Bluetooth v prenosnom zosiku

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 04 Mar 2016, 20:28

Zdravím hoši, potreboval by som pomôcť , neviem si rady so svojím zosilňovačom , chcem do neho dať Bluetooth prijímač aby som si mohol hudbu púšťať priamo z mobilu a bez káblu , no mám problém keď ich pripojím na rovnaký zdroj tak mi to začne pískať a vydávať všelijaké zvuky (zvuky prenosu dát) ak ale bluetooth pripojím na adaptér alebo do externej nabíjačky , problém je vyriešený, nič zrazu nepíska...
napájanie je 12V čiže tento bluetooth modul dostal aj stabilizátor (7805) ...
je to nejaký čínsky šmejd ale na bežné počúvanie stačí :D pripájam aj fotku toho bazmegu :D

za rady vopred Ďakujem :)
Prílohy
sku_163694_4.jpg
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Mar 2016, 21:16

Problém je práve v tom neoddelenom napájaní. Spoločnú zem máš ťahanú 2x. Jednu cez napájanie a druhú cez kábel z BT adaptéra do AUX zosilovača. Stačilo by možno "rozlúsknuť" ten BT adaptér a prerušiť mu ZEM k výstupnému konektoru, alebo použiť galvanicky oddelený zdroj pre BT.
napr. - len upraviť vinutiea ochr.diodu,aby tam bolo 5V
Prílohy
izol_menic_sch_s.gif
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 04 Mar 2016, 22:38

myslím že toto som už raz robil a nevyšlo to, jednoducho som odpojil kábel z regulátora čo ide na ZEM a aj mi to fungovalo ale stále to vydávalo tieto zvuky ...a zase , dávať tam takéto malé trafko ... hmmm :( to by som nechcel , je to veľmi malinký zosik a už tam nieje miesto ani na ten bluetooth modul , nieto ešte ďalší mini plošák a trafko :D ale aj tak , ďakujem za radu :) ak to bude posledná možnosť tak to spravím no :D :D
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Mar 2016, 22:44

veď to,že si odpojil napájaciu zem nebolo dobré riešenie - v signálovom kábli to rušenie ostalo . Ono by to chcelo upraviť celé zapojenie.
0
Naposledy upravil/-a mr.dred v 04 Mar 2016, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 04 Mar 2016, 22:47

aaaaaaaa práve som to pochopíl, konečne :D okej tak ja zajtra skúsim odpojiť tu signálovú zem a uvidíme čo to bude vystrájať :D poprípade pošlem video ak sa to nezmení :D ale teraz si myslím že to už pôjde :) ďakujem ešte raz :)
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Mar 2016, 23:08

ešte by pomohlo čo najviac skrátiť napájacie káble k BT a pripojiť ich na plošáku zosilovača na filtračný elyt (samozrejme cez ten stabilizátor) Na tom stabilizátore nesmú chýbať blokovacie kondíky 100nF najlepšie priamo na nožičkách stab. Pomohli by aj filtračné tlmivky zaradené v napájaní zos. a BT + nejaké elyty....
video ,ako to hrá je zbytočné,skôr pomôže detajlné foto plošáku toho zosilovača.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 04 Mar 2016, 23:37

tak čírou náhodou sa mi podarilo to otestovať teraz keďže mám na vstup cinche... no a výsledok je ešte horší ... :( a ako si napísal , kondíky sú prispájkované priamo na stabilizátor (nožička o nožičku + na to kábel) čo sa týka dĺžky káblu tak je asi len nejakých 15cm a pripájkovaný je na napájací jack, kábel ku USB konektoru je 10cm.
A so zosilňovačom Ťa veru nepoteším :D Ide o zapojenie typu vrabčie hniezdo takže iba káble a súčiastky :D a po novom je tam aj predzosilňovač (ten je už na DPS) na tiché vstupy, nechcel by si počuť čo to robí keď je to predzosilnené, sú to hrozné zvuky ...
A tie tlmivky a kondíky som nepochopil :D skús mi povedať ako majú byť zapojené :D
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 04 Mar 2016, 23:50

skus aspoň nakresliť schému zdroja ,ktorým to chceš npájať oboje
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 00:01

tak ako napájam to 2 zdrojmi , č.1 je olovená batéria 12V 12Ah
č.2 je cca 11V transformátor za ktorým je mostíkový usmerňovač a kondenzátor (2200uf na 16V) jediné čo tak trafko má dlhší kábel , myslím 2m a baterka len 1m :)
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 05 Mar 2016, 00:25

až to budeš napájať len z batérie tak nejako takto.
indukčnosti okolo 100uH,kondíky 2x 1000uF/16V, za stabilizátor 47-100uF

-- Spojený príspevok 05 Mar 2016, 00:29 --
ITIaster napísal:čo sa týka dĺžky káblu tak je asi len nejakých 15cm a pripájkovaný je na napájací jack, kábel ku USB konektoru je 10cm.
A so zosilňovačom Ťa veru nepoteším :D Ide o zapojenie typu vrabčie hniezdo takže iba káble a súčiastky :D a po novom je tam aj predzosilňovač (ten je už na DPS) na tiché vstupy
všade tam máš dlhé káble na prepojeniach = problém
Prílohy
lastscan.jpg
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 13:18

akurát sa mi podaril zohnať ďalšiu baterku tak som ten stabilizátor zo srandy pripojil k inej baterke a je ticho ... a to mi nedalo tak som spojil teda zeme obidvoch bateriek a ten zvuk ani nepočuť , iba pri predzosilnení ...
tak ako mi nejde do hlavy že čo to robí :(
a prečo to robí iba pri spoločnom napájaní :(


hej taký detailík , možno bezvýznamný, v zosilňovači je dióda proti prepólovaniu či to nieje ňou :D
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
martinflight
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 30 Jan 2014, 12:18
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 26

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa martinflight » 05 Mar 2016, 13:28

Presne tento istý bluetooth som si aj ja zabudoval do rádia :) má to strašne malý zvukový výstup takže bluetooth musím mať naplno aj rádio na maximálnej hlasitosti aby to vôbec bolo počuť, keď zrovna nehrá hudba tak mi tam tiež počuť pískanie a blbosti :cry:

Pokúsil som sa to aj opraviť tým že som si objednal 0.5W zosilňovač z číny :D Zapojil som ho medzi bluetooth a zosilňovač v rádiu ale žiadna výhra :lol:
Keď som mal ten bluetooth naplno tak ten 0.5W zosík bol prebudený a strašne to skreslovalo...Tak som bluetooth dal tichšie a tam to bolo úplne strašné lebo to pískanie bolo počuť stále :(
Vyhodil som ten 0.5W zosík a som zmierený s tým že všetko musí mať maximálnu hlasitosť :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 13:35

tak momentálne som prišiel na to že keď ten stabilizátor s bluetoothom zapojím za diódu tak mi to robí taký bordel že nemusí byť ani kábel na vstup pripojený , dokonca aj zvuk môže byť stiahnutý a píska to brutálne...
momentálne špekulujem že si tam zabudujem mini plošáčik z USB nabíjačky do auta :D vyzerá to byť malé :D a ak to nebude robiť ďalej bordel tak to bude pre mňa ideálne 8) + ešte si nabijem telefón :D 8)
Prílohy
asi takúto nabíjačku mám :D
asi takúto nabíjačku mám :D
universal-mini-usb-plug-in-car-charger-black-d.jpg (59.66 KiB) 6913 zobrazení
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 05 Mar 2016, 15:15

ITIaster napísal: v zosilňovači je dióda proti prepólovaniu či to nieje ňou :D
Tú diodu máš určite zapojenú v priepustnom smere v plusovej vetve. Vzniká na nej úbytok cca 0,6 V a tým aj možné rušenie.
Ochrana sa robí tak, že sa do plusu dá poistka a za ňu dioda v závernom smere voči mínusu. Pri náhodnom prepólovaní dioda zvedie prúd a poistka sa prepáli.

K záveru: pokiaľ to celé neurobíš podla nejakých hlavných zásad, ktoré sú nutné pri stavbe zosilovačov a hlavne v kombinácii s digitálnou technikou,tak v tom "vrabčom hniezde" budú stále "čvirikať vrabce" :finga:
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 15:27

no nepoteším vás , cez nabíjačky to tiež píska takže to budem galvanicky oddeľovať tým trafkom tam hore :D
ta dióda je zámerne tak :D lebo ak by bola podľa tvojho zapojenia tak by som mal vymenených asi 15 poistiek a vždy nosil 2 pri zosíku :D a ten vrabčiak možno onedlho dostane DPS :D ale aj na DPSke bude veľa prepojok ... aby sme sa rozumeli jedná sa o TDA7266 :D takže prepojky medzi 3 7 a 13 ... a také srandy :D
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 19:30

Keď ťa môžem poprosiť , buď taky dobrý a pošli mi stránku odkiaľ máš túto fotku.
Ďakujem :)
Prílohy
file.gif
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5623
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa mr.dred » 05 Mar 2016, 19:48

0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 19:57

Okej , mam ďalšiu otázku , či by to nešlo navinúť na železoprachové jadro (prsteň) ktorého vnútorný priemer je 15mm a vonkajší 27mm :)
ak áno tak či môžem zachovať pôvodný počet závitov :)
Prílohy
zelezoprachova-jadra.jpg
zelezoprachova-jadra.jpg (9.2 KiB) 6844 zobrazení
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa pajky » 05 Mar 2016, 20:12

Co tak dat tam dc/dc menic 12/5v?
0

Používateľov profilový obrázok
ITIaster
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 01 Jún 2014, 13:00
Vek: 25

Re: Bluetooth v prenosnom zosiku

Príspevok od používateľa ITIaster » 05 Mar 2016, 20:25

Veď mám tam nabíjačku z 12V na 5V do auta a aj tak to píska , potrebujem to jednoducho galvanicky oddeliť :)
Prílohy
universal-mini-usb-plug-in-car-charger-black-d.jpg
universal-mini-usb-plug-in-car-charger-black-d.jpg (59.66 KiB) 6839 zobrazení
0
"Nemôžete sa báť ľudí, že vám ublížia, pretože ak sa budete obávať života, nikdy nebudete žiť..."
Chester Bennington

Napísať odpoveď