Evidencia spotreby elektrickej energie

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

Jozko26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Dec 2016, 18:08

Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa Jozko26 » 15 Dec 2016, 18:22

Spravil som tabuľku v exceli na evidenciu spotreby elektrickej energie (mesačný odpis).
Výpočet nákladov je "orientačný" z toho dôvodu ,že každý dodávateľ ponúka rôzne balíčky .
Ak by tam bola nejaká chyba alebo by chcel niekto niečo podobné s nejakou zmenou tak nech napíše na email .
Štruktúra dokumentu nie je zamknutá z dôvodu povolenia makier systémom .
Nemám odskúšané pre Excel 2007 a staršie .

Do budúcna
Doplním počet dní medzi jednotlivými odpismi .
Spravím výber meny , Eur , CZK , PL
Spravim celkový report spotreby a nákladov .
Merné jednotky opravím z kW na kWh

Pridám spotrebu plynu a vody a rozšírim to o nejaké merania ešte , ešte neviem akým spôsobom ale niečo "pošpekulujem" . Dalo by sa to spraviť komfortnejšie a použiť userform , ale to nerobí dobrotu keď je otvorených viac zošitov.

Ak by mal niekto nejaký nápad nech dá vedieť .

Budem rád za každý komentár .
Prílohy
Základná stránka - rok  v  ktorom  chcete evidovať  spotrebu
Základná stránka - rok v ktorom chcete evidovať spotrebu
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Náhľad
Meranie Excel 2010 .zip
Evidencia spotreby funkčné pre excel 2010
(235.8 KiB) 394 stiahnutí
0
Naposledy upravil/-a Jozko26 v 16 Dec 2016, 01:48, upravené celkom 3 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Dec 2016, 23:57

Vidno, že si v exceli doma a vyhral si sa z grafmi, ale mám len takú pripomienku, že v údajoch o spotrebe za jednotlivé mesiace používaš kW a nie kWh,čo je rozdiel. A pre kontrolu správnosti odberu by bolo vhodné mať tam stlpce s kolonkou s dátumom kde je zapísaný stav elektromeru pri odpočte napr. vždy 1.v mesiaci a potom vypočítaný rozdiel v kWH a s tým pracuješ ďalej.
Možno sa to zdá zbytočné, ale je to dobré pre kontrolu jednak elektromeru, ale aj pre porovnanie stavu elmeru pri odpise v termíne príslušnej distribučky a skutočného stavu.Niekedy totižto zadajú odhadový stav, ak sa nedostanú pri odpise k elemru a potom máš zmätky vo faktúre a tvojej tabulke.
Nielen v práci robím evidenciu spotreby všetkých médií,ale aj na chalupe mám podobnú tabulku, kde si zaznamenám vždy pri príchode aj odchode stav hlavného aj 2 podružných elmerov /sestra platí polovicu mesačného paušálu a svoju spotrebu/ a potom viem vypočítať spotrebu jednotlivých objektov aj s cenou a tiež vidím, kedy nie je niečo v súčte elmerov v poriadku a zistím príčinu rozdielu ./zabudnuté svetlo.../
Ked príde faktúra ,porovnám stavy elmeru pri odpočte a môj skutočný stav a hned vidím, či boli odpísať,alebo len tipli spotrebu podla historie.
/ako aj tento rok/
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Jozko26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Dec 2016, 18:08

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa Jozko26 » 16 Dec 2016, 00:07

Ďakujem za komentár ... s grafmi som sa veĺmi nehral , je to skôr niečo na rozbeh . Ja len potrebujem spätnú väzbu ako je tá vaša aby som to vylepšil a slúžilo to na prospech . Tie merné jednotky opravím . A ja to chcem doplniť o spotrebu plynu a vody . Som prestal chodiť po baroch tak sa nejak musím zabaviť. Ešte raz ďakujem za info .
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2016, 06:38

OK,
Možno by boli záživnejšie tie tabulky o spotrebe komodít v rých baroch,aurát rozmýšlam, aké jednotky spotreby by sa tam používali...litrohodiny? :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
kimlo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 17 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: JN88US
Kontaktovať používateľa:

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa kimlo » 16 Dec 2016, 07:37

Pekne si to spravil. Používam niečo podobné ale jednoduchšie, len tabuľku s jednotlivými mesačnými údajmi a vypočítanou spotrebou. Teším sa až tam pridáš teplú a studenú vodu a plyn.
0

Jozko26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Dec 2016, 18:08

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa Jozko26 » 16 Dec 2016, 10:16

No tak cez vikend popracujem na tej vode a plyne . Asi to všetko dám na jeden list aby v tom nebol "mišmaš" .
Budem to nejak priebežne aktualizovať .

Nechcem to nijako komplikovať , vízia je taká aby to bolo prehľadné a pokope .
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa elmoto » 16 Dec 2016, 10:38

Je to parádne ale na čo to je? Či len tak aby som vedel koľko som ten a ten mesiac minul?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2016, 11:24

Doma je to dobré len pre kontrolu faktúr a ako som písal pri rozúčtovaní spotreby pri viacerých odberateloch na jedno odberné miesto.
V obchodnom dome, kde máme len podnájomníkov ,máme okrem hlavného elmeru aj 8 podružných a tým sa spotreba započítava do mesačných faktúr,takže musím mať prehlad pre výpočet.
Taktiež sa sleduje mesačná spotreba plynu a rozpočítava sa na ÚK aj TUV podla m2, väčšina má tiež podružné vodomery ...
všetko musí pasovať pri súčte -oproti hlavným meradlám,.
Tiež mám na to urobené tabulky v exceli ale na každú komoditu samostaný list .Plyn Voda ,Eklektrina.
Podla tých tabuliek si vidím mesačné rozdiely v spotrebách energií , nielen vzhladom na počasie, ale aj opatrenia na úspory elektriny,čo sa prejaví v číslach jednotlivých riadkov za jednotlivé mesiace či roky.
Napríklad pri výmene neonových kazetových svietidiel s príkonom 120W za LED trubice 45W, som videl, že dané oddelenie kleslo so spotrebou z 1800kWh mesačne na cca850kWh,takže sa dá vypočítať aj návratnosť investície.
Ak natočí v niektorý deň hlavný vodomer viac m3 ako je priemer, tak viem, že niekde je nejaká porucha a treba to riešiť hneď.
Takže aj ked sa to zdá zbytočné, je dobré mať prehlad a byť v obraze.
Samozrejme, každý si urobí svoj systém tabuliek ako jemu vyhovuje a čo chce sledovať, aby sa v tom vyznal a ono sa to vráti v ušetrených peniazoch.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Jozko26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Dec 2016, 18:08

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa Jozko26 » 16 Dec 2016, 12:21

No tak mne to tiež nič nevravelo . To len taká chuťovka kto si chce evidovať spotrebu energií .
A sem tam niečo naťukám vo VB ta asi tak .
0

slavonix
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26 Jún 2007, 00:00
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa slavonix » 16 Dec 2016, 12:22

dobré je to hlavne na to že už teraz viem, že budem mať za plyn nedoplatok 112eur :thanks:
Prílohy
spotreba.JPG
0

Jozko26
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 15 Dec 2016, 18:08

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa Jozko26 » 16 Dec 2016, 12:25

Pre slavonix

No tak to sa mi začína páčiť vidím , že je tu kopec fajnšmekrov . Som rád máš to pekné
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2016, 13:11

@slavonix- musel som sa zasmiať, ked som videl ,že máme presne rovnaké farebné označenie E,V,P, :D
Akurát,že ja sa denne pohybujem okolo 1MWh :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

slavonix
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26 Jún 2007, 00:00
Vek: 38
Kontaktovať používateľa:

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa slavonix » 16 Dec 2016, 13:35

:) tak žltá na plyn a modrá na vodu je jasná.... otázne je prečo si myslíme, že elektrika je červená :biggrin:
denná spotreba 1MWh ...tak to asi kúriš elektrikou a varíš na plyne ..či ?
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Dec 2016, 15:55

Vysvetlenie spotreby je hore vyššie-obchodný dom
čiže plyn - dva kotle Viessman po 225kW,/cca 150m3 denne/
elektrika- 3 eskalátory, tri výťahy,4 VZTechniky,Bistro,chladenie,osvetlenie predajní... a hneď je cez 1000kWh denne.

No a prečo červená elektrika, tiež neviem prečo mi to tak nejak evokovalo do červena, asi preto, že žiadna iná farba sa z ponuky tak nehodí,alebo žeby kôli červeným zemným výstražným fóliám s bleskom nad káblami... :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Evidencia spotreby elektrickej energie

Príspevok od používateľa muziker » 17 Dec 2016, 12:59

Ak sa zamyslíte nad tými farbami, zdá sa že je to logické. Predsa pri podzemných vedeniach sa používajú už roky na výstražné ochranné fólie tri farby. Žltá pre plyn, modrá pre vodu a červená pre elektrinu + je tu štvrtá farba - oranžová pre telekomunikácie. V uvedených farbách sa používajú aj ochranné plomby na jednotlivé médiá.
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok