Vysielačka ako vianočný darček

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa lh » 03 Dec 2016, 14:00

Zdravíčko páni.

Bohovsky rýchlo sa blížia Vianoce a ja nemám darček pre syna. Prial si vysielačku (takú do ruky, Walkie-Talkie, či ako tomu nadávajú), ale nechcem mu kúpiť z Dráčika, aby sme neboli sklamaní. Viete niekto poradiť, prípadne nemáte niekto na predaj? Dosah: možno 1km, cena: netuším, koľko to môže stáť...
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa enigma » 03 Dec 2016, 14:43

pozri si na bazoši alebo aj na bazáre ... majú aj slušnejšie kúsky za relatívne dobrú cenu
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa Marek1975 » 03 Dec 2016, 15:01

lh napísal:Zdravíčko páni.

Bohovsky rýchlo sa blížia Vianoce a ja nemám darček pre syna. Prial si vysielačku (takú do ruky, Walkie-Talkie, či ako tomu nadávajú), ale nechcem mu kúpiť z Dráčika, aby sme neboli sklamaní. Viete niekto poradiť, prípadne nemáte niekto na predaj? Dosah: možno 1km, cena: netuším, koľko to môže stáť...

kukni tu : http://www.najlepsiehracky.sk/kategoria ... ysielacka/

staci pouzit googla, alebo mrkni na heureku
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa lh » 03 Dec 2016, 15:26

Dík.

enigma: pozeral som na bazosi tieto, alebo tieto ale keďže sa v tom nevyznám, neviem posúdiť primeranosť ceny.

Marek1975: google poznám, ale ten mi nepomôže s odporúčaním :thanks:
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa Marek1975 » 03 Dec 2016, 15:35

tak skus heureku, mas tam aj uzivatelske recenzie, osobne by som kupil malemu nove zo zarukov, jak "vyhodne" z bazosa a bez zaruky...
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

milan209
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 07 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 50

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa milan209 » 03 Dec 2016, 17:51

Možno by bolo dobré keby si napísal koľko má syn rokov lebo ak má viac ako trebárs 12 tak ti tie hračkarske ofrfle. Tiež by som pripadne uvažoval o budúcnosti a to CB. Je s tým väčšia zábava. Tie pmr je fakt len na hranie. Aj keď sú také čo aj 10 km vraj dajú.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa lh » 03 Dec 2016, 19:24

Veď práve. Syn má 10 a tie hračkárske z Dráčika by ho momentálne možno potešili, ale presne na to som myslel.... aby ho to po hodine neprestalo baviť. Zas CB je už celkom dobrá pálka... Mne momentálne stačí dosah aj ten 1km. Nie na priamu viditeľnosť, ale ani nie v mestskej zástavbe. Bývame na dedine, tak aby sme sa mohli baviť vonku.
0

pajkovac_Sam
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 26 Sep 2014, 11:57
Bydlisko: Lokátor: KN08TQ

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa pajkovac_Sam » 03 Dec 2016, 19:31

Ach jáj. Zas bude plne pásmo deckej radosti (a džavotu) minimálne pol hodinu (maximálne týždeň).

Ja som bol mladší a ofrflal som tieto: http://danyk.cz/reverz06.html
Ujo spomenul vysielačku a rýchla mamka kúpila bez rozmyslu. Nedovolal som sa ani na koniec ulice, strašne v tom škvrčalo a baterky to jedlo ako drak.
No aj som sa dosť naučil... napr. že keď dám väčšie napätie, tak to zrazu ďalej dokričí. Že keď to prepolujem, tak to neide atď. A teraz som už po skúškach na Regulačnom úrade.

Na youtube som videl videiko v ktorom sa človek dovolal s PMR stanicou v náramkových hodinkách na peknú vzdialenosť (voľné priestranstvo) v nie celkom dobrých podmienkach (hmla).

Teda babo raď... Pokiaľ je menší, tak PMR. Dá sa použiť aj inde. Keď je väčší, prečo nie aj CB ak má o to záujem. No z vlastnej skúsenosti by som povedal, že väčšina zábava je s rúčkou vonku ako priviazaný na napájanie dnu.
0

Používateľov profilový obrázok
lh
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 23 Mar 2013, 14:02
Bydlisko: z južnej strany Poľany
Vek: 45

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa lh » 03 Dec 2016, 20:45

:biggrin: presne túto som mal aj ja... tak na dovolanie zo stromu na strom u starej matere v záhrade. Som lepšie počul bez toho :biggrin:
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa zipaj » 04 Dec 2016, 02:27

Jednoznačne PMR a jednoznačne nové. Na type veľmi nezáleží, všetky majú podobné parametre a max výkon okolo 0,5W. Na CB je veľa rušenia a spojenie medzi dvoma CB ručkami je ešte horšie ako medzi dvoma PMR-kami. Naviac CB sú podstatne drahšie, do 2 kusov CB rádiostaníc budeš potrebovať 16 až 18 kusov AA akumulátorov. Dve PMR vysielačky s akumulátormi a jednou nabíjačkou kúpiš podstatne lacnejšie za cca 40 - 50€ a vyzerá to ako hračka, nie ako tehla. Výkon 0,5W oproti 4W nie je žiadny handycap, pretože elektrická dĺžka antény vychádza pri PMR omnoho lepšie.
PMR-ko, ale má aj jednu nevýhodu, nedokážeš ňou rozsvieťiť neónku :thumbup:
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

rohy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: PD
Vek: 55

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa rohy » 04 Dec 2016, 07:55

Ja som kupil pre syna pod stromček v Dračiku.Mali tam lacne-cca 10e a jednu drakšiu cca 40e,tak som zobral tu drakšiu,vraj by mala mat dosah cez 5 km.Uvidime po vianociach.
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa Ohmater » 04 Dec 2016, 15:02

Ja som kupil v Kauflande cierna s LED prisvietenim 10ch, dosah "vraj" 10km stala neuveriteľných 5.99,- Eur tak som rovno zobral 2 balenia po 2ks. Na svoje prekvapenie ked nastavim vsetkým 4 ks rovnaky kanal na &LCD mozem konferencne hovoriť s ostatnými naraz. Rodinna walkie-talkie siet.
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa Jupi » 04 Dec 2016, 15:43

Máme vysielačky z lidla SilverCrest. Je to prebrandovaný TopCom Twintalker 4810. Používame ich aj napr. keď ide viac áut do Chorvátska. Maximálna spokojnosť.
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... adio%20Set
0

Používateľov profilový obrázok
Ohmater
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Apr 2013, 14:27
Bydlisko: Bratislava I, Stare Mesto
Vek: 50

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa Ohmater » 04 Dec 2016, 16:04

Jupi napísal:Máme vysielačky z lidla SilverCrest. Je to prebrandovaný TopCom Twintalker 4810. Používame ich aj napr. keď ide viac áut do Chorvátska. Maximálna spokojnosť.
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... adio%20Set
Podobný typ sú aj tie z Kauflandu, nemajú ich všade a stále. A cena je aká ak sa smiem opýtať?
0
"Neboj sa tienov, znamenaju, ze na blizku je svetlo"

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: Vysielačka ako vianočný darček

Príspevok od používateľa Jupi » 04 Dec 2016, 17:17

Zda sa mi, ze v Lidli boli v akcii za 20 Eur. Ale nie som si 100% isty...
V cene boli akumulatory + nabijacka + handsfree do ucha.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok