Vodovodné batérie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Nov 2016, 12:08

Páni a dámy, síce nerád otravujem čímsi neelektrickým, no čaká ma nepríjemný problém. Manželka pred časom, (päť rokov ?), "investovala" pri renovácii bytu do vodovodných batérii KLUDI, (vraj super kvalita).

No v kuchyni náhodne ! z batérie začína kvapkať zo všetkých otočných častí a na sprche sa znížil tlak a teplota vody kolíše, (tam to môže byť aj špina za batériou).

Ako mám postupovať ? Kúpiť nové a jednoducho ich prehodiť, (pre dôchodcu je to dosť drahé). Alebo sa to aj opravuje ? Je to jednoduché ? Dajú sa zohnať ND ?

Zatiaľ vďaka !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
MAKOSYS
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 681
Dátum registrácie: 23 Jan 2016, 15:56
Bydlisko: VT SLOVAKIA

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa MAKOSYS » 30 Nov 2016, 12:27

Áno, dajú sa opraviť. Niektorí výrobcovia dávajú záruku 6 rokov, neviem či aj ten tvoj. Tesniace o-krúžky sa bežne predávajú, stačí ich vymeniť a už nič kvapkať nebude. Ak je slabší tlak, tak skontrolovať a vyčistiť sitká na prívode batérie(to sitko by tam malo byť namontované, ináč neplatí záruka) a takisto vyčistiť alebo vymneniť perlátory (sitká na konci ramienka)
0
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin(KUBO)

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 12:37

Pokiaľ to bude len problém tesnení, tak neni o čom. To ťa vyjde na pár drobných. Ale akt o tečie niekde na kĺbe, treba to opraviť vodársky - konope/náhradná syntetická niť a našrubovať naspäť. Môže to však byť hocijaká netesnosť. Životnosť batérií by mala byť aspoň 10 rokov (tie z merkury marketu) až 30 rokov (tie z aquatermu, ptačka, empirie, miradu). Dnes už batérie nie sú také drahé, dá sa v pohode za 15€ splašiť kvalitná batéria do kúpelne, do kuchyne od cca 20-30€. Do stovky sa proste vmestíš s troma batériami aj keby si sa pokakal... samozrejme, treba pohľadať. A tie staré stále môžeš predať a dostať za nich naspäť 5€ na pivo :D (sú z mosadze)
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Nov 2016, 13:00

Dobre páni a ktorú značku preferujete, (myslíte si, že sa oplatí kúpiť) ?

P.S.: Pozerám na tie batérie KLUDI, však to sú pálky rádovo v stovkách za kus ... :?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

zylo64
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 21 Apr 2013, 19:38
Bydlisko: Michalovce
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa zylo64 » 30 Nov 2016, 13:04

Ak by to pomohlo, prikladám link na návod, ako vodovodnú batériu opraviť
alebo aj tuto:oprava pákovej vodovodnej batérie
Prajem veľa úspechov. Mne tieto návody pomohli.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Nov 2016, 13:54

Mego napísal:Dnes už batérie nie sú také drahé, dá sa v pohode za 15€ splašiť kvalitná batéria do kúpelne, do kuchyne od cca 20-30€.
Ako ktore, mna stali 50 EUR kus, ale uz na vahe je citit, ze tam s nicim nesetrili a su niekolkonasobne tazsie, ako obycajne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa xmilos » 30 Nov 2016, 13:58

Mno mne to tiez tieklko kade - tade, o kruzky som nake zohnal - samo nie origo, aj tak mi boli naprd, bo mam vypadane teleso.
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Nov 2016, 15:43

Ak si to chceš robiť sám, potrebuješ nákres dielov aj s číslami. Objednať náhradný diel (ak sa ešte vyrába) a vymeniť ho je potom hračka, pre trochu šikovného človeka. http://www.onlinekupelne.sk/sk/nahradne-diely/
Ja mám Grohe a tiež objednávam z tejto stránky. Nedávno som menil prepínač na sprche. Odišli gumičky, ale samotné gumičky sa zohnať nedajú, len celý modul za cca 50e.
Ak sa ti zdá, že sprcha má slabý tlak. Môže to byť aj usadeninami priamo v sprchovej hlavici. Stačí to rozobrať a vyčistiť. Zvykne tam byť taká ružovkastá, slizká zmes baktérií a vodného kameňa.
0

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 16:29

Moje budú stať 70 kupelňove a 90 kuchynska... ale preto, že chcem čiernu matnu. V merkury majú za 20 a 35, ale tie zrejme vytrimu dve sezóny...
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa rudko » 30 Nov 2016, 16:44

Dolfi ja som kupoval Kludi minuly rok a dostal som na ne zaruku 10 rokov. Vynimka su tesnenia a silonove casti - spotrebny material. Garanciu na ND mam 25rokov.
Kazdopadne opravit sa daju. TReba presne zistit co im je a podla toho postupovat, mozno sa na to bude vztahovat aj zaruka (teda ak by ti este platila), ale predpokladam ze to budu zodrate plastove diely vplyvom piesku v potrubi, co mimochodom polozi kazdu bateriu aj keby stala pol miliona :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Mego
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 07 Sep 2016, 12:07
Bydlisko: Svit
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa Mego » 30 Nov 2016, 16:54

Dá sa do priameho, alebo rohoveho šrubenia umiestniť dodatočný filter... ak nemáš UPONOR rozvody... pokiaľ máš lacné PVC, alebo mosadz, alebo alpex, tak by si tam mal mať niekde priame šrubenie... alebo rohové, podľa toho ako ti ide rozvod. Ak ho nemáš, tak treba dať inštalaterovi bimbasom po hlave. To by mohlo podstatne predlžiť životnosť baterii
0
Som skôr fyzik ako elektrotechnik.

