vhodny cas na autoskolu

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

vhodny cas na autoskolu

Príspevok od používateľa lubbo7 » 21 Apr 2010, 19:47

ahojte,chcel by som sa opytat,kedy je najlepsie robit si autoskolu,mam 17 aj mesiac ,autoskolu mame aj na skole a moze sa robit 6 mesiacov pred 18 a prvy kurz sa zacina okolo 27.9,tak by som sa chcel opytat ci to mam robit co najskor,alebo az neskor,popripade,az ked budem mat 18 alebo este neskor,co sa tyka auta,rodicia maju auto,a bez problemov by mi ho pozicali.
Ale mne sa skor pozdava ten prvy termin,lebo znamky z 1 polroka sa ''nepocitaju''.A ako dlho vlastne taky kurz trva?dakujem za odpovede
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 21 Apr 2010, 19:52

"Vodicak" mozes zacat v sedemnastich, ale na zaverecne skusky mozes ist aj tak najskorv den osemnastich narodenin. Tazko povedat,kolko kurz trva, zalezi od autoskoly a teda od toho, ako ti naplanuju jazdy. Tebe ich asi nebudu davat tak casto ako tym, co uz su plnoleti.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 21 Apr 2010, 19:53

Proč to oddalovat? Aspoň budeš moct co nejspíš jezdit :) O letních prázdninách ti to nebude zasahovat do školy a přes zimu je zas menší nával.
0

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Axwell » 21 Apr 2010, 20:02

dobry cas je cez zimu, mas moznost vyskusat sneh, lad, namrazu, hmly, fujavice, niekedy aj dazd...

najlepsie je zacat tesne pred 18, alebo za 18, ak si sikovny za mesiac to zvladnes :-) a mas vodicak, na vodicak sa ale caka na policii asi tyzden, jo este potrebujes ist na kurz prvej pomoci, to je jeden cely den, ale to je lahke, to spravil kazdy.

a podla mna hladaj taku autoskolu, alebo si vyber take auto s ktorym budes jazdit, ktory je diesel, je to lahsie, pre zaciatok, mozes sa viacej sustredit na znacky, premavku a tak, nezdochne ti motor tak lahko, no mas proste o jednu starost memej ako ti co chodia na benzinovom, no ale toto plati len kebyze si v zivote autom nejazdil, aj na benzine sa da jazdit, ale podla mna lepsie je pre zaciatocnika diesel.
0

aero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 26 Okt 2009, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa aero » 21 Apr 2010, 20:33

či benzín alebo nafta to je jedno, motor nezdochýna kvôli tomu aký má princíp ale kvôli tomu že ty si spravil chybu.
ja som nechcel robiť v zime kvôli tomu že suchá cesta je predsa len lepšia ako kadejaký sneh a pod. teraz na jar je celkom dobrý čas lebo už neni ľad a vyskúšaš si aj za svetla aj po tme. či to budeš robiť pred narodeninami alebo po to je jedno to záleží od teba kedy chceš. autoškola trvá zhruba 2 až 3 mesiace (do vydania kartičky)
0

Používateľov profilový obrázok
ŠONTE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Trnava
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ŠONTE » 21 Apr 2010, 21:10

Ja osobne robim teraz vodicak. 18 mam koncom jula. Kludne zacni skor, bude ti menej zaberat casu a na ucenie sa tiez zide cas. Tam kde robim ja autoskolu mozes mat vodicak bez problemov za dva mesiace. Jazdim na nafte, potom si budem zvykat na benzin. V zime je dobre ucenie ked mas nervy zo zeleza. Je tam vela faktorov a vela cvicenia naraz. Ale si potom zrucnejsi.
0
Sú dve veci, ktoré sú nekonečné - vesmír a ľudská hlúposť. Ale s vesmírom som si ešte nie celkom istý. /Einstein/

Debilovi nevysvetlíš, že je debil, lebo je debil.

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 21 Apr 2010, 21:12

Moj nazor je si urobit vodicky preukaz cim skor tym lepsie kedze je teraz teplo budes to mat ovela lahsie ako aj chalani spominali hore mas suche cesty motor auta sa ti rychlejsie zohreje a aj dobra viditelnost a tak dalej :D takze cim skor tym lespie jedna sa aj o cenu a v nasom state mozes cakat len asi ze bude vyssia a vyssia.
reakcia na Axwella: to je pekna blbost ucit sa v zime jazdit !!! ked si myslis ze za tie dva mesiace ci kolko sa nauci jazdit tak si pekne na omyle ! ide o to aby ho spravil to je vse a uz po vodicaku zalezi ci ho da ako vacsina sopliakov ktory dostanu vodicak na policku alebo bude aktivne jazdit a tym sa nauci ci uz v zime a ci uz v lete. :D inak nic v zlom ak si to myslel naucit sa jazdit v co najdrsnejsich podmienkach :D tot moj nazor :D
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 21 Apr 2010, 21:14

ja som sa ucil jazdit,ked bola najviacsia kalamita,cesty zasrane od snehu,vsade namraza,a som tu..... :wink:

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 21 Apr 2010, 21:16

nejde o to ci si tu alebo neni ale ide o to aby spravil vodicak pretoze jazdit sa nauci ci uz v takych podmienkach alebo v takych len a len aktivnym jazdenim to znamena ze najazdi za tyzden min 50-60 km ,viac tym lepsie a nie ze ked si otec vypije tak posle svojho synacka za volant ! :D
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 21 Apr 2010, 21:19

nechcel som to pisat,ale vodicak spravi aj debil....neberte to osobne prosim.
ale nemohol som... testy su lahke,pokial si budes robit cvicne tak to das na plny pocet,a jazda pokial nebudes stresovat tak spravis lavo zadnou a jazda trva cca 15min... ale tiez sa moze stat ze naseres fizla a tak dalej.....

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 21 Apr 2010, 21:22

Teraz suhlasim z KillerX3om lebo vodicakom sa nenaucis jazdit!!! a ten kto si to mysli je riadne na omyle! jazdit sa naucis ako som uz hovoril len aktivnym jazdenim a ne ze vodicak bude doma na policke zapadat prachom a ci uz prsi alebo padaju traktory :D
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Príspevok od používateľa penjo » 22 Apr 2010, 11:27

s tým aj ja súhlasím...nám inštruktor povedal, že jazdiť budeme vedieť, až keď odšoférujeme 50 000km.
ja osobne som robil vodičák od polovice septembra 2008 do januára 2009, 18násť som mal koncom septembra. čiže cesty boli také aké boli, ale môžem povedať, že v zime naberieš najviac skúseností, čo sa týka šoférovania, stability auta na ceste, takže určite je to plus pre nového vodiča.
o rok nato som si dorobil Céčko (na nákladné), to som robil tento rok z jari, snehu ešte bolo požehnane a vmestiť sa na 3m širokú cestu s 2,55m širokým ivecom, kdežto na krajnici je nahrnutý sneh, tiež nie je žiadna výhra.
kurz by mal trvať minimálne 6 týždňov, ale záleží od "poctivosti" inštruktora, od počtu ľudí v kurze a počtu inštruktorov, resp. áut.
pokiaľ možno, nenaháňaj ten kurz, aby si mal vodičák čím skôr...časom sa ti to môže vypomstiť. popýtaj sa kamošov na rôzne autoškoly a podľa odpovedí usúdiš, ktorá by ti pasovala a aby si za dané peniaze odjazdil to, čo máš.

P.S. je síce pekné, že auto máte, ale pokiaľ nemáš vodičák v ruke, tak nesadaj za volant, ani na lúke, ani niekde na okraji mesta...zelení v poslednej dobe lietajú čoraz častejšie a určite nechceš, aby ti stopli možnosť robiť vodičák s 2-5 ročným odkladom.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Apr 2010, 11:45

ja som zacal robit vodicak tusim vo februari. zazil som sneh, dazd, cez den, v noci, v burke po samych zakrutach. Podla mna pocas autoskoly by mali vyskusat vsetko. lebo ked si nie si s niecim isty, opytas sa priamo instruktora. a ti, co robili vodicak cez leto, sadnu v zime do auta, smykne ich, nevedia co robit a havaria je na svete.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

exekutor
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 28 Jún 2009, 00:00

Príspevok od používateľa exekutor » 22 Apr 2010, 11:52

Cas na autoskolu je ked su peniaze a vola. V autoskole sa jazdit nenaucis, tam dostanes len papier. Jazdit sa niekto nauci praxou, niekto to nezvladne. Chyby robi kazdy, len niekto ma viac stastia ini menej. V autoskole by som dal vyhradne slabe benzinove agregaty.
PS: neni cloveka ktory neskusi hranice moznosti, len s rozvahou, nech o tom mozte aj vypravat kamaratom. Tak to bolo je a bude
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 22 Apr 2010, 12:06

nemyslím si že robiť autoškolu čo najskôr je najlepšie riešenie(zabudneš aj čo si nevedel),dokonca rok pred 18tkou

najlepšie je tak začať pár týždňov pred 18. prípadne si to rozvrhnúť tak, aby ti skúšky vychádzali kúsok po narodkách, nech máš tie "vedomosti" ku skúškam ešte čerstvé, je to nahovno mať jazdu raz za mesiac aby si to natiahol, to sa vôbec nič nenaučíš a na skúškach budeš zmätkovať a robiť chyby.

Najlepšie je si naplánovať jazdy tak aspoň 3x do týždňa a ihneď ísť na skúšky.


Autoškola ťa jazdiť nenaučí, tam získaš základné vedomosti o vedení motorového vozidla. Potom treba už len jazdiť a jazdiť a jazdiť. Navyše akonáhle dostaneš vodičák budeš si jazdiť po svojom a nie podľa bľakotu inštruktora. Je to iné keď sedíš vedľa človeka ktorý ma plynový pedál,spojku a brzdu a pomáha ti v problémoch, potom sám sadneš do auta a nikto ti nepomôže,musíš sa prispôsobiť .

Ja som robil minulý rok vodičák ,koncom februára som začal, s tým že 14. Marca som mal 18, skončil som v júni, lebo som nespravil cvičisko :( na druhý krát to bola parádička a pohoda.... Teraz by som to zvládol keď mám najazdených zo 2500km ako nič,ale keby som ho mal robiť od znova s tým že nič neviem , neviem či by som sa na to dal, moc ma to nebavilo, najmä keď fízli s nami zametali jak s handrou...

Neviem či si pamätáte minulý rok február/marec/polovička apríla počasie ale natrafil som na to najlepšie. Večer napadol 1m snehu, do rána to zamrzlo, kým som začal jazdiť sa to roztopilo a počas jazdy roztopené zmrzlo a do toho ešte pršalo...


Či začať s benzínom alebo dízlom , ťažko povedať, najlepšie začať slabým benzínom, tak 1.2-1.5 maximálne , tam sa naučíš perfektne narábať zo spojkou a plynom, najmä s citom inač ti to zdochne, tam zistíš ako to vlastne chodí. Ja som robil na Peugeote tuším 206 benzín , keby nebolo také zničené tak je to OK. Potom som presedlal na 150k Fiat Grande Punto dizel multijet ,ktoré bolo úplne nové a bolo to úplne iné, to čo platilo na benzíne neplatilo na dízli, tam nemusíš brať do úvahy žiaden záber spojky,pustíš,a ten silný agregát to potiahne aj na voľnobehu.

Určite začať benzínom...
Naposledy upravil/-a neznamy v 22 Apr 2010, 12:14, upravené celkom 2 krát.

Používateľov profilový obrázok
Metalweb
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 11 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Martin (MHC)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Metalweb » 22 Apr 2010, 12:10

Dobrým vodičom sa musíš narodiť,mám aj kamarátov ktorí už najazdili veľa KM a stále im chýbajú základne zručnosti,rozvaha,odhad.Ja som robil autoškolu v zime,a odstupom času viem že som robil dobre.Teraz keď už mám najazdených veľa KM som zistil že cez leto jazdím inak ako v zime,takže podľa mňa počas zimy naberie budúci vodič viac skúsenosti,a v zime sa aj inštruktor viac venuje žiakovi ako v lete.V zime oči na stopkách a noha na brzdovom pedále,v lete otvorené okienko,ruka vystrčená a pokukuje po babách a tvári sa ako ťažký frajer.
0
SFC,FluidSIM "P" a FluidSIM "H" vládnu svetu

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa AndiCibula » 22 Apr 2010, 15:08

Je nutné si ešte vybrať nejakú prestížnejšiu autoškolu s vysokou úspešnosťou.

Sú totiž maličké autoškoly ktoré vlastnia 1-2 ľudia a snažia sa nalákať nízkymi cenami, avšak, nedokážu si skoro vybaviť normálny termín skúšok a občas sa stane, že v spolupráci s policajtom nechajú žiaka prepadnúť - ten si objedná dalšie jazdy na zopakovanie = suma do vrecka podnikateľa.

Ja som robil v jednej autoškole kde je majiteľ kamarátom s policajtami... bolo to vtipné :)
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Príspevok od používateľa penjo » 22 Apr 2010, 16:27

keď sa ešte bavíte o tých motoroch. ja som mal prvé tri jazdy na fabii 1,4 MPI - benzín, potom zvyšné na VW POLO 1,2 TDI - 3valec. rozdiel tam určite bol. a keď prišli skúšky, tak cvičisko na fabke a jazda na pole :P ale všetko v pohode.
pre človeka, ktorý sedí prvýkrát za volantom, by bol skôr vhodnejší diesel, nech získa prvé skúsenosti a hlavne cit v nohách a potom a potom by som ho pustil až na benzín, keď už bude vedieť, ako sa čo správa. toť môj názor.
ale aj tak...každé auto ma úplne iné vlastnosti, čiže nech sadneš do hocičoho, vždy trvá pár minút, kým si zvykneš.
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Príspevok od používateľa lubbo7 » 23 Apr 2010, 13:22

penjo napísal:s tým aj ja súhlasím...nám inštruktor povedal, že jazdiť budeme vedieť, až keď odšoférujeme 50 000km.
ja osobne som robil vodičák od polovice septembra 2008 do januára 2009, 18násť som mal koncom septembra. čiže cesty boli také aké boli, ale môžem povedať, že v zime naberieš najviac skúseností, čo sa týka šoférovania, stability auta na ceste, takže určite je to plus pre nového vodiča.
o rok nato som si dorobil Céčko (na nákladné), to som robil tento rok z jari, snehu ešte bolo požehnane a vmestiť sa na 3m širokú cestu s 2,55m širokým ivecom, kdežto na krajnici je nahrnutý sneh, tiež nie je žiadna výhra.
kurz by mal trvať minimálne 6 týždňov, ale záleží od "poctivosti" inštruktora, od počtu ľudí v kurze a počtu inštruktorov, resp. áut.
pokiaľ možno, nenaháňaj ten kurz, aby si mal vodičák čím skôr...časom sa ti to môže vypomstiť. popýtaj sa kamošov na rôzne autoškoly a podľa odpovedí usúdiš, ktorá by ti pasovala a aby si za dané peniaze odjazdil to, čo máš.

P.S. je síce pekné, že auto máte, ale pokiaľ nemáš vodičák v ruke, tak nesadaj za volant, ani na lúke, ani niekde na okraji mesta...zelení v poslednej dobe lietajú čoraz častejšie a určite nechceš, aby ti stopli možnosť robiť vodičák s 2-5 ročným odkladom.

no tak ja si budem na 90% robit autoskolu na mojej skole kam chodim,tam to maju stadenti len za 330€,neviem ci je to dobra cena,ale mala by byt,a je v tom aj kurz prvej pomoci....A preco si si hned narok robil aj Céčko???ved si bol(mozno este si) student,ak naco si ho potreboval?
0

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Príspevok od používateľa penjo » 23 Apr 2010, 21:40

tak 330€ je pomerne dobrá cena, ale ešte rátaj 33€+6,5€ za kolky...
Céčko som si robil, lebo som členom DHZ a na avie už ho potrebuješ, poďalšie mám kladný vzťah k nákladný autám, ako k osobným a zrovna som mal peniaze, tak som ich chcel nejak rozumne investovať, čo môžem potom neskôr využiť. a počas školy, keď máš viac času, ako popri zamestnaní a ešte aj sa stane, že si pri peniazoch, tak to treba využiť.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok