Bluetooth DAC

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa Wili » 18 Okt 2016, 15:03

Potreboval som velmi kvalitny audio Bluetooth prijimac pre zabudovanie do preampu, tak som postavil modul s AK4490 do ktoreho ide digitalny signal cez bluetooth -> i2s prijimac. Takze analogovy signal nie je vytvarany v nekvalitnom low-cost dac implementovanom v BT module ale digitalny signal je vytiahnuty do externeho DAC od AKM. Tiez napajanie a layout dosky su prepracovane do detailu. Rozlozenie kondenzatorov a cesty v okoli dac som sa snazil aby cim viac sledovali vzorovu ohodnocovaciu dosku od AKM. Zdroj co to napaja je spolocny pre vsetky vetvy ale oddeleny samostatnym low-noise LDO stabilizatorom pre kazdu napajaciu vetvu. Kazdy analog kanal samostatne 2x5V + osobitne analog 3V3 a osobitne digital 3V3 a este osobitne Bluetooth. Stabilizatory som pouzil LT1763 ktore by mali mat zvlnenie okolo 20uV. Tiez kvoli minimalizovaniu velkosti dosky som dal stabilizatory z druhej strany DPS vdaka comu su napajacie cesty k DAC extremne kratke.

Vystupny buffer je potom s LME49720 alebo inym lubovolnym OZ...

Vzhladom na to ze to hra cez bluetooth je zvukova kvalita neuveritelna a neporovnatelna s akymkolvek BT co som doteraz pocul. Spravim aj nejake merania a dodam ich sem neskor, aj ked neviem ci to bude mojim vybavenim meratelne. Neveril som ze aj bluetooth moze hrat takto kvalitne 8O je to fakt super prakticka a velmi mala vecicka uz premyslam ze postavim dalsi do dalsieho zariadenia, keby ste mali viaceri zaujem tak premyslam zeby som na to dal spravit profi dosky, aby sa to jednoduchsie montovalo... Tato DPS ma rozmery 40x100mm a premyslam ze by som aj analogovu cast spravil do buducna cez SMD a tak by sa to zredukovalo este na polovicu. Potrebne napajanie je cca 7-12V pre digital a 2x15V pre OZ. Premyslal som aj nad variantou napajanou len nesym. vsetko spolu (napr. cez +5V USB) alebo z adapteru, pri vytvoreni umelej zeme pre OZ by to slo ale kvalita by uz sla mozno trosku dole, je tu ale aj takato moznost pre este vacsiu univerzalnost.

Kedze DPS nema masku a ani prekovy tak to vyzera ako vyzera... proste prototyp :roll: (tie hromady cinu su prekovy robene drotikmi zapajkovanymi z oboch stran)

Obrázok

Obrázok
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 18 Okt 2016, 15:16

Dobrý deň,

Zaujímavé zariadenie , avšak zaujímalo by ma, koľko asi Vás to vyšlo?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa Wili » 18 Okt 2016, 15:20

Celkom dost, tie stabilizatory su velmi drahe. Dokopy vsetko zhruba cca 80e
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 18 Okt 2016, 15:22

Napajanie z USB nie. Inak :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa Milos66 » 18 Okt 2016, 15:24

No super, zase ďalšia vychytávka. Mňa z teba picne. Kčko ťa zase neminie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa martin63 » 11 Nov 2016, 08:01

Aku BT modul si pouzil? Nejak to nemozem najst.
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 11 Nov 2016, 10:07

Tiež by ma to zaujímalo :) .
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa Wili » 11 Nov 2016, 16:08

Použil som tento modul:

http://www.ebay.com/itm/Assembeld-Bluet ... SwH71XPY~t

Výhodnejšie je ale kúpiť toto:

http://www.ebay.com/itm/LME49720-AK4490 ... Swvg9XT79E

v tej cene je tam už aj naprogramovaný BT modul aj DAC čip aj LME, čo samostatne nakúpené vyjde drahšie. Prípadne ak niekomu stáčí aj jednoduchší modul tak je to už funkčné postavené a asi 3x lacnejšie riešenie. Ja som to tiež kúpil na tej hotovej doske a odpajkoval veci čo som potreboval.

Nižšie je ako merá ten môj modul... je to merané už na výstupe celého preampu. Bordel tam síce je ale je pod 100dB, na to že to letí vzduchom asi dobré, sampling je 44k, to spektrum žiadny zázrak ale určite 100x lepšie ako lacný modulik za 200kc s integrovanym dac, posluchovo to ale hrá veľmi pekne a na takú mobilitu a univerzálnosť super. Bolo by zaujímavé pomerať aj samostatný hotový modul z ebayu aký by bol rozdiel, to by ma celkom zaujímalo, sakra, snaď kúpim ešte jeden pre porovnanie na ďalšie laborovanie :D

Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa boraicho » 11 Nov 2016, 18:34

pekne to je, a to je ako na prenos zvuku z mobilu?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa Wili » 11 Nov 2016, 18:46

ano, z akehokolvek zariadenia, mobil/tablet/notebook cokolvek co sa vie pripojit na bluetooth.

Ja osobne to pouzivam ze ked varim polozim si vedla seba v kuchyni notebook a pustim si nieco a cez BT na reproduktory a mozem si tam aj rovno prepinat co chcem pocuvat/pustat/prepinat atd. Celkom prakticke mi to pride, vtedy mi akakolvek ina kvalita ako repro z notebooku pride super :D
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Bluetooth DAC

Príspevok od používateľa martin63 » 27 Nov 2016, 14:03

Este by ma zaujimalo, ci vie ten bluetooth modul spracovat aj informacie o skladbe. Neskusal si to nahodou?
0

Napísať odpoveď