napísal: v podtsate tam nema co prebijat. ten IO na obrazku je odizolovany od chladica?
potom uz len optoclen, alebo oddelovaci kondik ale s tym som sa este nestretol
ktory regulator kuri?, mas ich odizolovane (elektricky, nie tepelne :) ) od chladica?
a. Fotografie su stav ked som to kupil, opuchnuty kondenzator, ziadne tepelne ani el. izolacie, ziadna folia pod chladicom, odpojena zem!!! lebo prepalila poistku hned po zapnuti a.t.d.
b. Kondik vymeneny 2200uF/400V 1 x ten velky a vymenene skoro vsetky soft cap kondiky a namontovane chladice z ATX 350W zdroja + chladiace podlozky + take na srobik izolatory aby sa nedotykal "base" kostry.
c. aj po vymene vsetkeho menovaneho stale nameriam na tom IO switchi 120V AC what
d. ked som to znova a znova rozobral, zistil som ze tie chladiace pady/podlozky pod tranzistory vydrzali ale tie umelohmotne distancky na srobik aby sa nedotykal base boli roztavene, ta teplota je tam "neudrzim na chladici ruku"
Loloone napísal: ja mam Helix Board 24 este prvu verziu, ma asi 10 rokov a ide jak hodinky :-)
nejaku dobu bol pouzivany v studio (asi 2 roky) ja som druhy majitel a pouzivam ho ako pomocny pult na bubny na live hrani
maximalna spokojnost
Vobec nie je mimo temu, lebo tiez hram na bicie zostava Sonor Force 1001 old school + double bass :)

Chlapi prerusim moju odpoved musim ist po malu vratim sa ked mi cas dovoli vecer, dufam ze nie v noci az, este raz dakujem...
0
Naposledy upravil/-a Ohmater v 18 Jún 2015, 22:16, upravené celkom 1 krát.
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa misocko » 18 Jún 2015, 20:20

aky stabik sa prehrieva?
na IO bude napetie, preto musi byt odizolovany
hreje sa to aj bez zapojenych vystupov (len samotny zdroj?)
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 18 Jún 2015, 23:25

misocko napísal: 1. aky stabik sa prehrieva?
2. na IO bude napetie, preto musi byt odizolovany
3. hreje sa to aj bez zapojenych vystupov (len samotny zdroj?)
1. stabik = reulator stabilizovaneho napatia (voltage reulator) pochopil som spravne? Prehrieva sa A, B, C (na fotografii je farbami vyznacene
A = SR880, SR840, SR880
B = TIP41C, 7815A, L7915CV (absolutne neverim ze nie su menene)
C = TOP245Y (integrated offline switcher)
2. ja som ho odizoloval, aj tepelne, aj odizoloval elektricky. No po case sa pretavi pod srobikom ta sk***a podlozka auu doteraz mam tiky :)) a vsade na gnd je 220V je to sialene!!!
3. mas pravdu hreje to len pri full load, pri iddle to je vlazne.

Spinany zdroj po uprave (GME) aj svojpomocne (stary ATX zdroj) distancne podlozky + chladiace pady (sede) + srobiky + vymena soft cap/kapacitory. snazil som sa na max. Nechce sa mi verit, ze chladice zo zdroja 350W neuchladia maly plosak ked pred tym tam bol AL pliesok 3 x 3 cm hrubka 1,5 mm!!!
2015-06-18-4489.popis.jpg
TOP245Y (integrated offline switcher) strelil, odisiel teplom asi :(
2015-06-18-4487.jpg
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa miroja » 19 Jún 2015, 08:20

Ked nieco streli ako ten IO, zvycajne to byva velkym a rychlym prekrocenim niektorych z medznych parametrov (cip by potreboval vyziarit velku tepelnu energiu, ktoru puzdro nie je schopne v tak kratkom case odviest von). Prehriatie skor sposobuje poskodenie, ktore nezvykne byt az tak destrukcne a spravidla vodice alebo kovova cast puzdra zmeni farbu - zosedne.
Skus nakreslit schemu vstupnej (galvanicky spojenej) casti zdroja - myslim sietovy filter, sietovy usmernovac, filtracny kondik, primar trafa, spinaci prvok ......
Ako je na tom prave ten vstupny filter?
0

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ado_PO » 19 Jún 2015, 09:22

Na predposlednej fotke stále vidím nafúknutý elektrolyt, pozícia PC14? Odporúčam pred výmenou TOPky vymeniť aj PC20, ten malý na primárnej strane vedľa hlavného filtračného elytu na 400V. Menil by som aj zvyšné ešte nemenené. Ďalej skontrolovať kapacitu žltého krabicového a všetkých modrých diskových na primárnej strane. To boli kondenzátory.
Ku prehrievaným polovodičom, TIP41C - regulačný prvok pre 48V vetvu, ten by sa pri vypnutom napájaní mikrofónov nemal prehrievať. Regulátory 7815 a 7915, napájanie všetkých operačných zosilňovačov v mixe, tam je spotreba pri zopár desiatkach čipov slušná a regulátory budú hriať.
Regulátor 7805, napájanie celej logiky, efekt. procesor, zvuková karta, podľa všetkého ho výrobca dal na LTT a kúri statočne.
Diódy SR budú pre vetvy +-15V a 5V a kúriť by nemali, sú do 8A.
Chcelo by to po opätovnom sprevádzkovaní zdroja merať odber prúdu na jednotlivých vetvách, môže byť, že je niečo v ťahu aj na doske mixu.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa misocko » 19 Jún 2015, 09:37

no ja by som zacal zistovanim toho preco je na kostre 220V (tymto sa mohol poskodit ten TOP, potom nereguloval a isiel stale naplno, zacal by som jeho vymenou a nasledne zistovanim preco ide na kostru napetie), vela moznosti tam fakt nieje - otpoclen, bezpecnostny (modry) kondik , a trafo - ak je to trafo tak si asi skoncil, predpokladam ze to TOP je odizolovane !
po tom co odstranis tych 220 z kostry, treba premerat prudy na jednotlivych vetvach , to co mas oznacene na obr ako A su vsetko diody a tie sa hreju ak su pretazene.
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 19 Jún 2015, 15:01

Chlapi ja som to nasiel!!! Kto vie nemecky nemusim prekladat, len tolko ze ten zemmniaci vodic co je na PCB nieje koli brumu , alebo odstraneni nejakeho sumu zo siete. Je to koli bezpecnosti pisu tam presne to co tu hovorite!!!

original thread z nemeckeho muziker fora:

http://www.musiker-board.de/threads/pho ... st-5194968
Musiker-board.de.jpg
Benötige dringend Hilfe!!
Folgendes Prob. Netzteil war defekt und wurde von einer Electronikwerkstatt rep.Das Pult löste davor den FI Schalter aus.
Nach der Rep. das selbe prob.
Netzteil durch-- FI löst aus.Nach der rep. Grün gelb abgeklemmt- Läuft-- aber auf dem Gehäuse 115 Volt Spannung-- was kann es sein??
mfg Bernd
preklad z DE:
Potrebujem surne pomoc!!
Nasledujuci problem. Zdroj bol vadny a je opraveny v elektrodielni. Pred opravou pult vyhadzoval poistky, po oprave to iste. Ked odpojim zelenozltu zem, mixpult ide, ale na kastni nameriam 115 Voltov napatie-- v com to moze byt??
z priatelskym pozdravom Bernd
Hallo,
nochmal als allererstes: LASS DIE FINGER VOM SCHUTZLEITER! SCHLEUNIGST WIEDER ANKLEMMEN! AUF KEINEN FALL WIEDER IN BETRIEB NEHMEN! Und dann das Gerät umgehend zurück zum sachkundigen Service!
Viele Grüße
Klaus
preklad z DE:
Este raz a ako prve. Daj prec prsty od zemniaceho/ochranneho vodica. Co najrychlejsie znovu pripojit. V ziadnom pripade nezapinat bez ochranneho vodica. A pristroj urychlene odovzdat do autorizovaneho servisu!
Pekne pozdravujem
Klaus

CHlapi pekne sa to zamotava ja sa toho uz zacinam bat chytat, mna to uz potriaszló, chyba je presne v tom co ste mi radili, konkretne
misocko napísal:mas ich odizolovane (elektricky, nie tepelne :) ) od chladica?
odizoloval som ich tepelne aj elektricky ale teplom sa pretavia tie umelohmotne distancne podlozky pod srobikom, srobik sa dotkne BASE na (TOP245Y integrated offline switcher) a vyhodi poistky. Ked odpojim zemniaci vodic pristroj ide a kope :) 115 V!!! Nemam nic proti ziadnemu narodu ani mensine ale vsak taketo kiksy sa stavaju v Cine a nie od Americkej firmy.
TOP245Y popis chyby.jpg
Skuste poradit?
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa misocko » 19 Jún 2015, 15:22

odizoloval som ich tepelne aj elektricky
- odizolovat elektricky, tepelne to musi byt co najviac vodive aby sa teplo z IO dostavalo na chladic !!
cize ak tomu spravne rozumiem, to napetie neprebija ak je TOP spravne odizolovany a zacne prebijat az po roztaveni toho kruzku?
kruzok sa nemoze roztavit pocas normalnej prevadzky ! treba teda zistit preco je to cele pretazene
vymenit TOP, vymenit kondiky ktore pisal uz kolega v predchadzajucom prispevku, zapnut bez zataze - nesmie sa hriat vobec!
ked sa nebude hriat , budeme pokracovat .....

-- Spojený príspevok 19 Jún 2015, 15:24 --

takze uz mas novy TOP ? len ho zas neodpal, nemusi hned buchnut ale moze sa mu pokaslat nieco vo funkcii...

-- Spojený príspevok 19 Jún 2015, 15:29 --

na base toho IO nieje 220V 50Hz : :lol: (je to tam po usmerneni , a teda ani 220V ani 50Hz)
na to chladenie by som urcite dal trosku teplovodivej pasty (to biele , mazlave co tam kedisy bolo , to nebolo preto ze im tam nieco kvaplo, to tam bolo schvalne :) )
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 19 Jún 2015, 16:13

Dakujem vsetkym za cenne rady najprv. :prayer:
Page4 from phonic_helix_board_17.jpg
Jedina schema co som nasiel na internete, nie je sice presne k "Phonic Helix Board 18 FireWire MKII" ale ku Phonic Helix Board 17 vo forach pisali, ze zdrojova cast je podobna vo vsetkych Phonic mixoch. Mam cely service manual. Nemozem teraz viac malu idem serpovat/nosit tak zatial...

-- Spojený príspevok 19 Jún 2015, 17:07 --
misocko napísal:cize ak tomu spravne rozumiem, to napetie neprebija ak je TOP spravne odizolovany a zacne prebijat az po roztaveni toho kruzku?
ano presne, vyskusane na sebe :rolleyes:
misocko napísal:takze uz mas novy TOP?
nemam v GME ho nemaju a TME az v Prahe skusim co najskor
misocko napísal:na base toho IO nieje 220V 50Hz : :lol: (je to tam po usmerneni , a teda ani 220V ani 50Hz)
Moj nick hovori za vsetko.
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 20 Jún 2015, 13:59

Loloone napísal:sorry za OT ale nedalo mi :-)

ja mam Helix Board 24 este prvu verziu, ma asi 10 rokov a ide jak hodinky :-)
nejaku dobu bol pouzivany v studio (asi 2 roky) ja som druhy majitel a pouzivam ho ako pomocny pult na bubny na live hrani
maximalna spokojnost
Prosim Loloone
a. Neda mi to opytat sa aspon, ake bicie aky styl hudby a live bubenikov nieje vela, nezalozime temu bubenici/drummers alebo hudobnici hral som kedysi v "Cosmetica" taky pop/boowie?
b. Asi ten Phonic nechces rozoberat pochopitelne vsak? Lebo bol by som nesmierne vdacny keby mi niekto nafotil ten zdroj este s povodnymi komponentami, najsamlepsie makro fotakom. Ide mi najma o vsetky pasivne chladene suciastky, dik ze si sa ozval v Phonic threade...

Obrázok

!!! Tieto tri dole nad tymto textom !!!

Jedine co chcem su cisla tych troch na spodu, povodne lebo mne kuria a povodny majitel ich menil za nevhodne.
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Jirka84 » 20 Jún 2015, 14:19

To "Oh mater",
nezávidím Ti Tvoji momentální funkci (změň ji na Achfoter :wink: ),
ale k tomu zdroji: jaké napětí je za usměrňovačem? Jak máš provedené napájení? Přímo ze zásuvky a v jaké síti (TT,IT,TN-C,TN-S)?
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 20 Jún 2015, 17:23

"Dieta je najlepsia antikoncepcia" Teda je jedno ci Oh mater, alebo Ach foter aj tak budem uz asi len "Sam hmater" :)

Teda ked pozriem na schemu, tak usmernovac/rectifier je pred hlavnym transformatorom je len filtrovany konikom 220uF/400V ten maly trafak (L1) neviem co je zac ma rovnake vinutia na oboch cievkach.
Jirka84 napísal:Přímo ze zásuvky a v jaké síti (TT, IT, TN-C, TN-S)
Touto vetou ma jednoducho uzemnis :|

Samotny zdroj je priamo zo siete pocitacovym napajacim kablom 3 pin/220V za nim sklena poistka T3,15A ja som to radsej skusal na T1,0A ked to vyhadzovalo istic. Ziadne bastlenie zemniaci "zelenozlty" je stale pripojeny k chladicu od TOP245Y a cakam ze z Farnell dojde zasielka z TOP245Y zatial nemozem, alebo neviem nic zmerat bez napatia. Podla mna povodny majitel pomenil suciastky "z brucha" podla schemy tam ma byt (L7805A IC, V REG +5.0V, TO-220) a je tam (L7815A IC, V REG +15.0V, TO-220) preto to mozno hreje.
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa misocko » 20 Jún 2015, 21:19

jirko mylsim ze tu je sumafuk cim to napaja , ked sa ten TOP prehreje tak zeprepali izolacku podlozku a dotkne sa chladica tak to napetie na chladic skratka prejde a podla toho ci ten zeleny pripoji alebo odpoji to bud vyhodi istic / poisky alebo ma napetie na kostre
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 23 Jún 2015, 20:11

Rozdelim prispevok uz len do dvoch bodov:

a. Prisiel TOP245Y dnes uz som ho vymenil, ale stale ten vysoky zvuk, na hranici pocutelnosti s frekvenciou kazdu sekundu (1000ms) aj napatie kolise v tychto intervaloch. T.z.n na vetve 5V ukazuje 2.563V > 5.126 > 2.563 > 5.126 na vetve 24V ukazuje merak 11,3V > 22.11V > 11,3V v sekundovych intervaloch. Stale pocujem z dosky PCB chirp...chirp...chirp.

To teraz bude humoru fakt mi doska od "strelenia TOP245Y" v pravidelnom cykle hvizda :) Ohmater dostal sok zo zasiahnutia vybojom 115V a pravidelne v intervaloch 1 Sek. mu sibe. Neviem ci mam poziadat o rady.. Nie necvirika mne je uz vecer a stale to plosak robi, moze to byt vybijanie a nabijanie kondiku, t.z.n mam tam skrat?

b. Ked sa rozhodnem ze mi z toho sibe a cvirika v hlave, mam zalozit novu temu v opravim/brigada alebo mozem poziadat o opravu niekoho tu?

Dakujem...dakujem...dakujem...
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa misocko » 23 Jún 2015, 20:35

to cvrlikanie je sposobene tym ze je to nejako pretazene
kludne mozes poprosit aj v tejto teme aby ti to niekto opravil
cvrlika to aj ked je zdroj osamote? ak ano , chce to vyhadzat vsetko a merat
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa Ohmater » 23 Jún 2015, 20:47

Ano cvvirika to bez zataze. Skusal som to na 12V vetve so zatazou/odberom (prepacte za vyrazy) pripojil som halogen a blika rozsvecuje sa a zhasina ale skor len tleje. Je tam skrat.

Za opravu + odmenu som to schopny poslat kamkolvek. Uzivatel JohnyPP mi opravoval subwoofer 12,5Kg Slovenskou postou az v Poprade a velka spokojnost aj z cenou. Tie schemy co som postol su na nieco? Cena odhadom (z brucha)?

Dik vopred
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Phonic Helix Board 18 FireWire MKII

Príspevok od používateľa miroja » 24 Jún 2015, 08:36

Dopis si do profilu aspon priblizne bydlisko. Lahsie sa potom rozhoduje pri ponuke pomict ti.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok