DIY - domáce kino

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 11:06

Rozmýšľam nad stavbou vlastného domáceho kina priemernej kvality a výkonu. Zo skúsenosti všetci vieme, že krámy, čo nakúpime v nay-ke za 80€ stoja za prasačiu prdel, preto by som si chcel vytvoriť nejaké také kinko sám. Samotnú výrobu plánujem možno o rok, no už teraz by som si chcel ujasniť niekoľko veci a začať zháňať súčiastky, keĎže to zrejme nebude vecou 20€.

Nech rozmýšľam jak rozmýšľam, ako najlepšie riešenie mi príde 5.1 kanál. Z dôvodu systematickosti roboty, rozmýšľam nad takýmto konceptom:
1. krabica elektroniky (napájanie, zosiky, výhybky... ). Mala by to byť najskôr kovová krabica (možno plastová, ak bude k dispozícií 3D tlačiareň), v ktorej bude umiestnený zdroj napájania, zosilovače, výhybky a pod. Navonok sa bude javiť ako krabica - kváder, s veľa konektormi a svetelnými indikátormi na povrchu. Samozrejme, bude musieť byť perforovaná kvôli chladeniu. Chladiče bude zrejme treba pasívne aj aktívne, čo nebude problém.
2. Subwoofer - krabica s kvalitným reproduktorom, basreflexom a minimom elektroniky. Všetka elektronika by sa mohla vmestiť do krabice elektroniky. Materiál subika bude zrejme lepená drevotrieska (zatiaľ netuším akej hrúbky). Bude treba vypočítať rozmery krabice, veľkosť a parametre a umiestnenie reproduktora a umiestnenie basreflexu.
3. Satelity v počte 5 ks. 2 front, 2 rear a 1 central. Fronty budú závesné na stenu, central bude širší ako vyšší a stojatý a reary by mohli byť úzke stojaté. Materiál by mohol byť taktiež drevotrieska. Problém je najmä to, že pri frontoch si akosi neviem predstaviť, že budú reproduktoriská vedľa telky zavesené a budú mať malé rozmery a budú z dreva... ale možno bude stačiť použiť tenkú drevotriesku... alebo bukas?

Prosím, čo si zatiaľ myslíte o tomto koncepte? Je dobrý nápad použiť drevotriesku ako hlavný materiál na výrobu?

Strávil som asi týždeň ustavičným googlením, no nenašiel som žiadnu hotovú a uspokojivú schému na DIY výrobu domáceho kina. Podľa mojich predstáv tam bude treba
- spoľahlivý zdroj
- na každý kanál vlastný zosilňovač
- výhybku na subwoofer
- rôzne pomocné zariadenia (indikátory zapnutia, príp. equalizer a pod.)

Nenarazil náhodou niekto na nejakú schému domáceho kina, ktorá by bola kompletná? Ja som sa po týždni nedogooglil k ničomu :( Za každú vecnú pripomienku a pomoc ďakujem. Ako som povedal, nehorí mi to a stavať to budem o rok. No rád by som začal so zháňaním súčiastok ;)
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Nov 2016, 11:18

Najvacsia investicia v tomto pripade bude to, co si zabudol - Procesor (dekoder)

Aj tak si stale myslim, ze najjdenoduchsi sposob je ten, ked si kupis starsi kvalitny 5,1 AV receiver niekde na bazosi a k tomu adekvatne repro.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

lacog
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 27 Mar 2007, 00:00

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa lacog » 30 Nov 2016, 12:12

Tiež som nad niečim takým uvažoval ale na koniec som kúpil na bazoši AV receiver Denon.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 12:25

Procesor? Ja som nevedel, že to niečo také musí mať. Uznávam, že som dosť lama v oblasti elektrotechniky... ale myslel som, že proste tam je len zdroj a zosik, ktory prijma a zosiluje vstup napr. z DVD playera a odovzdava zosilneny do repro... procesor robí čo? Lebo ak sa tu bavíme o rôznom diaľkovom ovladani a takých veciach, tak to je niečo, čo v podstate nepotrebujem... či? Vedel by niekto poskytnúť nejaký link na princíp domáceho kina? Zrejme mi niečo uniká :-/
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Nov 2016, 13:20

Procesor prevadza nejaky signal na 5.1 - trebars.
Vacsina playerov ma vystup na 5.1 analog, ale nie moc valnej kvality.
Su prehravace, ktore to maju spracovane dobre, ale za vysoku cenu.
Treba si ujasnit, aky sposobom chces ten signal dostat do zosilnovacov. Ak to bude z PC, potom je kvalitna 5.1 audio karta nutnost. Ak nejaky stolovy prehravac, tak potom s kvalitnym vystupom. Ak streamer, tak je nutny nejaky audio procesor.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 13:38

Jaj tak, takže to nie je len taká jednoduchá vec ako som si myslel... hmmm... :(
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Nov 2016, 13:49

Je to jednoduche, ak vies, co chces.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 16:27

Viem síce, čo chcem... ale neviem ako :-/
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa hpeter » 30 Nov 2016, 17:02

Vyrobcovia sa vezu na vlne novych trendov kazdy rok, CD,DVD, homecinema,HD,FHD, 4k ... Neskor clovek zisti ze vychytavku pouziva minimalne. Kvalitne stereo pokryje vacsinu potrieb. Ak si filmovy maniak, tak berem spat.
Milos66 napísal: Aj tak si stale myslim, ze najjdenoduchsi sposob je ten, ked si kupis starsi kvalitny 5,1 AV receiver niekde na bazosi a k tomu adekvatne repro.
+1 Investicia do drevobedni je zaklad uspechu.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 17:07

Nie som zas maniak, no viem si vychutnať nejaký filmisko na päť jednotke. Určite pozerám filmy aspoň dva-trikrát do týždňa... keď mám čas.
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa alidedko » 30 Nov 2016, 17:20

Tiez zastavam nazor, ze bude lepsie kupit stare poctive kino, nez ho vyrabat.

Ja som par rokov dozadu kupil stare Panasonic kino za 25€ a neviem si ho vynachvalit. Nove dunibedne sa nechytaju.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Milos66 » 30 Nov 2016, 17:30

A nezabúdajme, že pevný základ dobrého domáceho kina ako už bolo spomenuté je kvalitné stereo a hlavne veľmi kvalitný woofer. Bez toho to proste nie je ono. Starwarsky sa bez dunivých efektov kukať nedajú. Na to dám krk. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Marek1975 » 30 Nov 2016, 17:51

Mego napísal:Procesor? Ja som nevedel, že to niečo také musí mať. Uznávam, že som dosť lama v oblasti elektrotechniky... ale myslel som, že proste tam je len zdroj a zosik, ktory prijma a zosiluje vstup napr. z DVD playera a odovzdava zosilneny do repro... procesor robí čo? Lebo ak sa tu bavíme o rôznom diaľkovom ovladani a takých veciach, tak to je niečo, čo v podstate nepotrebujem... či? Vedel by niekto poskytnúť nejaký link na princíp domáceho kina? Zrejme mi niečo uniká :-/
Tak ak si to zistil tak nevynaliezaj teplu vodu, nakolko pri dnesnych cenach - ci uz novych, alebo zanovnych to ozaj nema vyznam... je tam dost sucasti, ktore zbytocne predrazia vyslednu konstrukciu - komplikovany navrh DPS, procesor, toroidne trafo, reproduktory....

Jak pisali kolegovci, bazos to isti... aj ked s mojej skusenosti "home theatre" je u mna iba lapacom prachu :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Nov 2016, 22:47

Najlepšie kino je aj tak ist do reálneho kina. Človek necumi na ten film sam, dostane sa medzi ludi, a keď ide s druhou polovickou, tak sa dá ísť ešte aj na veceru/drinkkavu/caj.

Ale priznavam, tri krát do tyzdna, to by bolo trošku vela.

Radšej si našetri na niečo kvalitnejsie a mas po starostiach. Doma to aj tak nedas, a keď tak ta to vyjde 2x drahšie (ak nie viac) ako niečo kvalitnejsie. A koľko času S tým zabijes...

Nezabúdaj že kutilstvo je dobre pre potešenie, ale nie pre úsporu peniazkov.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Juroo » 01 Dec 2016, 01:02

Tiež sa snažím postaviť si vlastné domáce kino už nejaký ten čas ...
Z tvojích otázok mám dojem že v tom celkovo trochu tápeš (pýtaš sa na základy) ... no zároveň sa chceš pustiť do niečoho čo nie je vôbec triviálna vec a dá dosť zabrať aj skúsenému inžinierovi ...

Ak si chceš postaviť malú jednoduchú zostavu podobnú komerčne predávanými 5.1 reproduktormi ku PC resp. všeobecne malými „šustibúdkami“ ako satelitmi a ďalšej väčšej búdke ako subwoofer, ani nečítaj ďalej. Rovnako ak zvažuješ zosilňovače z ebay dosiek alebo s IO typu TDA, STK alebo LM.
Ak chceš od toho viac, naškrtnem moje skúsenosti ...

Momentálne som skončil na zostave kde zdroj médii je plnohodnotné malé PC (HTPC), zdroj zvuku trošku lepšia 5.1 zvuková karta. V samostatnej skrinke predzosilňovač s ovládaním hlasitosti 6tich kanálov s DO + vypínateľné pevné výhybky //prepínateľných 80 alebo 50Hz/24dB na oct.// (okrem iného fyziologická regulácia hlasitosti podľa p. Moskalu alebo tónove korekcie podľa vzoru DPA ... všetko analógovo až na to DO). Nakoniec v samostatnej skrinke 5 plnohodnotných tranzistorových koncových zosilňovačov s výkonom dokopy v stovkách W. To isté 10palcový subwoofer so zosilňovačom samostatne ... k tomu pomerne slušné trojpásmové bedne na frontoch, na surround dvojpásma atď...

Čo ti ale po rokoch práce a počúvania na tom poviem ?
Počúvanie muziky vo formáte 2.0 alebo 2.1, teda klasické stereo (resp. stereo rozšírené o subwoofer) je celkom zážitok. Tu sa prejavia vynaložené financie na reťazci, koncových stupňoch (zdroj, zosilňovač samotný), reproduktory atď.
Prečo ? Pretože stereo sú len dva koncepciou rovnaké reproduktory ... ak nechceš riešiť neduhy miestnosti nemusia ťa žiadne procesory zaujímať (oneskorovacie obvody, parametrické ekvalizéry, natáčanie fázy atď.)

No pri 5.1tke dáva o sebe vedieť celková akustika systému. Okrem iného ani nie tak miestnosť samotná, ale samotné reproduktory a ich vzájomná poloha voči sebe a voči poslucháčovi. Za predpokladu že nespravíš všetkých päť bední rovnakých (môj prípad) bude mať každá bedňa inú frekvenčnú, ale čo je dôležité aj inú fázovú charakteristiku.
V základe aby si zladil predné a zadné reproduktory, musíš použiť niečo na oneskorenie signálu pre zadný pár reproduktorov (pretože predné reproduktory máš ďalej od seba, zvuk ku tebe musí doraziť v rovnaký čas zo všetkých reproduktorov). Tomuto sa hovorí že potrebuješ sfázovať všetky reproduktory v posluchovom mieste. Teda všetkých 6 (teda aj SW). Toto sa ešte dá riešiť analógovo. Avšak keď si uvedomíme že malé surroundy voči veľkým predným reproduktorom majú inú fázovú charakteristiku, vrámci frekv. charakteristiky (rozumej inde fázu na basoch, inde na stredoch, inde na výškach), tak aby si tie reproduktory sfázoval, musíš okrem oneskorenia aj túto fázu tzv. natáčať. A toto v amatérskych podmienkach bez merania a hlavne analógovo je nerealizovateľná vec. (Ak si chceš vypočuť ako znejú rozfázované reproduktory tak na ľavom alebo pravom reproduktore prehoď svorky + a – opačne a počúvaj, hneď to spoznáš). A z tohto dôvodu potrebuješ procesor, z tohto dôvodu všetky lepšie AV receivre „prachsprosto“ neupravujú korekciami len frekvenčnú charakteristiku, ale priamo impulznú odozvu jednotlivých reproduktorov ktorá zahŕňa aj fázu ... úprava frekv. charakteristiky a riešenie odrazov (prepadov alebo peakov frekv. char.) miestnosti je až druhoradá vec.
Osobne som si naivne myslel že to spravím cez to HTPC. Ten jednoduchý delay (oneskorenie) nie je problém, korekcia frekvenčnej charakteristiky detto. No fáza a všetko ostatné je veľký problém ... existuje SW, ale za jeho cenu kúpiš aj celý AV receiver. Spraviť to manuálne ? Mám meracie náradie, mikrofón atď, ale z toho nadstavovania, merania a hlavne nevedenia či to robí to čo chcem aby robilo, mi šedivejú vlasy ... a to si myslím že do toho troška vidím ... celé to je vo výsledku dosť ťažkopádne a vôbec nie univerzálne ...
A toto je len jeden zo 100 ďalších problémov ...
Ako chceš riešiť ovládanie 6 kanálov súčasne ? Potom tiež ako chceš upravovať hlasitosť jednotlivých kanálov samostatne (citlivejšie repro vzadu ako vpredu, SW atď) ... čo DO ? ja si to bez neho neviem predstaviť ...
Ako chceš dekódovať digitálny signál na analógový ? Priamo z prehrávača degraduješ kvalitu zvuku, tie lepšie sú príliš drahé ... či zdroj bude PC ? ...

Ja už mám zostavu pred dokončením, tak už nejdem meniť ... ale ak to myslíš vážne a chceš dobrú zostavu, určite by som teraz šiel cestou piatich rovnakých reproduktorov a dobrého AV receivera na kino a na hudbu by som postavil zvlášť samostatnú stereo zostavu (vrátane reproduktorov) ... samozrejmosťou je poriadny subwoofer, bez toho žiadne kino ... ušetrilo by to kopec kopec času, peňazí, nervov a ešte k tomu by bol aj výsledok lepší ...
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa staffy » 01 Dec 2016, 07:27

Ja by som povedal takto - stavba bední domorobo má zmysel, pretože za náklady, ktoré do toho dáš, máš o dosť lepšie hrajúce bedne. Zosilovač nie, tam sa to jednoducho pri 5.1 neoplatí. Nezdieľam názor, že predné aj zadné repro musí byť rovnaké. Najdôležitejšie na hudbu sú samozrejme predné. Potom k filmom určite treba subwoofer, ale nie je úplne nutný, keď ti predné bedne zahrajú dosť hlboko. Potom na filmy je tatiež dôležitý center - strašne veľa informácií ide cez neho. Efektové satelity sú na poslednom mieste. Veľakrát som ale počul názor, že kvalitné stereo je lepší zážitok ale nekvalitné 5.1.
Doporučujem pozrieť si fórum avmania (ozvučenie všeobecne, väčšinou kupované komponenty) a repromania (stavba a projekty bední).
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 01 Dec 2016, 08:08

No... vidím to tak, že serem na to... poobzerám sa po bazoši...

-- Spojený príspevok 01 Dec 2016, 09:10 --

Lenže vôbec neviem, čo všetko si mám všímať...

https://elektro.bazos.sk/inzerat/667558 ... e-kino.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/658910 ... E-KINO.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/662359 ... no-80W.php
https://elektro.bazos.sk/inzerat/667138 ... 2VD-51.php
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Milos66 » 01 Dec 2016, 08:54

Na rozumne pouzivanie ani jedno z uvedenych
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Mego » 01 Dec 2016, 09:00

Tak teda?
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: DIY - domáce kino

Príspevok od používateľa Juroo » 01 Dec 2016, 09:08

To je presne to čo som písal v prvom odseku. Malé šuštibúdky spolu s väčšou šuštibúdkou.
Najprv si ujasni aký máš finančný rozpočet, čo si tomu ochotný obetovať, potom sa uvidí čo ďalej.

Viac menej súhlasím s tým čo povedal staffy. Bedne by som určite staval. Neušetríš, ale dokážeš sa za rovnaké peniaze dostať zvukovo o dosť ďalej. Zosilňovač by som staval už iba pri stereu.
K reproduktorom, minimálne fronty a center musia hrať rovnako, byť rovnakej koncepcie ...
môžeš to síce nakombinovať, jeden väčší, druhý menší, jeden takej a ďalší onakej koncepcie ... no potom už len dúfať a modliť sa že si s tým AV receiver poradí ...
Subwoofer určite postav. Musel by si mať poriadne stĺpy o veľkom objeme aby boli schopné dobre zahrať spodok, aj tak sa to bude len doťahovať na SW.
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok