vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 03 Sep 2016, 19:29

Zdravim vas, mam vysielacku na gitaru...konkretne je to vysielacka no bezdrotovy system pre mikrofon, lenze ked pripnem na to gitaru tak to ma trochu skreslenie, da sa ubrat na vysielaci volume ale potom by som velmi musel pridat aparat a to nechcem lebo je lampovy a velmi by sa hrial a zbytocne ho tak budit, ako upravit ten vysielac abo prijmac to je jedno ..na gitarovy signal,,,,gitara ma asi vyssiu citlivost ako mikrofon ze preto to skresluje?...ako to upravit nejakym odporom do serie alebo ako? Dakujem vopred za rady
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa muziker » 03 Sep 2016, 20:02

Nedá sa nič robiť, mikrofónny vstup má vyššie zosilnenie (väčšia citlivosť vstupu cca 0,5-5 mV) vzhľadom na nižšiu úroveň výstupného signálu mikrofónu oproti el. gitare (cca 500-800 mV aj viac pri niektorých HB snímačoch, čo je hrubým odhadom asi 100-200x viac). Preto ti skresľuje signál, lebo vstup nf. časti "vysielačky" je premodulovaný. Pomôžeš si len znížením úrovne signálu el. gitary tesne pod úroveň limitácie. Dosiahneš to bud stiahnutím volume na el. gitare, alebo znížením citlivosti vstupu "vysielačky". Zámerne tu neriešim potrebu impedančného prispôsobenia (napr. dynamický mikrofón 200-300 Ohm, el. gitara 250-500 kiloOhm, čo je cca 1000x viac) to by si mal dodržať tiež. Uvedené hodnoty ber len ako informačné. :)
0
muziker

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 04 Sep 2016, 19:32

Ktej vysielacke je elektretovy mikrofon, na neho je stavana asi, ten mikrofon potrebuje napajanie, ktore islo priamo do konektora 9v tak to som odpojil z jacku, ale ten signal je stale premodulovany, skusal sommh este potenciometrom znizit ale velmi nepomohlo, mam les paul gitaru cize 3x hb tie maju vystup pri plnom vybudeni 1V, a mic ako pises par milivoltov, ako by som to mohol upravit hlavne stou citlivostou aby to neskreslovalo, a impedancne to hoc nevadi...len to skreslenie, musi na to existovat nejake zariardenie elektronika,,alebo nejako to spravit, lebo ked uberiem pot.na gitare tak to mi meni charakteristiku zvuku,hlavne pri skreslenom boostri,ho uplne zjemni,
0

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 05 Sep 2016, 01:09

Este by som sa chcel spytat, ci atx zdrojom z pc, moze napajat gitarove efekty,jasne ze ked sa upravinnapetie na 9v, ja len preto ze ci tam neni nenjake neziaduce rusenie alebo ako je vyfiltrovany ci to moze byt,
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa alidedko » 05 Sep 2016, 08:58

ATX zdrojom ... :lol:
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 05 Sep 2016, 14:00

Co sa smejes, ma to napadlo lebo mam doma viac efektov a na vsetko kupovat adaptery za 15€ kus sa mi nechce, tak preto sa pytam ci je pouzitelny impulzny zdroj z PC,
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa amater63 » 05 Sep 2016, 16:55

Elektretový mikrofon, má i nějaký tranzistorový předzesilovač.Co to zkusit připojit až za něj.A atx zdoj,-je plno "adaptérů na 9V. :confused: Bezdrátová kytara a ATX-zdroj mě moc dohromady nejde. Efekty si snad tolik nevemou( 9V baterka? někde i 2.) :?:
0

