Teufel Concept e450,repro nehrajú nízke frekvencie

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Marsch
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 15:31

Teufel Concept e450,repro nehrajú nízke frekvencie

Príspevok od používateľa Marsch » 07 Sep 2016, 15:52

Ahoj, mam zostavu Teufel Concept e450, zosilovac je v subiku. Povodne ma zostava 5 satelitov, zosik je 7.1, cize mozem zapojit este dva satelity. Nakolko som chcel zlepsit kvalitu hudby, na filmy je to bez problemu, rozhodol som sa pridat este dva repro Teufel Ultima 20 MK2.
Po zapojeni hraju tieto repro dost zle, uplne v nich chyba basova zlozka. Ked som ich zapojil na receiver Yamaha, hraju super.
Problem je zjavne v tom, ze zosilovac v subiku dava do vsetkych satelitov len frekvencie od 150Hz hore. Subik hra od 32 do 150Hz. K zostave je aj nieco ako maly receiver bez zosilovaca, cez ktory viem ovladat nastavenia subiku. Tam viem nastavit od 80 do 200Hz na subik, ale neviem menit priamo Hz satelitov. Je tam nastavenie k satelitom kde sa meni ci ide o small alebo large bedne, no nema to vplyv na vystup zo satelitov. Vyskusal som vynechat tento receiver a zapojil som to priamo na zosilovat subiku. Hralo to rovnako, cize s tym cez receiver nic nespravim. Otazka znie, je daka moznost, aj keby som mal rozobrat zosilovac, ako dostat nizsie frekvencie aspon do dvoch satelitov?
Druha moznost je vyuzivat tu Yamahu, ktora ma vykonu az az, do polovicneho vykonu to vsetko pekne stiha. Viem sa uz viac pohrat s nastaveniami, ale ak chcem 7.1 musim dva satelity zapojit ako repro A a dva ako repro B. Tu nastava peoblem, ze Ultimi zahraju basy, ale povodne satelity tym dost trpia. Takze by som chcel orezat nizsie frekvencie, od 150Hz dole len z tych dvoch satelitov. Opacny problem ako na zosiku v subiku. :) Aky kondik by sa dal pouzit? Chapem, ze je to jednoduchsie ako rozoberat zosilovat a narusit 12 rocnu zaruku, ale ak by vas napadla daka moznost ako to rozbehat bez pouzitia tej Yamahy, budem vdacny :) Dakujem
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 09 Sep 2016, 21:13, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie typu do názvu

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Teufel repro nehraju nizke frekvencie

Príspevok od používateľa alidedko » 07 Sep 2016, 16:31

V tom subwooferi nespravíš nič, audio bude riešené cez procesor a teda čau párky ... :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok