AV reciever Marantz SR 4600 po zapnuti šum

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

palino515
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Aug 2015, 13:53

AV reciever Marantz SR 4600 po zapnuti šum

Príspevok od používateľa palino515 » 03 Aug 2015, 13:54

Zdravim. Mam taky drobny problem s AV recieverom Marantz SR 4600. Po zapnuti mi sumi v reproduktoroch. Staci ho vsak nechat zapnuty neake 2 minuty a potom ked ho vypnem a zapnem je vsetko ok. Sumi iba ked ma na vstupe pritomny signal je jedno aky ci je analog ci digital sumi stale. Pri zapnuti mute sa sum vytrati ale po vypnuti mute je tam znova. Vedel by mi niekto poradit, ci by som tento problem vedel odstranit aj ja sam? :D
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: AV reciever Marantz SR 4600 po zapnuti šum

Príspevok od používateľa miroja » 04 Aug 2015, 12:28

Skus si pohladat schemu a popis ako si ju pochopil. Napis, ake mas vybavenie dielne (maraky, naradie), co sa ti uz podarilo opravit, vyrobit a potom sa bude dat odhadnut, ci by si to vedel opravit sam.
Uznaj, ze po jednom prispevku na fore sa to da tazko odhadnut.
Este potom by slo na tvoju otazku odpovedat z kristalovej gule, ale tu nemam :wink:
0

palino515
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03 Aug 2015, 13:53

Re: AV reciever Marantz SR 4600 po zapnuti šum

Príspevok od používateľa palino515 » 05 Okt 2015, 20:55

Tomu rozumiem :D takze mam k dispozicii multimeter Metex M3270D a moznost zapozicat osciloskop Tektronix TDS 2004C + klasicke naradie :D. S opravami velmi vela skusenosti nemam (zial.....), zatial som skladal a ozivoval iba stavebnice zosilovacov ked som bol mladsi, teraz nato uz nieje vela casu. Pozeral som tu schemu, viem rozlisit cast predzosilnovaca od vykonovej casti. Videl som tam aj logicku cast spracovania zvuku - DTS a ine.... a btw trosku nove zistenie.. Sum je pritomny aj ked pouzijem sluchadla, tak to ma trosku taha k hladaniu chyby niekde v predzosilnovacovej casti, ale asi premyslam uplne zle....
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: AV reciever Marantz SR 4600 po zapnuti šum

Príspevok od používateľa oravan » 05 Okt 2015, 22:31

keď použiješ VF generátor a umelú antenu tak by si mal vidieť ten signál na potenciometry hlasitosti pokiaľ to tak nie je tak pekne od začiatku teda vstupu to merať hlavne VF ale sondou VF aké tam máš napätia ,ak nemáš toto tak potom použi sledovač signálu
0

Napísať odpoveď