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 05 Sep 2016, 18:19

To napajanie elektretoveho mikrofonu som odpojil a nic sa nezmenilo, cely ten predzosilovac je postaveny na inu citlivost na mikrofon ...kedby som chcel nieco tam menit tak neni sanca..je fo fabricky plosak a smd suciastky, to len ieco na znizenie signalu anby sa nezmenil charakter zvuku,
A dalej mam 5 krabiciek do kazdej davat baterku a kazdu chviku ich treba menit, plus este aj v akustike mam baterku tak tie baterky by som musel kupovat na krabice, a zas az take lacne nesu, a obycajny 9V adapter zase nie bo tam neni stabilny zdroj a ani filtracia,,,riadne brumy o z toho nabera, zato som chcel vediet ci je mozne pouzit na napajanie audia ci gitarovych efektov alebo aj zosilovacov PC zdroj. Ak nie tak poprosim vysvetlenie kvoli comu nie aby som bol mudrejsi.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa alidedko » 05 Sep 2016, 18:28

Uz len to rusenie, co z toho lezie ... A zvlast, ak je to nejaka cinska jazdenka.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa amater63 » 05 Sep 2016, 19:13

A nemůžeš dát fotku toho vysílače a příjmací stanice, nebo označení co to je za model?Mám tady taky nějaký bezdrát,ale jsou to 2 mikrofony.Tady taky není moc šance něco upravit.
Prílohy
SAM_8056.JPG
SAM_8060.JPG
SAM_8058.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa muziker » 06 Sep 2016, 17:39

Nakoniec to brztak skončí len "stavbou nového preampu pre gitaru". Firemný mikrofónny preamp pre elektret a naviac psadený SMD drobizgom (najmä ak ani nemáš k tomu dokumentáciu) určite jednoducho neupravíš tak aby vyhovoval pre e. gitaru.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa amater63 » 06 Sep 2016, 18:49

Ahoj -muziker-, někdo něco chce a ani nedá info. co vlastně má.To je potom smutné něco radit.Dneska je to všechno dělané tak že s tim moc nesvedeš.Já jsem dal info. jenom pro to,že už jsem něco "otevřené" měl,ne jen tohle.,to je funkční a je to jenom pro představu tazatele.Pokud to je- signál "přebuzený"-zkresluje ,úprava musí být na straně vysílače ,což asi není možné.(elektret mic.)...Na příjimací stanici si potom můžeš signál regulovat jak chceš,je to NF -OUT...Další kapitola je nějaké "karaoke",neb jak se to píše.,v principu stejné pokud nezáleží na kvalitě použivatele.Ale jak je známo z oblasti NF techniky,za málo peněz málo muziky.Snad sem se nikoho -nedotkl- Je to můj názor.
0

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 07 Sep 2016, 01:17

Je to bezdrotovy system bolun wr 601 za par dolarov z ebay... Ohladom toho skresleneho signalu,,je jedno ci sa signal upravi na vysielaci a prenasa sa uz neskresleny signal do aparatu, alebo sa prenasa skresleny a upravi sa az na prijmacej strane ne? Podla mna to je jedno.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa amater63 » 07 Sep 2016, 07:18

Ahoj,a rozhlasová stanice když bude vysílat zkreslený signál tak na tvém "radiu" si ho upravíš? Aby nezkresloval.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa muziker » 07 Sep 2016, 11:02

Do tohto problému (skreslenie signálu na ceste z el. gitary vs. elektret. mikrofón - cez modulátor a vf časť vysielača - poceste vzduchom vstup signálu do vf často prijímača a demodulátor až na vstup nf zosilňovača) by som sa veľmi nehrnul. Proste berte to tak, že gitarista by sa mal zaoberať najmä hudobnou stránkou veci a preto by mal použiť spoľahlivé "nádobíčko" (vhodný HW) a nevybíjať si energiu na čínskych hlúpostiach, najmä ak ide o rôzne "šunkovo-šikmooké" lacné výrobky. Myslím, že v tomto prípade nebude výsledok adekvátny strávenému času a vynaloženým prostriedkom. jednoduchšie a rýchlejšie a lacnejšie riešenie je vymeniť tento HW za vhodný ku el. gitare. Pôvodný ak dobre slúži s elektretom, nech poslúži pôvodnému určeniu.

Ešte poznámka k spomínanému napájaniu gitarových efektov: Ak nechceš mať problémy so zvukom, radšej použi na napájanie klasický napájač ale samozrejme stabilizovaný (spínané zdroje - najmä tie lacné robia len problémy, lebo niekde sa musí prejaviť ušetrená sumička vo výrobe), trebár jeden výkonnejší pre viac efektov (napr. pedalboarde). To že stojí viac, je vyvážené spoľahlivým chodom tvojhu "gearu" a najmä bez rušenia. Platí to v duchu, že h...na tortu neupečieš. Niet nič horšie, ako keď sa pre ušetrenie pár šušňov za HW sa na pódiu počas produkcie začne niečo "sierkať".
Keďže efekty bývajú klasicky napájané 9V batériou, v pohode ti to zvládne aj pri 10 efektoch klasický napájací zdroj (trafko, usm. mostík CRC filter) cez stablík 7809 ktorý dá max. 1A, a s výkon tranzistorom na chladiči aj 10x viac.
0
muziker

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 07 Sep 2016, 15:30

Muziker,diki..tak to napajanie efektov teda nic z toho,a taky efekt krabicka moze mat aky prudovy odber? Zeby som napojil na jeden adapter aspon dva efekty,

-- Spojený príspevok 07 Sep 2016, 15:32 --

Amater 63 ....ale radio je nieco ine, tu mas stale este mkznost si to zregulovat medzi prijmacom a efektom...cizse neni to jenoci by sa signal upravoval medzi gitarou a vysielacom, alebo medzi prijmacom a efektom?
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa amater63 » 07 Sep 2016, 16:05

Je to bezdrátový přenos(tak se zamysli,i kabelový který je "přebuzený" ti to zesilovač upraví? Nějaký efekt to přímo podporuje-zkresluje,např .FUZZ (zkreslovač)- ,další efekty jsou na další věci,ale to výš.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivoste veď predsi

Príspevok od používateľa muziker » 07 Sep 2016, 19:34

filip1023tur napísal:Muziker,diki..tak to napajanie efektov teda nic z toho,a taky efekt krabicka moze mat aky prudovy odber? Zeby som napojil na jeden adapter aspon dva efekty,
Ale veď predsa max. možný " prudovy odber " zo zdroja priamo závisí na dimenzovaní jeho komponentov (sieť. trafko, usm. mostík, stablík) Jeden efekt (napr. WAH, OVERDRIVE, FUZZ, COMPRESSOR, a pod.) zvyčajne nemajú väčší odber než 10-20 mA - často aj menej (v pohode si to zmeráš s dostatočnou presnosťou aj lacným čínskym multimetrom za 5 eur), takže aj adaptér ktorý ti dá napr. 100 mA (napr. adaptér pre vf zosilňovač v širokopásmovej anténe tzv. matrac, sito a pod by mal vyhovieť pre 1-2 efekty. Pre bezpečnú prevádzku uvažuj aj nejakú rezervu v poskytovanom prúde pri napájacom adaptéri 9 V stabilizovanom. Podstatné je, aby bol dobre navrhnutý kvôli zamedzeniu rušenia v audio reťazci.
0
muziker

filip1023tur
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 26 Aug 2016, 19:07

Re: vysielacka na gitaru a mikrofon,uprava citlivosti

Príspevok od používateľa filip1023tur » 08 Sep 2016, 17:18

Takz vlatne. V pohode mi vystacia tie dva adaptery co mam zatial,jeden ma cca 350 mA ten mam na multak, a tem druhy asi 500mA pouzijem na tie 4 krabicky..tak diki..lebo som si myslel ze efekt ma aspon 100mA odber,,,ale pokial len tak malo tak v pohode...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok