AV switch

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

AV switch

Príspevok od používateľa termixnator » 10 Feb 2016, 18:10

Ahoj rozhodl jsem se udělat si AV switch s 10ti kanály. Měl jsem krabici nových nepoužitých Izostatů které jsem chtěl využít a AV switch by se mi hodil :) konektory koupeny, ale měl bych pár otázek:

1) Jednu řadu konektorů jsem vzal z nefunkčního DVD a Audio Cinche byly chráněny v sérii 10uF/50V kondíky tak jestli je má smysl používat také nebo je lepší je vynechat. (Chtěl bych je tam kvůli ochraně TV před stejnosměrnou složkou kdyby se tam náhodou dostala, ale nechci aby mi nějak ořezávaly zvuk nebo aby se při přepínání vstupů v reprácích ozývalo lupnuí).

Na té destičce byly ještě přímo u konektorů 470pF keramické kondenzátory připojené ze signálu na zem tak zase jestli je má smysl dávat na všechny kanály jako to bylo u toho DVD nebo to u Switche nemá žádný smysl.

2) Dále by mě zajímalo jaké stíněné dráty je nejlepší použít ideálně něco z GME nebo GES které mám poblíž. (jen upozorním, že jsem nesehnal na rychlo pozlacené konektory a mám jen obyčejné stříbrné do panelu tak to nemusí být úplně špica ve stíněných kabelech) a když jsem koukal na produkci GME tak jsem nenašel žádné spojené třížilové stíněné vodiče aby to pěkně vypadalo :(

3) Cinch vstupy mají v TV společnou zem (alespoň v mé LED TV) nebude vadit když budu mít společnou audio a video u jednotlivých kanálů a nebudu jí dělit u jednotlivých kanálů na zem pro audio a vide? (Nevím jak je to ve starších TV tak aby to nedělalo jinde nějaký bordel :) například Scart to Cinch redukce má země oddělené na audio a video zem proto se radši ptám zkušenějších)

Předem moc díky za rady :) víc hlav víc ví :)
0