Převod LP do mp3 počítače?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

poutnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Mar 2013, 11:36

Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa poutnik » 27 Jún 2015, 18:09

Má to cenu se s tím zabývat, myslím do toho nejlepšího mp3, co to jde? To bych asi musel koupit kvalitní zvukovou kartu, že? Nebo je lepší si to vychutnat rovnou z gramce a LP desky dál skladovat? Kolik byste dali za české (slovenské)LP v bazaru? Tady u nás to stojí od 30do 50 Kč. Myslím, že to má svoje kouzlo, protože ty staré míň známé písničky se dnes vůbec v radiu nehrají.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa elmoto » 27 Jún 2015, 18:21

no urcite nie do mp3 co tak flac alebo ja pouzivam wav.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa dxr » 27 Jún 2015, 18:28

Nagrabovat to vyznam ma pokial su to veci ktore inde nenajdes v slusnej kvalite pripadne to nikto nema.
A pokial niesu moc obohrate zapukane tak to grabni tie nove remastre to uz fakt nieje ono.
A hlavne nepouzivaj na to nejake automaticke filtre ak niekto bude chcet dat prec pukance tak to spravi.
niekto zase da prednost originalu s pukancami
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa Milos66 » 27 Jún 2015, 18:35

Hlavne aký kvalitný je reťazec? Význam to má, ale hlavne len pri tých vzácnych kúskoch LP.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Jún 2015, 23:24

Hifisti, kašlite na to. Nie každý má sluch, aby si vypočul zvuk v poriadnej kvalite.

Jedna vec je zachrániť LP, aby som si songy mohol dať aj do empétrosky na počúvanie v autorádiu, kde je akustika úplne mimo hru, druhá vec je urobiť tak preto, aby som nepúšťal platne ale mal to v PC, čo však nesmie mať vplyv na kvalitu.

Oba body sa diametrálne líšia, v prvom bode to stačí hodiť do MP3 v dátovom toku 320kbps a vzorkovacej f nejakej takej, aby to bolo kompatibilné so zvukovkou. K tomuto netreba nijakú kvalitnú zvukovú kartu a v pohode stačí tá, čo je na matičnej doske.
V druhom bode už treba kvalitnejšiu zvukovku, ale taktiež aj zosilňovač a reprobedne, na ktorých sa to bude počúvať.

EDIT: nič proti hifistom, ale nesmiete sa na všetko dívať len tak, ako by ste to urobili Vy a popierať všetky ostatné spôsoby :) Všetko má význam, len často ho nevidíme, lebo sa na danú vec pozeráme z úplne iného uhla. Čo nie je zlé, ale niekedy úplne zbytočné.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa dxr » 27 Jún 2015, 23:36

Drak niesom Hifista ale ked raz spravis .mp3 aj s 320kbit a uz nemas zdroj vsetko dalsie uz bude iba horsie
vratane tej mp3 (aj zalezi od encodera nie kazdy ma rovnaky psy* profile).
Cize ak to nasamplujes do nejakeho nekompresovaneho FLAC/APE/WAV vzdy z toho mozes spravit nieco
mensie mp3/3gp a podobne preto ak je to raritka treba to ulozit co najlepsie.

Nieco podobne su fotky niekomu staci 800x600px ale casom zistis ze by sa ti hodil original X-mpx
ale uz z 800x600 proste velku fotku nespravis.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Jún 2015, 23:40

Ale niekto nepotrebuje flac, lebo to bude celý život počúvať z mp3, lebo mu to stačí! :) Možno aj to LP predtým púšťal len na sústruhu a teraz z toho ideme robiť vedu.

Čiže ja akceptujem, čo hovoríš a chápem to, ale zase platí to, čo som povedal vyššie.
Pri prvom bode mu to stačí do mp3 na jeho karte v PC.
Pri druhom bode do bezstratového formátu na kvalitnej zvukovke.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa dxr » 27 Jún 2015, 23:47

Nebudem sa dotahovat len napisem ak mp3 tak aspon mp3 dual-channel constant bitrate.
Ja osobne by som joint-stereo a variable bitrate urcite nezaskrkol. OGG/Vorbis ma krajsie vysky vs MPEG1 L3 :)
To nieje o kvalite ale proste je to tam pocut aj na PC bednickach/sluchatkach (bavime sa o zachrane raritiek)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Jún 2015, 09:55

cez aky format to budes dalej pouzivat je len na tebe ale urcite z LP do PC to ulozit do wav. Potom si to daj aj do 64kb mp3. A LP urcite doma skladovat v tvrdej krabici na stojaka alebo niekomu predat co ich bude dalej pouzivat ale urcite nie niekde pohodit do pivnice alebo do kontajnera.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa Drakoush » 28 Jún 2015, 12:59

Ale neboj, ja som zarypol aj do tejto skutočnosti - čo ak to počúval na nejakom sústruhu?

A možno má teraz tie LP pekne vysústružené, dobre to puká, prípadne skáče a môže to dať aj do hocakého gramofónu teraz, už to nebude ono:-)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa elmoto » 28 Jún 2015, 17:31

Ale nebude z toho urcite ziaden grc. Staci mu daka tesla NC420 60eur, Actidamp mk2 60eur, daka fajnejsia zvukovka 60eur a mas to za polovicu. Ale dobre si poznamenal.

No urcite to nechce na profi ale len s tym co ma a tam stale plati dat to do bezstratoveho formatu ako to hned drbnut do blbej mp3. A rozdiel spoznas.
0
nie som tu

poutnik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Mar 2013, 11:36

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa poutnik » 25 Aug 2015, 19:42

Teda je to trochu mimo téma, ale hodně mne to zaujalo, neboť jistě mnozí z nás mají někde ve skříni kazetový VHS přístroj.
Tak někoho napadlo nahrávat desky na nevyužité kazety VHS. Co vy na to ohledně kvality zvuku?
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa nalimko33 » 25 Aug 2015, 19:56

pokiaľ si šťastným vlastníkom nejakého špičkového modelu a máš kvalitné kazety tak sa o tom dá uvažovať - neviem ale či sa dostaneš na kvalitatívnu úroveň nahrávok na dobrom decku
chcel som vyskúšať záznam zvuku (programy na Sharpa), ale dodnes som sa k tomu nedostal...
0
SHARP MZ-811

JanoP

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa JanoP » 25 Aug 2015, 20:05

VHS???
Môj reťazec je: gramo Siemens RW666, prenoska AT95e, RIAA predzosilňovač http://phonoclone.com/diy-pho3.html, kazeťák Sony TC-K411, nahrávam na kazety rôzne použité cro2 z rokov minulých čo mi zostali. A potom ráno hurá s úsmevom na tvári do práce autobusom s hudbou v ušiach z osobného kazetového prehrávača (walkman je iba SONY :) ) Panasonic RQ-X01 a Koss PortaPro. A to všetko iba pre dobrý pocit (alebo placebo???) že počúvam analóg. haha... hračiek sa nevzdám :)
Naposledy upravil/-a JanoP v 25 Aug 2015, 20:14, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa Milos66 » 25 Aug 2015, 20:13

poutnik napísal:Teda je to trochu mimo téma, ale hodně mne to zaujalo, neboť jistě mnozí z nás mají někde ve skříni kazetový VHS přístroj.
Tak někoho napadlo nahrávat desky na nevyužité kazety VHS. Co vy na to ohledně kvality zvuku?
Ak je to Hi-Fi stereo, tak je kvalita úplne niekde inde ako kazeťák.
Vychádza to z princípu rotačnej hlavy, kde rýchlosť posuvu magnetickej pásky VHS je niekoľkonásobne vyššia ako u MC. Teda aj frekvenčné pásmo a odstup sú na omnoho vyššej úrovni.
Za socíku som nahrával vzácne CD na Panasonic Hi-Fi stereo recorder. Čo pamätám, kvalitou zvuku prešťal akýkoľvek MC prehrávač.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

JanoP

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa JanoP » 25 Aug 2015, 20:27

To som nevedel. mal som za to že zvuk nahrávala obyčajná hlava
Obrázok
ale teraz pozerám že boli aj hi-fi kde zvuk nahrávala rotačná hlava vysokou rýchlosťou posunu
Obrázok
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa Milos66 » 25 Aug 2015, 21:42

Mám tušáka, že to bolo takto: mono sa nahrávalo na klasickú - statickú hlavu a stereo na rotačné.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Převod LP do mp3 počítače?

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 25 Aug 2015, 22:17

JanoP: No dufal som, ze v buse aspon nieco bude hriat ruky v zimnom obdobi, a ono nic. Asi by trebalo spravit ten vreckovy Tube Amp :biggrin:
0

Napísať odpoveď