Nestihne ťa nijaké nešťastie
a k tvojmu stanu sa nepriblíži pohroma.
Lebo svojim anjelom dá príkaz o tebe,
aby ťa chránili na tvojich cestách.
Na rukách ťa budú niesť,
aby si si neuderil nohu o kameň

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa juraj77 » 30 Nov 2016, 17:27

Raz u nás zazvonil jeden mladý típek že nám došiel odmerať vodovodnú batériu, presnejšie prietok vody ,aspoň tak vravel.... :)
V prvom momente som myslel že je to niekto z vodární,respektíve ho poslal domovník.Stále ma prehováral a vysvetloval ako je to doležité no zdal sa mi podozrivý a potom som ho poslal preč....
Chcem sa Vás preto spýtať či sa dá na pákovej batérii vobec nejak nastaviť prietok(nemám na mysli nasadením užšej hlavice,to je jasné) ale rozobraním batérie a prestavením ....
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Nov 2016, 17:30

Väčšinou sa dá nastaviť obmedzenie prietoku. Nastavuje sa to napr. skrutkou, ktorá obmedzí max. otvorenie batérie, ale aj tak by som si to nedal robiť nejakým týpkom. :)
0

Používateľov profilový obrázok
juraj77
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1538
Dátum registrácie: 23 Sep 2012, 22:39
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa juraj77 » 30 Nov 2016, 17:40

Dík :thanks:
0
" Bez vody si viem predstaviť život, ale bez internetu a počítača nie.."

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa jmalik93 » 30 Nov 2016, 18:08

Keď už je reč o vodovodných batériach.... Ja som spokojný so značkou Grohe.
BTW.: Nedávno som bol na služobke a v hoteli mali termostatickú batériu no paráda ! Veľmi sa mi páčila na jednej strane nastavuješ teplotu a na druhej tlak vody. Teraz pozerám na tej stránke onlinekupelne.sk a 313€ sa mi zdá naozaj veľa :-( :-(
0

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Nov 2016, 19:08

Ja mám Grohe, už som to písal, a mám ich 20 rokov. Neboli lacné, ale fungujú a vyzerajú ako keď boli nové.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa 5ko » 30 Nov 2016, 19:34

Ani Grohe nie je bohviečo.
Nepíšeš či sú to stojánkové,alebo nástenné,ale typujem nástenné.
Dolfi, pohladaj papiere od tých batérií a podla nich môžeš lahšie hladať v obchodoch náhradné tesnenia alebo kartuše.
Ak sa zaobídeš na chvílu bez vody, tak ked pôjdeš kupovať novú kartušu,vezmi si ju radšej zo sebou,lebo ich je kopec podobných a nemusíš kúpiť správnu.
Niektoré kartuše sa dali opraviť,ale za tých pár euro sa to neoplatí.
Tie ...sať ročné záruky sú oničom, lebo sa vzťahujú len na teleso batérie a to naozaj musí vydržať,aj ked som sa stretol aj s tým, že bola v odliatku dierka, lebo z mosadze vypadol asi piesok s formy,čo tam bol zaliaty a začalo stadial striekať.Máloktorý výrobca dáva dlhšiu záruku na kartuše,pretože aj tak sa vyhovoria na tvrdú vodu,alebo absenciu sitka.
Strojsmalt dokonca podmieňuje reklamácu batérie tým, že si ju príde zdemontovať ich technik.Samozrejme s toho dôvodu,aby skontroloval,či tam bolo sitko.
Keď budeš odkrúcať matky na etážkach ,použi 30ku vidlicový klúč,alebo francuzák,len v najhoršom prípade blicky,ale vždy daj pod čeluste nejakú plastovú foliu,alebo gumu, lebo doškriabeš pokovenie.Len daj pozor, aby si nepootočil tie etažky /esíčkana nastavenie rozteče v stene/ lebo ti bude tiecť v stene a ked si to nevšimneš, pôjde ti voda poza obkladačky a oduje ti ich .
Píš čo potrebuješ vedieť, poradím čo budem vedieť. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
budvar10
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 15 Dec 2014, 10:55
Bydlisko: Košice

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa budvar10 » 30 Nov 2016, 19:48

@5ko
Mám stojankové. Určite existujú rôzne cenové hladiny a potom je aj iná kvalita. Tie čo mám sú prevažne z mosadze, minimum plastu.
Nechcem tu ale robiť reklamu práve Grohe. Dnes je na trhu kvalitných batérií dostatok, len si vybrať aké sa ti páčia. Samozrejme, cena.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa Dolfi » 30 Nov 2016, 20:11

Preboha, to som spustil takú strašnú debatu ? Ale inak veľká vďaka !

Mám taký pocit, že pri mojej lenivosti a nevedomosti, (5ko ma naplašil), tak kúpim nové a niekomu to dám spraviť. (A samozrejme, nie som barbar, blicky vždy niečím podkladám. 30-ku kľúč nemám, lebo (já somár) som ho daroval s plynovými kachľami a dvoma propánbutánovými fľašami).

Ako tak pozerám, tak väčšina preferuje Grohe. Teda sa teda na ne pozriem ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vodovodné batérie

Príspevok od používateľa boraicho » 30 Nov 2016, 20:28

budvar taku bateriu mame doma tiež , vľavo teplota a vpravo prietok vody, ale značku neviem, ale mame ju už 7 rokov, a netečie nekvapka , funguje.... odporučam, je to super vec.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok