minimálny tlak kompresora

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 15 Jún 2012, 18:43

Dobrý deň páni odborníci.
Vedel by mi niekto prosím povedať, aký podtlak (rozumej vákuum) vie vytvoriť bežný kompresor z chladničky?
Ďakujem.
Ivan
0

matopd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 16 Apr 2012, 11:31
Bydlisko: Nováky
Vek: 43

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa matopd » 15 Jún 2012, 18:57

dokaze potiahnut cca -0,6 az -0,8 baru
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jún 2012, 22:33

Na vytvorenie podtlaku slúži "výveva". Kompresor z chladničky je na to slabý. Ešte by som pouvažoval, koľko by dal piestový kompresor s väčším vrtaním valca.

Mám vodokružnú vývevu, no je u mňa bez použitie. Ak máš záujem, viem to skompletovať a posunúť ti za 20€, pretože som chcel použiť motor na rezačku DPS. Má výkon 120W, 230V. Ak nejaký máš, viem odmerať osku a popr. si ho tam môžeš prirobiť, potom ti tú vývevu darujem, zaplatíš poštu ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Jún 2012, 23:26

vodokružnú 120W ? hoď foto mám záujem
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 16 Jún 2012, 12:38

to Matopd:
ďakujem, toto je informácia, ktorú som hľadal.
to Drakoush:
veľmi pekne ďakujem za ponuku, no zatiaľ nepotrebujem. Veľmi si vážim Vašu ponuku.

Ivan
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Jún 2012, 00:42

Ak môžeš prezraď , načo to potrebuješ vedieť,každý komresor do určitej miery sa dá použiť ako výveva,ale za málo peňazí , býva málo muziky. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Robio » 18 Jún 2012, 02:26

Záujem by som mal aj ja (veľký) bez motoru, poštovné nieje problém na účet poslať :wink:

No a ten kompresor z chladničky ? pamätám že som skúšal vysávať z flašiek vzduch s tým kompresorom ale nič moc teda, (PET)fľaša ostala síce ploská, no boli tak značné vzduchové medzery.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

j0hnyPP
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1308
Dátum registrácie: 13 Feb 2012, 04:07
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa j0hnyPP » 18 Jún 2012, 04:54

Skus este raz a s hadickou s vnutornym priemerom tak max 2mm :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa 5ko » 18 Jún 2012, 20:53

Lepšie je použiť rovno tenkú trubku, z chladničky,alebo brzdovú.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

matopd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 16 Apr 2012, 11:31
Bydlisko: Nováky
Vek: 43

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa matopd » 18 Jún 2012, 21:32

Zalezi na tom, na co to potrebujes. Otec ma spravenu vyvevu z chladnickoveho kompresoru a pouziva to na lepenie balzoveho potahu na polystyrenove jadro - na lietadielka. A tam mu staci aj -0,4 bar podtlak.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Jún 2012, 22:02

Robio, mato3000 tiež prejavil záujem, sľúbil som fotky, ak to odmietne, tak ti dám vedieť, potom uvidíme.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Robio » 19 Jún 2012, 00:15

Drakoush, áno, všimol som si, čo už...mato si všimol skôr.

5ko, neviem aký význam by malo zúženie vnútorného priemeru prívodnej hadičky. Síce bude menej objemu na odsatie ale keď ten kompresor nespraví podtlak poriadny tak to môže aj hodinu vrčať a bude výsledok rovnaký.
(inak, keď vytvoríme dokonalé vákuum, tak vo výške 0m nad morom bude na (vonkajšie)steny nádoby pôsobiť 1kg/cm2 nie ? Ale niekde v dokumente som video nádoby s ultra vákuom či ako to bolo nazvané a tá nádoba bola riadne masívna ... čo mi uniká ?)
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

j0hnyPP
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1308
Dátum registrácie: 13 Feb 2012, 04:07
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa j0hnyPP » 20 Jún 2012, 11:09

vznikne podobny efekt ako pri hydraulike + zotrvacnost v trubke. Tu petflasku musi vycucnut uplne.
0

Split

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Split » 20 Jún 2012, 13:23

Robio napísal:Drakoush, áno, všimol som si, čo už...mato si všimol skôr.

5ko, neviem aký význam by malo zúženie vnútorného priemeru prívodnej hadičky. Síce bude menej objemu na odsatie ale keď ten kompresor nespraví podtlak poriadny tak to môže aj hodinu vrčať a bude výsledok rovnaký.
(inak, keď vytvoríme dokonalé vákuum, tak vo výške 0m nad morom bude na (vonkajšie)steny nádoby pôsobiť 1kg/cm2 nie ? Ale niekde v dokumente som video nádoby s ultra vákuom či ako to bolo nazvané a tá nádoba bola riadne masívna ... čo mi uniká ?)
mal som tu cest mat docinenia s vakuom do radu 0,001 az 0,00001 Pa... ten rozdiel oproti tlaku ktory posobi na steny je minimalny ( co tam 101 325 Pa alebo 101 324, 999 Pa je jedno nie? ) ale ide o to drzat to vakuum... mozes tesnit vakuum ako chces no lahsie prvky ( vodik, helium), ti prejdu cez stenu trubky ako nic... preto musis zvysit ucinny prierez toho, ze vodik narazi do steny a neprejde do prostredia s nizsim tlakom, zvacsenim hrubky steny... a preto musis neustale cerpat vakuovu aparaturu.. apropo treba si uvedomit ze co v skutocnosti vakuum je... len pre predstavu... majme cca 20 litrovu nadobu ktoru chceme evakuovat... pri atmosferickom tlak tam budeme mat cca 1 mol castic (10^23 castic)... znizime tlak na 0,001 Pa... to bude znizenie o 10^8 castic.. ale stale tam ostava 10^15 castic (takze zdaleka to nie je take prazdne , ako sa na prvy pohlad moze zdat)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Jún 2012, 13:25

Ked použije na sanie mäkkú hadičku, tak sa scucne a sploští , ale trubka to vydrží.

Preto sa na sanie používajú pletené hadice s kovovou výstužou v tvare špirály ako na vysavačoch.Aj na ponorkách sú tie hrubé zelené hadice s plastovou strunou,aby ich nezmršňťovalo.Tak som to myslel. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Jún 2012, 20:31

Pri vodárenskej technike sa bežne delia hadice na dva druhy - sacia s tvrdými stenami, výtlačná, ktorá je plochá a rozťahuje sa až pod tlakom (hasičská). Dobre sa skladuje, len by som si ju nevedel predstaviť na záhrade.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa Robio » 20 Jún 2012, 20:45

Split, dik za vysvetlenie k+
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 20 Jún 2012, 23:32

Drakoush napísal:Pri vodárenskej technike sa bežne delia hadice na dva druhy - sacia s tvrdými stenami, výtlačná, ktorá je plochá a rozťahuje sa až pod tlakom (hasičská). Dobre sa skladuje, len by som si ju nevedel predstaviť na záhrade.

aha, no dobre a potom do ktorej tejto triedy patrí klasická PVC záhradná hadica, tá priesvitná s textíliou ? :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Jún 2012, 00:13

Tie by som tiež rozdelil do dvoch skupín,
na normálne ,čiže staré poctivé ,,československé"tvrdostenné, čo sa nedeformujú pri stáčaní,
a na šmejdy polsko -čínske,ktoré stáčaš 10 metrový kus polhodinu a aj tak je dokrkvaná, ako rozvarený makarón. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: minimálny tlak kompresora

Príspevok od používateľa mato3000 » 21 Jún 2012, 15:08

hej,hej, čo si trh žiada, to číňania vyrobia. takže ich by som y toho nevinil . inak tie zelené neznášam. je až neskutočné kolko krát sa dokážu zlomiť. podla mňa to šikmáči robia naschvál, teda naschvál i pri výrobe za tepla zlomia a pošlú ako pozdrav do EU
0

Napísať odpoveď