Pomoc pri výbere audio sústavy do auta

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

jurajm25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04 Nov 2015, 05:17

Pomoc pri výbere audio sústavy do auta

Príspevok od používateľa jurajm25 » 04 Nov 2015, 05:38

Zdravim mam VW polo variant z 99 a chcem vyskusat tento typ autoradia { http://www.electronic-star.sk/Auna-MVD- ... i73928.htm } mam ale problem lebo sa v tom moc nevyznam a chcem sa spytat ci na to viem napojit 4 predne reproduktory 2 zadne a este 1 ci 2 basaky. Dalsia dilema je ale cim nahradit 2 predne vrchne reproduktory tie vyzeraju takto { http://i.ebayimg.com/images/g/vL8AAOSw9 ... -l1600.jpg } chcel by som aby neboli moc basove ale cisto zamerane na vysky su to tie take malinke na palubnej doske hned pod celnim sklom. A este posledny problem zadne reproduktory su ovalne { http://dieselpower.cz/forum/userpix/17384_repro_1.jpg }


ospravedlnujem sa za blby popis ale tak snad pochopite a pomozete, ak by ste rovno vedeli poradit aj celu sadu reprakov zo zosilovacom bol by som rad dakujem na cene moc nezalezi hlavny je vykon a kvalita zvuku :)

úprava názvu témy @ Merák 4.11.2015 o 7:10
0

clarion
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 26 Aug 2014, 07:46

Re: Pomoc pri výbere audio sústavy do auta

Príspevok od používateľa clarion » 04 Nov 2015, 07:27

Prvé, čo som si v duchu povedal, že PANE BOŽE UŽ ZAS...

Ale skúsim, možno padne na úrodnú pôdu.

Ak chceš kvalitný zvuk, tak treba urobiť s tým autom niečo úplne iné, ako tam strkať iné reproduktory, či úplne sračkové rádio, čo tá AUNA s prehladom je.
Ďalej ma celkom šokuje, že čo riešiš s tými výškami? To ich tam nemáš? Alebo sú odpálené? A ak sú tam, tebe sa zdalo,l že hrajú basovo? Veď to repro je 0,5" kalota, čo je delena na 5kHz a hrá len výšky a navyše dosť hlasno a ostro, tak netuším, čo si ty predstavuješ pod výškami.
Medzi nami, tie výšky na palubke sú "skáblované" pod prístrojovkou, takže keď sú pripojené predné repro, hrajú aj tie výšky, aj stredobasy vo dverách. A tam je hlavný problém, lebo ten stredobas je umiestnený na papundekli, ktorý zasahuje do vnútra dverí. Pokiaľ ten nespevníš a neuzavreš tie diery vo dverách na vnútornom plechu, tak nikdy, opakujem nikdy to žiaden slušný bas hrať nebude.

Pre začiatok len toľko, ak máš záujem o radu, tak odpíš, pokúsim sa ti niektoré veci ďalej vysvetliť...
0

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri výbere audio sústavy do auta

Príspevok od používateľa pawlo » 04 Nov 2015, 10:43

To rádio ti je úplne zbytočné a nepodstatné. Začal by som rozobratím predných dverí - aký priemer má repro? Aké hlboké repro tam vopcháš?

Najrozumnejšie je použiť 165mm komponentné repro tj. stredobasový reproduktor vo dverách a výškové repro buď na palubovke alebo v ,,trojuholníku,, spätných zrkadiel. Repro umiestniť na mdf. krúžok pripevnený rovno na plech, nie na plast.

Ešte pred tým vytlmiť dvere, strechu, kufor a podlahu - bohate ti stačí 20 plátov napr. STP anticor S - bez toho je do repro zbytočné investovať.

Zadné ovály do plastu sú zbytočné, keďže nemajú ozvučnicu a subwoofer v kufri rovnako, človeka to len otravuje.
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

clarion
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 26 Aug 2014, 07:46

Re: Pomoc pri výbere audio sústavy do auta

Príspevok od používateľa clarion » 04 Nov 2015, 11:08

No auto má Polo, rok 99, čiže na adekvátnu reakciu stačilo hodiť to do gugla a vypadlo by, že sú tam 16,5 stredobasy na plaste pod tapacírom, čiže žiaden krúžok MDF tam nedá, tobôž nie na plech. A tlmenie strechy v Pole? človeče, ty si to auto v živote nevidel. Ku ostatnému je zbytočné vôbec niečo písať...
0

clarion
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 26 Aug 2014, 07:46

Re: Pomoc pri výbere audio sústavy do auta

Príspevok od používateľa clarion » 04 Nov 2015, 13:49

Ale mám ešte čas a dobrú vôlu...

k rádiu. Hľadaj si niečo medzi zabehanými značkami, na výsuvačku sa vysej a od AUNY, či Sencoru a podobných blbostí duplom, dosť to časom unavuje uči a odvádza pozornosť, hlavne v noci. Upozorňujem, že ak máš originálnu anténu, tak budeš medzi nové rádio a anténu musieť vložiť tzv. oddelovač, je to preto, lebo origo anténa má predzosík v sebe a bola napájaná priamo z rádia, ak tam nebude ten oddelovač, ktorý ti tú anténu bude napájať, tak pôjdeš s príjmom neskutočne dole.

k predným dverám - keď dáš dole tapacír, tak zistíš, že repro je uchytené na plaste, ktorý zasahuje do vnútorného priestoru dverí a medzi ním a sklom v polohe dole je minimálna vzdialenosť. Buď na ten plast z vonku a z vnútra nanesieš tlmiaci materiál, alebo si ho musíš vystužiť niečím pevnejším, je som tam dával závesové pásy na sádrokartonové konštrukcie, dobre sa dajú vytvarovať, nanitovať a potom prelepiť vrstvou tlmenia. Keď budeš mať dole ten tapec, zistíš, že dvere od vnútra sú už pomerne dosť tlmené z fabriky, tak sa tam s tým moc neser, nedrnčia tie plechy, nalep tam nejaké pásiky tlmenia, potom musíš niečím zapraviť tie najvačšie diery, či už plechom, plastom, (dajú sa použiť také tabuľky s nápismi BOZP) a potom prelepiť tlmením. Celkom sa oplatí vymeniť káble ku repro, idú natiahnuť celkom ľahko cez prechodku, tie origo sem tam dosť ozelenejú a rastie ich odpor.

k komponentným reprošom - muziku som si robil aj do svojeho Pola, aj do synoveho a aj do jedného zákazníkoveho. Pokiaľ nemáš nejakú špeciálnu ambíciu, tak pôvodné repro, hlavne tie po roku 1999 sú celkom použiteľné. Keď sa urobia tie akustické úpravy, tak aj oni celkom zahrajú. Ak nie, tak si kúp nové, ale z najlacnejších repro na trhu nedosiahneš o nič lepšiu reprodukciu, akú zabezpečia tie origo. Výhybky pre nové repro sa dajú umiestniť pod palubku, niekdy je treba ich trochu natáčať v osi, nakoľko chytajú piskoty od elektrickej inštalácie. hlavne na ľavej strane. Vo svojom Pole som použil repro Morel Temp 6, pre info...

k zadným repro - ak na tom silou mocou trváš (inak je to blbina), tak rozmer repro v tých kastlíkoch je 4x6", celkom bežný, dá sa kúpiť.

k subu - never kokocinám, že sub je otrava. to budú tvrdiť ľudia, čo inštalovali do kufra nejaké bučadlo, čo hralo od 80 Hz do nejakých 300 hz. Doplnenie subom je velmi príjemná opcia, len treba laborovať s umiestnením a hlavne ho pevne pripevníť, aby necestoval po celom kufry.

k zosíkom - pokiaľ sa chceš pustiť touto cestou, tak treba hľadať rádio s RCA výstupom, či výstupmi, nakoľko bude treba ku zosíku potiahnuť tie signálové káble. ťahať napájacie káble ku zosu sa dajú, na stene medzi motorom a búdkou sú prechodky, žiaľ, podľa motorizácie sa musí vybrať, čo je voľné, či kde sa ešte zmestí.

budeš potrebovať to tlmenie, ale nie zrovna 20 plátov za pomaly dve stovky, na začiatok sa dá na Bazoši občas kúpiť pláty 75*50 za 8euro kus, buď STP silver, či Gold, alebo anticor. pre to, čo som ti povedal, ti bude bohate stačiť 4kusy. Polo je celkom tuhé auto, tak netreba podliehať panike a tlmiť každý plech.

oplatí sa ešte si dať z 1mm plechu vysústružiť, či vypáliť podložku pod predný stredobas a vyvrtať príslušné diery, ale nie hrubšiu, lebo nenasadíš potom origo kryt.

Ak chceš ešte niečo vedieť, tak napíš...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok