Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Tincex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17 Mar 2016, 17:23

Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Tincex » 17 Mar 2016, 17:42

Ahojte,
Chystám sa kúpiť nový zosliňovač nakoľko som kúpil prednedávnom aj nové reproboxy. Reproboxy majú výkon 300W RMS, 8 ohm impedanciu. Aktuálny zosilňovač, ktorý teraz doma mám má výkon len 2x85W RMS, impedancia - výstup 4-8 ohmov čo je na nové reproboxy samozrejme žalostne málo. Mám na výber medzi dvoma zosilňovačmi: jeden je značky Skytec ma výkon 2x500W RMS impedancia - výstup 4-8 ohmov + 3 pásmovy equalizér, skreslenie < 0,5%. Ten druhý je značky Ibiza a má výkon 2x320W RMS impedancia - výstup 4-8 ohmov, equalizér nemá, skreslenie > 0,5%. Divné je, že ten druhý menej výkonný a dokonca aj bez equalizera + ešte aj má väčšie skreslenie je ešte drahší ako ten výkonnejší ale zas uvádzajú, že má MOSFET tranzistory. O Equalizér mi nejde, ten žiadnu rolu v rozhodovaní nehrá. Ostatné parametre maju pirbližne rovnaké ( šum, frekvenčný rozsah, odstup kanálov ... ) Neviem, či tieto značky sú zlé, alebo dobré, ale myslím, že moc na výber nemám vzhľadom k cenám. Zosilňovač by mal slúžiť na ozvučovanie menších akcií ( chaty, oslavy a pod. ) Aký je váš názor ? Ktorý by sa mohol viac hodiť ? Lebo ja už mám v tom riadny guláš. Ak by bolo treba môžem sem hodiť aj priamo odkazy na presné špecifikácie tých zosilňovačoch.
Vopred ďakujem za rady.

! Presun témy do správnej sekcie. upravil: 17.3.2016 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Milos66 » 17 Mar 2016, 18:11

Vacsina ludi ti bude vediet poradit jedine ak budu vediet o ake boxy sa jedna.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Tincex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17 Mar 2016, 17:23

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Tincex » 17 Mar 2016, 18:16

Sú to reproboxy značky Malone konkrétne typ PW-1222.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Wili » 17 Mar 2016, 19:24

Radsej si este trosku nasetri a kup si nieco lepsie, hoci by to bolo z bazaru nejaky ojazdeny behringer alebo pripadne podla rozpoctu aj nieco lepsie aspon trochu pripominajuce zosilnovac. Na znacky ako Ibiza / skytec a podobne sa radsej vykasli. V hudbe kruto funguje pravidlo za malo penazi malo muziky a v zosilnovaci to plati dvojnasobne.

Skupy dvakrat kupi na toto tiez pamataj. Tie ultra lacne no-name zosilnovace urcite nemaju vykon aky tam je udavany a nic nevydrzia.
0

vlasto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 27 Dec 2014, 23:48
Vek: 45

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa vlasto » 17 Mar 2016, 19:55

No...tie Malone PW1222 sú tiež neni bohvieako výkonné PA (30cm menič z dvoma"pizami")za 65eur.
Zosilňovač kním bude asi stačiť tiež vtej cenovej relácii...
0

Tincex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17 Mar 2016, 17:23

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Tincex » 17 Mar 2016, 20:29

A názor ktorá z tých značiek je lepšia Ibiza, alebo Skytec ? Že ak by som už kupoval fakt niečo z toho tak radšej aby som zvolil menšie zlo :)
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa penjo » 17 Mar 2016, 21:10

Sorry, ale ani jedno sa nedá považovať za dobrú značku...oba sú maximálne odrbané shity a atrapy zosilovačov.
Nikto, kto aspoň trochu vidí do danej problematiky ti nič z toho nedoporučí. Radšej napíš, aký máš rozpočet na ten zosilovač a napíšeme ti, či sa dá zato vôbec niečo použiteľné kúpiť.
Bez ohľadu nato ale môžem doporučiť síce starší, ale kvalitný BV audio CF1000BM. Z novších potom ako minimum by som videl Behringer EP1500, Crest CPX1500...spomenuté zosilovače majú 2x300W/8R, aj keď si myslím, že tie bedničky to s nimi dlho nevydržia.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa marek181818 » 17 Mar 2016, 21:22

Kedze zacal som sa venovat trosku probelmatike DJ a veci s tym , tak sledujem aj na FB inzeraty a komenty okolo tiez zosikov.Skytec mi aj Tomel pisal ze radsej nie a mal pravdu na bazaroch sa ich dost zbavuju.Dost lacno za velky vykon..
0

Tincex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17 Mar 2016, 17:23

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Tincex » 17 Mar 2016, 22:00

No na začiatok mi úplne stačí nejaký zosik do 150€. NIe som nejaký profi Dj stačí mi to na ozvučovanie menších akcií ako som spomínal vyššie číže menšie párty, oslavy, chatovačky a tak... Samozrejme pre použitie v interieri....
0

Tincex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17 Mar 2016, 17:23

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Tincex » 18 Mar 2016, 09:02

Momentálne tie reproboxy mám napojené na zosilňovač Denon PMA-700AE ale podľa mňa ten zosilňovač svojími parametrami je na spomínané reproboxy slabý. Prípadne ešte ma napadla taká vec, ale to podľa mňa je somarina, že pred ten Denon zapojiť ešte na vstup nejaký malý predzosilňovač a trošku ešte tomu Denonu zvýšiť vstupný signál. Ale neviem myslím si, že moc to asi nepomôže a nie je to asi moc dobrý nápad...
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa muziker » 18 Mar 2016, 09:12

1. Oprav si v názve témy slovo "kúpi" na správne KÚPY, lebo tak ako to máš to vypovedá "čosi" o pisateľovi.
2. Pred koncový zosilňovač nie je vôbec žiadna "somarina" zapojiť predzosilňovač ale pravidlo (aj taký mixážny pult je prakticky predzosilňovač), pretože na vstup koncového stupňa by mal prichádzať signál určitých parametrov aby ho koncový stupeň dokázal správne spracovať a dodať do reproduktorov BEZPEČNE požadovaný výkon. Bolo by vhodné najprv si niečo prečítať z teórie o nf zosilňovačoch ....
3. V nf technike nie je všetko len o "wattoch" a na tom ako nahlas ti bude aparát vyrevúvať sa podieľajú aj iné parametre (aj preto ti tu hovorili čosi o reprosústavách). Skús si vygoogliť čosi o tom ako sa podieľa na tom napríklad taká citlivosť reproduktorov,. Ak sme pri zosilňovačoch, skús si vygoogliť niečo o vybudení koncového stupňa predzosilňovačom, ..... a mnohé ďalšie zaujímavosti. z tejto problematiky
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa platon.rado » 18 Mar 2016, 11:41

Tak Denon 700 nepatrí do DJ zostavy!!!! Je to síce šmejd ale to je teraz vedľajšie.1500 je lepšia..A predzosilňovač už 700 v sebe má, a dávať nejakú kravinu ešte navyše pred predzosík a trápiť stým obvody je koko...Výkon ti to nezodvihne.Ten je už daný.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Tincex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 17 Mar 2016, 17:23

Re: Porada ohľadom kúpi koncového zosilňovača.

Príspevok od používateľa Tincex » 20 Mar 2016, 10:19

Ale aj tak na to, že tie boxy sú napojené na ten Denon nehrá to špatne... Ale ten zosik na to nie je stavaný ani celkovo na prenášanie po rôznych akciách ako som písal vyššie tak preto uvažujem za aký ho nahradiť...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok