Stavebnica EZK KSD8251

Neviete si rady so zosilovačom a pod.?

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
napisy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 65

Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa napisy » 28 Dec 2016, 16:59

Chcel by som kúpiť stavebnicu EZK KSD8251 - je to "koncák"...za "zaujímavú" cenu (samozrejme pre koho ako) :https://www.gme.sk/stavebnice-ezk-ksd82 ... 25-w...Ale neviem sa dopátrať na jeho schému, aby som vedel. čo vlastne idem robiť a či to aspoň čiastočne spĺňa moje požiadavky čo sa týka zapojenia a jeho komplikovanosti...Pomôže niekto?
0

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa hitule » 28 Dec 2016, 17:13

Od toho pryč, je tam jako budič TDA 7250. Tento šváb hodně rád odchází.
0

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Duro » 28 Dec 2016, 17:15

suhlas, TDA7250 je svetoznamy potrat. Len si pokazis chut a nadsenie.
0
Merať znamená vedieť.

skapo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 08 Jan 2016, 10:03
Vek: 56

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa skapo » 28 Dec 2016, 17:41

Ale ved na stranke gme v zalozke "ke stazeni" su dva linky na pdf-ka a v jednom z nich je aj schema...
0
Kto sa hraje, ten nehnevá!

Používateľov profilový obrázok
napisy
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 13 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 65

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa napisy » 28 Dec 2016, 18:35

nie je tam schéma..alebo ju nevidím...tie pdf-ka som pozeral...ale pokiaľ je to tak, že ten "šváb" rád odchádza poraďte niečo okolo 100W...ale najlepšie stavebnica, nech nemusím plošáky a súčiastky...
0
Hovorenie pravdy v časoch všeobecnej lži je hrdinský čin. Orwell

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Dec 2016, 19:12

Čokoľvek od chalanov zo zosilnovace.eu
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Duro » 28 Dec 2016, 20:04

Ak chces naozaj dobry zosilovac, tak pocas strednej skoly som postavil niekolko LEACH ampov a za mna je to asi najlepsi zosilovac co som kedy staval a iny by som uz nerobil. Sice niesom ziaden audiofil co ich postavil niekolko desiatok, no vzdy fungoval na prvy sup, ma dobry zvuk i vykon, koncove tranzistory som pouzil v postate akekolvek co som mal (s ohladom na napajacie napatie) a vzdy to bolo fajn. Je sice trochu zlozitejsi, no ak si das pozor nie je co pokazit. Ak nieco jedboduche s IO, tak potom LM3886.
0
Merať znamená vedieť.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Dec 2016, 23:04

V poho, až na to, že on chce stavebnicu.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Duro » 29 Dec 2016, 02:53

za asi 10 sekund som nasiel toto: https://www.gme.sk/stavebnice-ezk-kmd38 ... lovac-65-w

ano vidim, je to uz zlozeny modul asi. Ale ak by hladal, verim ze by nasiel aj taky s nasypanymi suciastkami. Mimochodom mam pocit, ze DPS na leach sa da tiez v pohode kupit hotova.
0
Merať znamená vedieť.

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Xbunt » 29 Dec 2016, 07:14

Suhlas, ze ten integrac nieje na tu dobu najlepsi, ale mam doma dva postavene a uz cez 15 rocky funguju spolahlivo. Mozo 2x som na druhom menil koncaky aj integrac. Ale bol som si vedomi chyby. Pri spatnej vezbe z mikrofona len zasvietili ziarovky v reprobedny a do 5 sekund sa z koncaka dymilo.

V Tme predavali stavebnicu tranzistoroveho 100W zosilnovaca. Ale inac ak by si chcel len tak nieco do vykonu tak si sprav skladdacku s TDA7293. Su to 100W koncaky, ktore sa daju medzi sebou prepojit. Jeden postavis ako master a ostatne ako slave. Takto sa daju vyskladat az do 800W. Na google najdes.
S tym som tiez spokojny. Ale poznam ludi, ktory na neho nadavaju. Ja zasa nemam dobre skusenosti so LM3886. (Ale to bolo uz pred rokmy a zrejme to bolo zlym zdrojom)

Ved poskusaj a uvidis. Vyplata chodi kazdy mesiac..
0

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Duro » 29 Dec 2016, 12:42

Spatna vazba z mikrofonu je ospravedlnujuci dovod na znicenie koncoveho stupna? Podla mna nie. Keby si napisal, ze si ho dal na 400V miesto 230V, vylial do neho pivo, zoskratujes vystup, tak uznavam, ze to nemusi vydrzat bezny homemade zosik, ale spatna vazba?
0
Merať znamená vedieť.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa muziker » 29 Dec 2016, 18:12

Duro napísal:suhlas, TDA7250 je svetoznamy potrat. Len si pokazis chut a nadsenie.
Hm ... potret, nepotrat, hlavne že na svojich stránkach:
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/ksx4405.htm.
Nebude skôr problém medzi stoličkou a zosíkom ??? :D
Konkrétne píšu: Budicím prvkem koncových tranzistorů
je opět osvědčený obvod TDA7250 od fy SGS THOMSON.
Viď napr. stavebnice od fi. EZK aj hotové moduly zosilňovačov osadené týmto IO ako budič konc. tranzistorov:
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/ksx4406_ksx4409.htm
KSX4405 - NF výkonový stereofonní / monofonní zesilovač 2 x 200W / 1 x 400W
KSX9901, KSX9905 - NF výkonové stereofonní / monofonní zesilovače až 2 x 200W / 1 x 400W
KSX9907, KSX9909 - NF výkonové stereofonní / monofonní zesilovače až 2 x 230W / 1 x 460W
KSX4406, KSX4409 - NF výkonové stereofonní / monofonní zesilovače až 2 x 240W /1 x 480W

Ak by bol tento IO až taký "svetoznamy potrat" , určite by už dávno nebol v ponuke. Netvrdím že je to hviezda medzi podobnými IO a nechcem obhajovať EZK, ale pri dodržaní elementárnych podmienok pre jeho prácu podľa doporučení výrobcu (ak pravda nejde o nejaké čínke fejky), nemal by byť s ním problém. Nevylučujem prípady kedy tieto "budiče" v zosíkoch odchádzajú (čítal som o viacerých prípadoch keď sa tieto IO porúčali, ale osobne také skúsenosti nemám. Preto by ma zaujímalo, či tí ktorí o tom tu na fóre hovoria majú priame zlé skúsenosti - alebo o tom len počuli ). Mne napr. slúžia bez výpadku TDA7250 už nejakých čosi vyše 15 rokov v 2 ks jednodoskových zosíkov. Pozor, pri napájaní sa ale nesmie ísť až na hranu - to sa stále pri nich zdôrazňuje.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Duro » 29 Dec 2016, 22:44

Ja mam kdesi doma nejaky, co som dostal do daru po tom ako v nom clovek vymenil asi 3x TDAcko a aj koncove tranzistory a vzdy to po chvili odislo. Premyslal som, ze ho dam dokopy, ale po tom co som si precital o problemoch spojenych s tymto IO, tak dakujem neprosim. A preto ho nedoporucujem stavat. Aby som postavil koncovy stupen , napajal ho o 50% nizsim napatim aby nezhorel pri prvom vybudeni, tak to radsej nieco lepsie.
0
Merať znamená vedieť.

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa Xbunt » 29 Dec 2016, 23:06

Duro napísal:Spatna vazba z mikrofonu je ospravedlnujuci dovod na znicenie koncoveho stupna? Podla mna nie. Keby si napisal, ze si ho dal na 400V miesto 230V, vylial do neho pivo, zoskratujes vystup, tak uznavam, ze to nemusi vydrzat bezny homemade zosik, ale spatna vazba?
Tazko povedat preco to buchlo. Proste sme si hrali pesnicky, dievca zobraro mikrofon a pred reprom ho zapla. Zo zadu som iba videl ako sa v bedni rozsvietila ziarovka a bum.
No piskot nebolo pocut. Musela to byt dost vysoka frekvencia.
Vyrobca odporuca ku zosilnovacu 2x130W minimalne 400W trafo. V nom bolo cez 600W trafo. V tranzitore vypalilo pol centimetrovu dieru na klobuciku. To som uz naozaj nikdy v zivote viacej nevidel.

Zozaciatku s nim boli problemy, ze pre kazdu somarinu vypinal. Ale po hodine (od prveho spustenia) ako keby sa nejak "ucil" a potom uz hral naozaj paradne. A hraje do dnes. Akurat je to trafo v nom take tazke, ze lezi na policke za zasluhy. Doba pokrocila a niekedy 30W regent vybyjal pohariky z ruky. Hned za tym 2x130W bolo sado-maso (v bednach sme mali len Celestion 100W) a teraz do tej istej saly je minimum 2x2000W.

Doba pokrocila a my hluchneme.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa muziker » 30 Dec 2016, 12:12

Duro napísal:Ja mam kdesi doma nejaky, co som dostal do daru po tom ako v nom clovek vymenil asi 3x TDAcko a aj koncove tranzistory a vzdy to po chvili odislo. Premyslal som, ze ho dam dokopy, ale po tom co som si precital o problemoch spojenych s tymto IO, tak dakujem neprosim. A preto ho nedoporucujem stavat. Aby som postavil koncovy stupen , napajal ho o 50% nizsim napatim aby nezhorel pri prvom vybudeni, tak to radsej nieco lepsie.
Neber to tak že sa tých TDA-čiek zastávam, to určite nie, len je mi divné na základe čoho generalizuješ a vynášaš v princípe súdy nad nimi aj keď som si pôvodne myslel že priame skúsenosti s ními nemáš. Chce to konkrétne závery na základe meraní, pokusov, atď.
Preto ak ti len niekto povedal, že "asi 3x TDAcko a aj koncove tranzistory a vzdy to po chvili odislo" ... ale nepovedal nič viac o tom, ani nezisťoval prečo, je to pre mňa (a myslím aj pre mnohých ďalších) trochu málo.
Naviac ako uvádzaš: " Ja mam kdesi doma nejaky, co som dostal do daru ... Premyslal som, ze ho dam dokopy, ale po tom co som si precital o problemoch spojenych s tymto IO, tak dakujem neprosim. A preto ho nedoporucujem stavat".
Očakával som skôr reakciu (akúkoľvek) od niekoho, kto s nimi niečo sám postavil, prípadne aj mal s nimi problémy ktoré nejakým spôsobom riešil, komu to nedalo a ktorý šiel na koreň problému a skúmal prečo problémy nastali. Z toho nejaké závery by som bral za relevantné nech by boli akékoľvek. Ale rečičky JPP (jedna pani povedala) nehovoria nič konkrétne.
... nič v zlom, ale už vôbec nerozumiem tvojmu: " Aby som postavil koncovy stupen , napajal ho o 50% nizsim napatim aby nezhorel pri prvom vybudeni" ... Odkiaľ berieš tých 50%, atď. Ale možno som tu v debate niečo prehliadol. :)
0
muziker

hitule
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 17:42
Bydlisko: Písek

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa hitule » 30 Dec 2016, 12:38

Tak je jasný, že těch 50% procent si vytáhl z prstu, nicméně je známo, že není pro obvod dobrý hnát ho na hranici katalogových parametrů.
On třeba přímou zkušenost s tím švábem nemá, nicméně, debat na audiowebu a jiných webech je o tomto švábu dost. Nehledě, že TDA7250 je i na audiowebu zařazeno v sekci "zapojení, kterým je lépe se vyhnout" (nebo nějak tak).
Z toho se dá usoudit, že mnoho lidí mělo s tímto švábem opravdu problémy, že si nikdo neukázal na ten šváb prstem a neřekl, "tak ten budem hanit".
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: Stavebnica EZK KSD8251

Príspevok od používateľa helios » 31 Dec 2016, 23:20

Ja som túto stavebnicu staval pred asi 12-timi rokmi. Po prerazení koncových trandov a výmene za iné som zistil, že zosilovač kmitá na cca 25kHz. Už si nepamätám presne, ale ale pomohla tlmivka na výstupe spolu s niekoľkými malými blokovacími kondíkmi. Potom kmitanie prestalo. Chce to ale osciloskop a pohrať sa s tým.
0

Napísať odpoveď