Výstup RCA z autorádia

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

fox1k
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Máj 2015, 10:05

Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa fox1k » 15 Júl 2015, 09:50

Zdravím páni,
potrebujem z rádia vyviesť RCA káble pre zosilňovač (jedná sa o továrenské rádio).
Zistil som, že v aute sa nachádza 2x TDA 7376b, datasheet http://www.st.com/web/en/resource/techn ... 000161.pdf
výstup na RCA budem napájať na IN +/- len ma zaujíma remote na externý zosilňovač, každé TDA obsahuje VCC1 a VCC2, teda ma zaujíma na ktoré to pripojiť?
a druhá otázka, kábliky z TDA na cinch v rámci rádia (cinch bude na panel, dĺžka cca 7cm) aké použiť? klasické audio či niečo viac "profi"?
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa alidedko » 15 Júl 2015, 10:02

VCC1 a 2 sú spojené, máš to úplne jedno.

A vodiče, na tú dĺžku je ti to takisto asi jedno. Aj keď sa tu nájdu audiofili, ktorí budú tvrdiť, že na 7cm potrebuješ RG58 :D

Ak by ti nevyhovovali VCC1 a 2, odpichni sa z MUTE/STBY.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

fox1k
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Máj 2015, 10:05

Re: Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa fox1k » 15 Júl 2015, 10:22

ďakujem pekne za rýchlu odpoveď :wink:
ešte sa spýtam, môžem očakávať zlepšenie kvality zvuku, keď sa pripojí externý amp (pravdepodobne pôjde HERTZ) + výmena repro, tlmenie atď atď. alebo to celé bude brzdiť prevodník v rádiu?
0

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa guglielmo » 15 Júl 2015, 10:30

Odpoveď na toto je ťažká, lebo musíš hlavne zabezpečiť činnosť toho prevodníka za mesačnej noci, v rozmedzí 21 a 24 hodiny, káble ku reproduktorom od zosilňovača musíš natrieť cesnakom a RCA káble zázvorom. potom sa celkom dá zistiť, či najslabším článkom je fabrické rádio, alebo inštalácia komponentov. Ale môžem ťa ubezpečiť, že všetko sa to radikálne zmení otočením kľúčika pod volantom do polohy START...


A bez irónie ti môžem s kľudom napísať, že riešiť kvalitu prevodníka D/A v autorádiu je to posledné, čím by som sa zaoberal, pri takomto náhodnom vylepšovaní zvuku v aute. Pokiaľ nedôjde ku komplexnej rekonštrukcii a hlavne rozsiahlym akustickým úpravám interiéru, je to len zbytočné filozofovanie. Zvuk sa isto zmení, možno dokonca aj k lepšiemu, pravdepodobne to bude hrať pekne, ale dobre rozhodne nie, na to treba urobiť okrem výmen, doplnenia a komponentov hlavne tie nepopulárne akustické úpravy...

A tlmenie je len nepatrná časť tých akustických úprav.
0

fox1k
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Máj 2015, 10:05

Re: Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa fox1k » 15 Júl 2015, 10:49

máš pravdu, debilnú otázku som položil.
z mojej strany to skončí pri výmene komponentov a tlmení. nejdem s tým chodiť na súťaže a podobné veci, len súčasný stav je fabrické rádio + 6ks papierových repro nokia, takže si vieš predstaviť moju situáciu. ako hovorím, chcem aby to hralo trošku lepšie.
0

Používateľov profilový obrázok
guglielmo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 04 Jan 2013, 11:27

Re: Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa guglielmo » 15 Júl 2015, 11:50

to určite lepšie bude, pokiaľ aj pri nejakej minimálnej snahe sa pohráš s uzavretím dverí a vytvorením akých takých ozvučníc, dáš tam repro, čo majú aj magnet, nie len nejaké paródie na magnet a poženieš to niečím, čo dá viac ako 15W na kanál, tak sa výsledok dostaví. Bude to nebe a dudy oproti originálnemu stavu. Ale je tu jedno ALE.
To jest, že niektorí výrobcovia autorádii pre autofirmy povedzme, že mierne "upravujú" výslednú frekvenčnú charakteristiku, aby dokázali niečo vydolovať aj s tých šitóznych reproduktorov, čo sú namontované v aute. Výsledkom je potom to, že po nahodení seriozneho reproduktoru, jeho umiestnenie do upravených dverí prinesie sklamanie, lebo nejde do neho "rovný" signál, ale nejak "upravený". Väčšinou je tam prebytok vyšších basov a stredobasov, čo v konečnom dôsledku vadia. Dúfam, že nebudeš mať takto "vylepšené" rádio. Píšem z vlastnej skúsenosti s pár takýmito udělátormi...
0

fox1k
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05 Máj 2015, 10:05

Re: Výstup RCA z autorádia

Príspevok od používateľa fox1k » 15 Júl 2015, 12:37

Fúha, ďakujem za vysvetlenie. Dúfam, že ma nič také nepostihne. Chalani to normálne riešia HI/LOW adaptérom z repro, nerobí to žiadne problémy, len mne toto riešenie nepríde moc "košér". Tak preto to riešim takto, myslím aj trošku "lepším" rišením.
Či moje rádio, lepšie povedané tento typ obsahuje túto "feature" sa dozviem až po inštalácií? Rádio obsahuje celkom slušný equalizer tak prípadne by sa to myslím dalo korigovať potom.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok