podla coho vyberat sluchatka?

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 30 Aug 2016, 20:06

Zdravim, chcel som sa opytat, podla coho mam vyberat sluchatka? Chcem spunty, klasicke, take ako tie 3 eurove z tesca, akurat aby bola kvalita vyssia, lebo posledne co som si kupil bola katastrofa a niektore urovne hudby boli nepocuvatelne.
Viem ze za par eur nemam cakat zazraky, no predtym som mal stastie a hrali dobre (alebo som si to myslel)
Preto ma zaujima podla coho si mam vyberat? (parametre, impedancia a pod?) A v akej cenovej hladine sa pohybuju? Nepotrebujem nejake audiofilske za 150€, len nieco co nebude hrat skreslene. (pouzivat ich budem na mobile a na ntb)
Dik
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Aug 2016, 20:12

Chod kuknut na Avmaniu. Tam ti poradia asi lepsie.
Spunty su aj aj. Aj lacne aj drahe. Aj dobre aj zle. Tazko vyberat podla impedancie, citlivosti. Skor je to o prefencii posluchaca.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

SMEDA
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1551
Dátum registrácie: 03 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 32

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa SMEDA » 30 Aug 2016, 20:22

Niesom síce fanatik do hudby ,ale moja priateľka bez sluchátok v ušiach ani nezaspí.Vyskúšala veľa značiek no zatial medzi tie top prenu patria Panasonic (štuplové) kupiš ich do 12-15 Eur v Okay Napr. Vždy si ktomu pripláca aj výmenu bez čakania zatial jej vždy vydržali niečo cez 1,5 roka :biggrin: a dostala nové. Pravdepodobne sa pokazia pri spaní :lol:

Pak čo viem má na klasické nosenie sluchátka značky Koss tie som jej kupoval ja a neboli vôbec drahé a údajne hrajú výborne

takéto niečo : https://www.alza.sk/koss-ksc-32-coral-2 ... d=18843602
0

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Loloone » 30 Aug 2016, 20:55

mal by si si stanovit nejaku cenovu "hladinu" cize kolko si ochotny zaplatit za tie stuple a skusat :-)
napr.: 30€ to je moja cena ktoru som ochotny dat :-)

dnes mi prisli tieto: http://www.muziker.sk/search?q=DTX41IE-BK vymenil som na nich silikonove nausniky za polyuretanove a hraju ppc :thumbup: (ta vymena je dolezity krok)
mam este tieto: https://www.alza.sk/sennheiser-cx-300-i ... d=18859903 zo silikonom tiez hrali "tenko" a zle izolovali hluk, s polyuretanom super :-)
mal som aj KOSS (15€) - zle :thumbdown: neprirodzene basy, Creative (22€) - zle :thumbdown: mizerne basy, pekne stredy, mizerne vysky, nepohodlne, SHURE (60€) - zle :thumbdown: sice citlive a dobre izolovali ale prilis konkretne stredy

este raz by som chcel zdoraznit ze je dolezite z coho su nausniky :-)
silikon = slabsia izolacia, "tensi" zvuk - menej basov
pena (polyuretan) = viac basov, lepsia izolacia
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Aug 2016, 21:41

U inear je to velmi komplikovane, vybrat model, ktory bi ti sadol. Zvukovo aj pohodlim. zmena nastavcov je uz len doplnok ku vyberu zvukoveho podania.
Tie modely, co si tu postol. no to je naozaj len taky dolny spodok lovendu. Za cca 30€ necakaj nic, co by hralo dost dobre, alebo sa nebodaj priblizovalo vernosti zvukoveho prejavu. No ako doplnok ku mobilu do natrieskaneho autobusu to urcite postaci.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa amater63 » 30 Aug 2016, 21:58

SMEDA napísal:Niesom síce fanatik do hudby ,ale moja priateľka bez sluchátok v ušiach ani nezaspí.Vyskúšala veľa značiek no zatial medzi tie top prenu patria Panasonic (štuplové) kupiš ich do 12-15 Eur v Okay Napr. Vždy si ktomu pripláca aj výmenu bez čakania zatial jej vždy vydržali niečo cez 1,5 roka :biggrin: a dostala nové. Pravdepodobne sa pokazia pri spaní :lol:

Pak čo viem má na klasické nosenie sluchátka značky Koss tie som jej kupoval ja a neboli vôbec drahé a údajne hrajú výborne

takéto niečo : https://www.alza.sk/koss-ksc-32-coral-2 ... d=18843602
Já co jsem se setkal tak Panasonic-špunty i do 200-300 Kč hrají dobře.Měli už dávno dobré výrobky,opravdu.(sluchátka )
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Aug 2016, 23:24

Pre Lubbo7:
Len pre info.
Toto je najlepsia cesta, kde sa dozvies ake sluchadla maju aku kvalitu. Problemom moze byt,ze je to vsetko je subjektivny nazor. Lebo niekto povie ze super basy a pre teba jeho super basy mozu byt len stredy :-) Alebo naopak niekto povie ze to nema basy a tebe to bude super vyhovovat. Ale aj tak je to najlepsia informacia aku mozes dostat.
Musel by si si vsetky tie sluchatka vopchat do usi a triedit, len ze to sa z hygienickych dovodov neda skusat v obchodoch.

Moja skusenost (aj ked to nie su spunty) Ja som si raz dal na usi tieto sluchatka:
https://www.koss.com/media/catalog/prod ... apro_1.jpg
a isiel som umriet ake krasne basy to hralo. Co sa mi na nich nepaci je, ze oni maju ten molitan, nie je to na cele usi, takze pocujes okolity zvuk. Musis byt v tichu, vtedy je to super.
Tak som si kupil tieto vsak KOSS ako KOSS:
http://www.androidlife.com/sites/defaul ... e/koss.jpg
ale tie uz taky zvuk nemaju. No na druhej strane su nenormalne odolne. Ja v nich aj nikedy zaspavam a dedaju sa zlomit. Furt su cele. :-)
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 30 Aug 2016, 23:31, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa lubbo7 » 30 Aug 2016, 23:30

vdaka za rady, panasonic som mal aj ja asi rok dozadu, vydrzali dlho a hrali paradne, a stali par eur, akurat sa mi stalo to, co pri kazdych- pokazil sa kabel
vzdy sa zlomi/nacne bud pri konektore, pri tej spojke kde sa rozdeluju alebo hore kde vchadza kablik do tela sluchatka
...preto neviem ci sa vobec oplati viac investovat do nejakych fakt kvalitnejsich, ked zatial sa mi vsetky skor ci neskor pokazili, a to som s nimi nezaobchadzal nijako neopatrne
...kedysi som si to skusal opravovat svojpomocne, ale nikdy to dlho nevydrzalo, a vzdy sa to zlomilo nanovo kusok od napajkovaneho
....ano, presne ako pises, potrebujem nieco do autobusu, co bude hrat aspon priemerne, lebo to co mam teraz je des- ked som si prvy krat pustil system of a down, zasol som ako moze byt ten zvuk tak hnusny

mimochodom aj nausniky ovplyvnuju vysledny zvuk? ja som ich nikdy neriesil, vopchal som ich do ucha a bolo :D

SMEDA- to s tou vymenou ako myslis? akoze si priplatis a po roku/dvoch ak sa ti pokazia, dostanes nove? skumaju tam aj ako/preco sa pokazili?- natrhnuty kabel a pod?

romiadam -no prave, je to loteria ci kupis spravne, resp ci budu vyhovovat
a to nezistis skor, nez si ich kupis :D
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa SMITH » 30 Aug 2016, 23:44

2 ROMIADAM : PORTA PRO od KOSS u sú už roky rokúce etalónom polouzavretých sluchadiel ...
... a jedny z najviac falšovaných ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Aug 2016, 23:59

A nevies, ma koss aj na cele usi tak kvalitne basove ako PORTA PRO? Ja som myslel ze tieto co mam Koss PRO Over Ear DJ100 Stereo Headphones budu tiez hrat basy ako PORTA PRO, ale na moje sklamanie nie. nechcem tym povedat ze su zle, zvuk je kvalitny, len nie taky ako PORTA PRO.
Sorry luboo7 ze rozvetvujem tvoju temu. Ak ti to vadi daj vediet, otvorim si novu.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Axwell » 31 Aug 2016, 00:23

toto asi top za tu cenu co som mal tento typ sluchatiek, neviem presne ako sa volaju ale mne tie moderne tenke do usi robia zle aj vsetky dalsie typy potom uz len mozem tie DJovske sluchatka ale tie iba doma, tieto klasicke typy su vsak nejako vymrete dneska, a su prevazne iba low end, toto je super, aj spracovanie kabel, materialy ziadny plast nikde nevidim

http://www.banggood.com/Xiaomi-1-More-P ... 30728.html
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa SMITH » 31 Aug 2016, 01:30

Ono to je čisto subjektívny vnem . Niekom sa páči to a inému hen to . Najlepšie je si vytipovať nejaké sluchátka a isť si ich niekam počúvnuť ...
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Aug 2016, 08:45

SMITH napísal:2 ROMIADAM : PORTA PRO od KOSS u sú už roky rokúce etalónom polouzavretých sluchadiel ...
... a jedny z najviac falšovaných ...
Bejvávalo, tak pred dvadsiatimi rokmi. Teraz doba pokročila a Porty sú už dávno za zenitom. Nehovoriac o tom, že ich dneska zvukovo preštia skoro všetky prenosné modely od renomovaných výrobcov
Mám jedny originály americké z roku 1990 (neviem to presne, ale kupoval som ich nejako po revolúcii). Vtedy sa to dalo, ale tie dnešné, vyrobené niekde v Číne stoja naozaj za veľké hofno (mám tiež jedny kúpené ofiko na Slovensku a porovnanie s origo USA produkcie je naozaj na smiech). Proste, všade sa musí šetriť čo najviac.
No a zadávateľovi témy to môže byť v podstate jedno aké špunty si kúpy. Do ceny cca 30€ na mobile a ntb zvuk aj tak neposkočí vyššie. To by musel mať DAP a v PC nejakú slušnú zvukovku.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Loloone » 31 Aug 2016, 10:21

presne tak, z mojho pohladu KOSS = zle, zle, zle, cize - zly zvuk, zle vyhotovenie, nepohodlne
Milos66 napísal:Za cca 30€ necakaj nic, co by hralo dost dobre, alebo sa nebodaj priblizovalo vernosti zvukoveho prejavu
...ziadne "spunty" nehraju :-) ...in ear je VZDY o kompromise
skusal som trojpasmove SHURE (cca 300€) a za pol hodku som mal hlavu jak melon - tak hrozne plechove stredy som uz dlho nepocul
Sennheiser CX 300-II si po dvoch hodinach vytiahnem z usi a som odpocinuty, s usmevom na tvari :lol:
myslim ze to je na stuploch NAJDOLEZITEJSIE, lebo ked chcem naozaj pocuvat (vychutnavat si) muziku tak urcite nie v elektricke :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 31 Aug 2016, 11:22

Ja som otcovi kupoval tieto https://www.alza.sk/koss-ksc-21-24-mesi ... d=18843602
Najskôr som si povedal, že to je riadna kravina ale on chcel hentaké lebo, že mu to dobre sedí za ušami. No bol som sám prekvapený, že ono ti to malo fakt dobrý zvuk na to ako to vyzerá :D
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Aug 2016, 12:48

Jediné dobré KOSSy boli ESP950 :) :) :)
Ostatok z ich produkcie je tak trošku "hnoj".
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa muziker » 31 Aug 2016, 13:30

to lubbo7: " sluchatko" nie je správny výraz (sluchátko je český výraz), lebo pravidlá slovenského jazyka poznajú len výraz slúchadlo.
Inak vo všeobecnosti treba dodržať impedančné prispôsobenie slúchadiel výstupu nf časti zdroja signálu (vo všeobecnosti nf zosilňovača).
Citlivosť je tiež dôležitá, lebo každé 3 dB citlivosti naviac ti vyvolá pocit nárastu hlasitosti reprodukcie (úrovne hluku :D).
Podstatné je vyberať slúchadlá podľa posluchu viacerých typov aby si si mohol vybrať čo vyhovuje tvojim predstavám o zvuku, pretože rovnako nehrajú rôzne slúchadlá rôznych výrobcov, ale aj sluch má každý trocha iný (resp. trocha inak vnímajú rovnaký zvuk rôzni ľudia). Je to proste viac-menej individuálna záležitosť jednotlivca. Časom po "rozohratí" slúchadlá hrajú vždy o poznanie lepšie.
Ďalší aspekt pri výbere je dobrý pocit po nasadení slúchadiel (aby nikde netlačili a podobne). Až na poslednom mieste by mala byť cena slúchadiel (tu asi bude treba robiť často aj nejaké kompromisy).
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa Milos66 » 31 Aug 2016, 14:57

Len vsetci tu zabudame na to, ze zadavatel temy chce spunty. No a tie sa v obchode skusat nedaju.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa muziker » 31 Aug 2016, 15:53

Určite sa pri "štupľoch" nič nepokazí pri nenáročnom poslucháčovi typmi ako napr:
1./ Beyerdynamic DTX 41 iE ..... cca 25-26 € je taký štandard
2./ Sennheiser CX 300-II Precision .... cca 29-30 € by mali byť o niečo lepšie
ale slabšia stránka väčšiny slúchadiel typo "štuple" bývajú nevhodné náušníky - tie treba často meniť aby slúchadlá zneli lepšie a aj pocit z nich aby bol lepší. Tiež by som sa detailnejšie prizrel prevedeniu vývodov káblikov zo slúchadiel ako aj ukončenia v konektore JACK (tu sa vyskytujú najčastejšie poruchy, najmä ak je to prevedené z nedostatočne ohybného, resp. málo mäkkého materiálu).

Na záver malá výstraha - "štuple do uší" je najkratšia cesta k totálnej hluchote už vo veku do 30 rokov veku notorického používateľa pri vyšších hlasitostiach !!!
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: podla coho vyberat sluchatka?

Príspevok od používateľa hpeter » 31 Aug 2016, 17:30

Milos66 napísal:Jediné dobré KOSSy boli ESP950 :) :) :)
Ostatok z ich produkcie je tak trošku "hnoj".
... pocujem dobre? elektrostaty...? :drinkers:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok