Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Aug 2015, 13:13

Zdravím celý SVET ELEKTRO!!!

Dostal som vežu Sony MHC-GTZ3i,ktorá keďže nemá kazetový magnetofón,by som chcel z tej veže urobiť aspoň výstup na magnetofón aby sa z tej veže dalo aj nahrávať.Cez sluchátkový výstup by to nebolo veľmi vhodné lebo sa ten výstup reguluje a výsledná nahrávka by bola prehlušená a tým nepočúvatelná.Dalo by sa to nejak napichnúť na výstup koncového stupňa ako FIX teda neregulovateľný LINE OUT výstup.

Ďakujem za rady a pomoc
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa zipaj » 02 Aug 2015, 14:01

na potenciometer, tam nájdeš neregulovaný signál. Ak má elektronické riadenie hlasitosti, tak si nájdi analógový prepínač a napichni sa na jeho výstup.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Aug 2015, 14:07

Zipaj,ďakujem za radu,veža má elektronické riadenie hlasitosti.ale analógový prepínač čoho??Upresni mi to,prosím ťa aby som tú vežu nedomrvil bo sa obávam že ma otec zabije ak mi to nevyjde :axe: .Inač ako by ten prepínač mal vyzerať???Je to niekde vo vnútri veže alebo ako.

Ale inač ďakujem za radu,pohrám sa s tým niekedy :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa zipaj » 02 Aug 2015, 21:01

V bežnej spotrebnej elektronike sa ako analógový prepínač najčastejšie používa obvod CD4052 (2x 4-vstupový analógový multiplexer/demultiplexer) kôli cene. Ak ho tam nájdeš, na 99% je tam ako prepínač audio signálov, potom z výstupov zoberieš signál cez nejaký kondenzátor dajme tomu 100nF do série s rezistorom cca 47k
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Aug 2015, 21:28

Našiel som datasheet,je to ono??Ak nie tak ma oprav

A čo ak tam ten prepínač nebude že na 99 % ho tam nájdem.Čo je potom to zvyšné 1% ??

Prikladám súbor
Prílohy
CD4052.pdf
(142.34 KiB) 18 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa zipaj » 02 Aug 2015, 21:35

pozrieš čo tam je a pohľadáš datasheet jednotlivých obvodov, ak nájdeš elektronický potenciometer, alebo analógoný prepínač tak si vyhral, na nich máš neregulovaný výstup, výhodnejšie je ale sa napojiť na analógový prepínač, lebo medzi ním a potenciometrom zvykne byť ekvalizér.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Aug 2015, 21:39

našiel som tam nejaké IN/OUT to bude asi ten prepínač.Čiže ak to napojím na IN/OUT tak by to malo ísť.

Ešte otázka:Ako to prepne buď IN alebo OUT???Alebo ako ten prepínač nejak donútiť byť prepnutý na OUT??? myslím aby to bolo tak prepnuté po celú dobu prevádzky tej veže proste ako na starých magnetofónoch DIN výstup je asi tiež neregulovaný,že??
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Veža Sony MHC-GTZ3i výstup na magnetofón

Príspevok od používateľa zipaj » 04 Aug 2015, 01:11

IN / OUT môžu byť signály SDA-SCL zbernice alebo nejaké riadiace signály, hľadaj analógový prepínač a napichni sa na jeho výstup (Out), na ňom bude práve zvolený zdroj signálu (CD, Radio atď.). Din 5-kolík je neregulovaný.
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok