Hybridná gitarová hlava

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Rimey
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 22:24

Hybridná gitarová hlava

Príspevok od používateľa Rimey » 19 Apr 2016, 20:48

Zdravím
Chcel by som si postaviť gitarovú hlavu a chcel by som sa spýtať či by sa dalo jednoducho vytiahnuť elektrónkový predzosilovač z nejakého populárneho ampu a napojiť ho do napr.UNI 50 alebo nejakého IO napr LM3886.
Ďakujem za odpovede.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Hybridná gitarová hlava

Príspevok od používateľa muziker » 19 Apr 2016, 21:55

Určite áno (dá sa to skombinovať), za predpokladu že dodržíš ich vzájomné impedančné prispôsobenie a dodržíš vhodnú úroveň signálu medzi preampom a power ampom (aby sa power amp vybudil, ale aby nedochádzalo k jeho limitácii), samozrejme treba dodržať potrebné napájania jednotlivých častí, prípadne doplniť ich prepojenie o jednosmerné oddelenie oboch častí vhodným väzbovým kondenzátorom (ak ho už samozrejme neobsahuje výstup preampu, resp. vstup power ampu).
0
muziker

Rimey
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 22:24

Re: Hybridná gitarová hlava

Príspevok od používateľa Rimey » 20 Apr 2016, 18:18

A ako zistím výstupnú impedanciu predzosilovača ? Dá sa to nejak vypočítať alebo sa to určuje nejako inak ?
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Hybridná gitarová hlava

Príspevok od používateľa muziker » 20 Apr 2016, 18:29

Síce všetko sa dá merať aj vypočítať, ale tebe prakticky stačí na gitarovú hlavu aj jednoduchá úvaha aby si z toho nerobil vedeckú prácu. Gitarová hlava je totiž "osekaný" Hi Fi zosilňovač bez vysokých požiadaviek na kvalitu. Frekv. rozsah stačí 70-80 Hz až 5-6 KHz. Dôležitá je skôr možnosť priviesť ho do stavu limitácie (nasýtenia) aby si dosiahol komprimovaný zvuk "spievajúcej" gitary so skreslením podľa konkrétnych požiadaviek.
Ak odoberáš signál z anódy poslednej triódy preampu, výstup bude vysokoohmový rádu stovák kiloohmov až jednotiek megaohmov (záleží na konkrétnom zapojení). Preamp bude mať v tomto prípade zosilnenie veľké.
Ak odoberáš signál z katódy (tzv. katódový sledovač) poslednej triódy preampu , výstup bude nízkookoohmový rádu stovák Ohmov až jednotiek kiloohmov (ale pozor - zosilnenie katódového sledovača bude len 1, takže stupne pred ním musia mať dostatočné zosilnenie).
Úroveň signálu z preampu musí byť dostatočná, aby došlo k vybudeniu koncového stupňa. Vstup preampu by mal byť dostatočne vysokoohmový (cca 500 kOhm) vzhľadom na používané snímače a elektroniku v gitare.
0
muziker

Rimey
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jan 2016, 22:24

Re: Hybridná gitarová hlava

Príspevok od používateľa Rimey » 20 Apr 2016, 20:30

Chcel by som použiť tento predzosilovač a IO lm1875 (zatial) asi modul LaDA2075 http://thales.analog.cz/Amplifiers/LaDA ... Schema.gif
mám robiť nejake zmeny v zapojení lebo nevie či som to dobre pochopil.
Prílohy
pre_JCM800_por_gak_2.pdf
Schéma Predzosilovača
(506.14 KiB) 24 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Hybridná gitarová hlava

Príspevok od používateľa muziker » 20 Apr 2016, 20:39

Preamp v pohode, ale ako koncový stupeň by som skôr volil nejaký celotranzistorový (týmto integráčmi osadeným akosi neverím, keďže budú pracovať viacmenej okolo bodu limitácie a neviem ako sa ten čo si zvolil bude správať).
0
muziker

Napísať odpoveď