zapojenie reproduktorov v 3-pasmovej bedni

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

minochino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23 Okt 2014, 18:59

zapojenie reproduktorov v 3-pasmovej bedni

Príspevok od používateľa minochino » 04 Nov 2015, 10:27

Ahojte potreboval by som poradit, mam robene 3-pasmove reprobedne cca 25W maju super zvuk a idem v praci robit jednu akciu a potrebujem to ozvucit, mam pocit ale ze to je trochu slabe, je nejaka moznost zapojenia dalsieho basoveho reproduktora k tomu trojpasmovemu systemu? v beni je klasicka vyhybka na kazde pasmo-repro.
Jednoducho povedane zapojit nejako do serie ci paralerne dalsi basovy reproduktor k povodnemu basovemu
dakujem za radu
zosilovac 2x70W 6 ohm
3-pasmove repro 25W 4ohm
bass repro 25W 6ohm
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: zapojenie reproduktorov v 3-pasmovej bedni

Príspevok od používateľa elmoto » 04 Nov 2015, 11:16

odporucam ti tu akciu nerobit.

miesas 6ohm zatazitelny zosilovac s 4ohm sustavou k nemu este "dajako" 6ohm basovy reproduktor.

25W subwoferom bohvie co nespravis ked ti na akciu nestaci to co mas. Pozicaj si na to PA system na to urceny a si zahojeny.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: zapojenie reproduktorov v 3-pasmovej bedni

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 05 Nov 2015, 23:21

Elmoto: prečo by nemal miešať 6ohm so 4ohm ? Ak má autor rozum tak to pôjde ale určite nie na párty. Kombinovať rôzne impedancie sa dá ale nemožno dodať do reprobedni plný príkon. Tak na ⅔ príkonu to ešte zosilňovač zvládne ale to všetko platí pri aspoň rovnakom príkone a výkone sústavy. Autor má 2x70W a 3-pásmo 25W. To v pohode potiahne ale tieź treba dávať pozor na potenciometer a prstíky. Ale to je tak na domáce počúvanie.

Ak tá párty bude v menšej miestnosti tak si požičaj niečo v parametroch zosilňovača, ak vonku tak sa radšej obráť na PA. S touto zostavou akurát potrápiš zosilňovač a odpáliš na bedne.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: zapojenie reproduktorov v 3-pasmovej bedni

Príspevok od používateľa elmoto » 06 Nov 2015, 08:49

si to dobre napisal a pre tie opatrenia to nema miesat. Ako co mu komplikujes zivot. Vykuri to na akcii zhori mu to a ja tu budem za debila, ze som mu to poradil. :butthead:
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: zapojenie reproduktorov v 3-pasmovej bedni

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 08 Nov 2015, 11:20

Písal som že to nieje vhodné na žiadnu párty, maximálne tak doma pri telke alebo na večerné počúvanie ale to musí autor dať pozor na celú sústavu aby mu to nevyhorelo. Na párty odporúčam PA. Stále je tam rezerva a tak sa dá lahko nastaviť hlasitosť.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok