BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Jún 2016, 08:27

Zdravím celé SE,
hladám niekoho, kto pozná tento typ rozhlasovej ústredne a požiarneho systému,pretože podla mojich informácií sa tieto bloky posielajú na opravu do Belgicka, a to je odstávka na mesiac, čo nepripadá v Obchodnom dome v úvahu.
Potrebujeme ju buď opraviť na mieste, alebo aspoň zapožičať ten ovládací blok s relátkami počas opravy.
Závada sa prejavuje tak, že sa zrazu súčasne rozblikajú všetky led kontrolky nad zónami ,začnú cvakať relátka a celé to rachotí až kým ju nevypnem natvrdo aj od bateriek ,nechám vychladnúť a potom znovu za čas ide .Začala to robiť už vlani,ale po vyčistení od prachu bol rok pokoj, a teraz zo zvyšujúcou sa teplotou to začalo robiť znovu.Nestačí už ani klima zapnutá v serverovni.
Ak má niekto skúsenosti s opravou, alebo aspoň dať typ na niekoho ,kto by to vedel opraviť,alebo aspoň poradiť, na čo sa zamerať,bol by som mu velmi povďačný,pretože z tých blokových schém ktoré mám k dispozícii sa vela nevyčíta a podrobné schémy som nikde nezohnal.
Predpokladám že problém bude ako vždy v nejakom elyte v napájaní, ale nič podozrivé som vlani nenašiel a ešte som nemal merák .
Vopred ďakujem za ochotu prípadne radu.
Marian -Prior BB
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jún 2016, 11:12

NO čo chlapi, nechytá sa nikto na to ? ani nejaké info?
Dosť ma to tlačí, lebo to čoraz častejšie začína cvkať a nemôžem to nechať vypadnúť načisto, je to požiarny rozhlas.
Dík.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Jún 2016, 15:14

Ahoj, zelený konektor co je pro spínání relátek jsi zkoušel? Asi ano a ověřit funkci není jednoduché jak jsem se díval.V jednoduchosti je síla,ale i ten nejlepší pin v konektoru může udělat paseku.To že je to SW.řízeno ,neberme .
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jún 2016, 16:15

Vďaka za tip.
Pokial sa mi to dalo vytiahnuť z regálu, tak som pozeral zozadu a je tam viac zelených konktorov, ale tie sú na výstupy, zem,EPS impulz, takže neviem ktorý myslíš že je na to ovládanie relátok./je tam blbý prístup/
Je tam viac RJ45, do jednej je napojená stnica s mikrofonom cez ktorú sa hlásia reklamy, tam sa tlačítkom zapnú naraz vštky zony,ale to funguje normálne,lebo som skúšal to aj vypojiť,či neblbne to tlačítko,ale aj tak ro robilo.
Najhoršie je, že to robí dva trikrát cez deň,a nie je to trvalé, takže sa ťažko hladá .Musím to nechať odkrytované a striehnuť ,kedy to spraví a potom skúsiť niečo pomerať v napájaní... dakedy aj slepá kura zrno najde. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Jún 2016, 16:27

Je to to ten zelený podélný tam jsou "výstupy" pro relátka. Klasický,nespleteš si ho,pak by se vidělo. Pošlu odkaz tam to najdeš co je co.Možná jsem se unáhlil,ale já jsem rád za každý poznatek,alespon já pokud řeším nějaký problém 8) http://www.audiosource.com.au/plena-vas ... outer.html
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Jún 2016, 19:36

Ten náš panel je trochgu iný- s pripojeným mikrofonom na točenej šnúre vlavo .
Musím pohladať či nenajdem v dokumentácii aj viacej papierov.
Zatial dík, robím až v pondelok.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: BOSCH -PLENA VOICE alarm kontroler-potrebujem opraviť.

Príspevok od používateľa amater63 » 09 Jún 2016, 19:48

Ano ,potom dej vědět. 8) napiš přesný- model ..?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok