Servisny manual - Tesla RF 2950 TSP2 SM 100Hz

Ak potrebujete zohnať nejakú vec ohľadom elektroniky, či už len súčiastku alebo, stavebnicu, spreje...

Moderátori: mirosne, Moderátori

steve22184
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zlaté Moravce
Vek: 44

Servisny manual - Tesla RF 2950 TSP2 SM 100Hz

Príspevok od používateľa steve22184 » 15 Nov 2008, 21:31

Ahoj, neviete niekto kde by som zohnal servisny manual k tomuto tv?
Vopred diki :)
0

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Lubor » 16 Nov 2008, 01:23

Podľa typu TV na webe manuál nenájdeš. Je to totiž Turek. Pozri si buď na štítku, príp. na plošáku číslo chassis. Predpokladám, asi nejaké ..AK../prípadne BECO/ a to daj do Googlu a najdeš :wink: Načo to chceš, čo Ti nejde? Alebo to chceš iba rozvŕtať?
0

steve22184
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zlaté Moravce
Vek: 44

Príspevok od používateľa steve22184 » 16 Nov 2008, 01:54

Ahoj, chcel by som ho opravit :) ale bez schemi.. Ked ho zapnem tak vobec nenabehne len pipa. Uz ho mali dvaja "majsri" v rukach a nieco s nim aj robili no moc mu nepomohli. Bolo by skoda toho telkacika je to 100Hz dva tuneri.. Skusim pohladat podla toho ciselka na tom sasi a uvidime. Diki za radu.
0

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Lubor » 16 Nov 2008, 23:14

Tak to boli ozaj ,,odborníci-magori", ktorí telky nevedia robiť. Daj to radšej do servisu, pretože mám skúsenosť, že keď to príde takto rozvŕtané, tak tá oprava je už predražená, lebo treba odstraňovať aj chyby po takýchto zásahoch :roll: Je to jasný skrat za zdrojom. Najčastejšie vadný tranzistor v RKS, ale, keď ho aj nájdeš, tak treba pomeniť ešte aj iné..., lebo on neodišiel len tak, prípadne zobral so sebou aj niečo iné, čo Ti ho zas po pár dňoch odpáli :wink: Nenapísal si, čo za šasi tam je. Tu máš linky, prvý je na VESTEL, na druhom nájdeš BECO.
http://www.filekeeper.org/download/brow ... df%2F11AK/
http://www.electronica-pt.com
Ak si z oblasti TN, tak Ti tú telku môžem pozrieť.
0

steve22184
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zlaté Moravce
Vek: 44

Príspevok od používateľa steve22184 » 26 Nov 2008, 20:22

Lubor diki moc za tvoju pomoc. Kamarat stiahol tu schemu a pustili sme sa do toho. Mal si pravdu bol to ten tranzistor v RKS a par drobnosti okolo.
Bol som predtym aj v servise a ked som im povedal ze s tym uz bolo robene ani sa so mnou nechceli poriadne bavit a ze ta oprava pride na pekne draho :cry: tak som si povedal tak toto nie musim to opravit stoj co stoj.. a podarilo sa, ste raz diki
0

Používateľov profilový obrázok
Lubor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 15 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Nová Dubnica

Príspevok od používateľa Lubor » 26 Nov 2008, 22:41

Gratulejšn! Často odchádza vďaka studeným spojom na kolektore /v jeho celej ceste, t.j. aj na kondíkoch a Vn trafe/. Taktiež je dobré skontrolovať oscíkom a príp. vymeniť filtračný kondík na napájaní B+. Ak sa Ti to v blízkej dobe zopakuje, daj vedieť číslo toho chassis a poradím.Asi tam bude zrada okolo podušky alebo MKP kondíkov.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok