Aky fotak mam kupit?

Kecajte o čom chcete...

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Dec 2016, 22:49

Cavte.
Mam telefon Samsung Galxy A3.
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a3-6762.php
Robim s nim fotky aj videa. Cameru to ma 8MP a video to robi 1080p@30fps. V poslednom case uz mi nevyhovuje, lebo ked robim fotky ked nie je dostatok svetla a deti sa hybu, tak su fotky rozmazane. Mam aj klasicky fotak (Canon PowerShot SX120 IS) co mi vyhovuje, ale ten ma uz serie, lebo je len na 1.5V AA baterky a akumulatory AA moc nechce zobrat. Hlavne nabite odstate akumulatory AA nechce. Urobim par fotiek a ze low battery. A ja preferujem fotak na NiMh akumulatory AA a najlepsie aj na 1.5V baterky AA.

Otazka:
Poznate niekto konkretny model fotaku (a sa da este kupit), ktory ide aj na akumulatory AA a aj na 1.5V AA baterky? Ze sa to da nastavit v menu.
A robi aj videa v 1080p@30fps.

Idem na internet hladat, ale aj tak sa v tom stratim, lebo tych fotakov je na trhu miliony. Preto pisem sem ci mi niekto vie poradit konkretny typ. Nechcem nic profesionalne ale na druhej strane nehladam najlacnejsi fotak. Tak cca 200-300€. Nech nejem povedzme aj max 400€. Kompaktny fotak co dokaze zosnimat obraz vecer v izbe nerozmazany.

Este jedna otazka: Ja som naposledy kupoval fotak pred 5timi rokmi. Som uz v tom strateny. Co by dnesny fotak mal mat za standartne funkcie?

Jednoducho povedane, pisem sem preto, lebo nechcem stravit tyzden na internete, studovanim roznych navodov podla coho vyberat fotak a aj tak si vyberiem zle. Najlepsie ak niekto nieco odporuci na zaklade toho ze to ma a je nim nadmieru spokojny.
Dakujem.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Mathell
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 18 Sep 2016, 20:45
Bydlisko: Svit
Vek: 20

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Mathell » 26 Dec 2016, 17:46

Teraz je skoro nemožné zohnať foťák na AA baterky, teraz je všetko na li-ion baterky. Základné rozdelenie u výrobcou foťákov je: čím má menšie číslo, tým je to vyšší model. Je to tak u Canonu a Nikonu. Ja by som ti odporúčil foťáky zo série Canon powershot g* x. Sú to foťáky, ktoré padnú do ruky, majú dobré ovládanie, atď. Ja už dlhšie mám powershot g7 , predchodca tejto série a je tiež super. A ešte k tým baterkám. Ja som si prikúpil ešte jednu náhradnú baterku a bez problémov. Na jednu baterku som prešiel celé plitvické jazerá a to je skoro 8 hodinová túra. Mal som 200fotiek :D
0
...And justice for all

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa josek » 26 Dec 2016, 18:04

Ak chceš naozaj začať fotiť, zhruba od 400€ dostaneš kúpiť amatérsku zrkadlovku. Či už Canon, alebo Nikon. Orientuj sa týmto smerom, určite sa neošáliš
0

Používateľov profilový obrázok
fandapro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 24 Júl 2015, 10:38
Bydlisko: Litoměřice
Vek: 73
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa fandapro » 26 Dec 2016, 18:07

Kup si enelop for proffesional use černé= NIMH nabíjecí, černé Canada Sayno 2450 mAh made in Japan, mě vydrží i půl roku, cena za jednu asi 120 Kč.
Mně fungují na Canon 12 x optical zoom ..... 12,1 Mpixlu HD Canon Power Shot SX130IS
0
fandapro.blogspot.cz fandapro@seznam.cz

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Dec 2016, 19:06

S čo najkvalitnejšou a najsvetelnejšou optikou. Sklo vždy robilo foťák foťákom.

Podotýkam, že tie setové objektívy, (obyčajne 3,5 až 5,6) k zrkadlovkám, nie sú bohvie čo. Za dobrý objektív sa stále poriadne platilo a aj sa platí.
0
Naposledy upravil/-a Dolfi v 28 Dec 2016, 11:45, upravené celkom 1 krát.
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Loloone » 26 Dec 2016, 20:12

vacsina Sony fotakov chodi na AA baterky...
Obrázok
okrem zrkadlovky nikon D5200 mam este superzoom Sony DSC-H300, 20.1 Mpx, 35 x zoom video robi len 1280 x 720 50i
okrem AA bateriek velmi dobre mi chodi na AA NiMH akumulatory (aj lacne NiMH z ebay) a vyborne sa mi osvecili 1.6V NiZn AA akumulatory
ak by bol zaujem, fotak predavam spolu s inteligentnou nabijackou Voltcraft 410 a brasnou, vsetko je jak nove, v zaruke este rok a pol, krabice, doklady....
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 26 Dec 2016, 21:17

Nič lepšie za tie peniaze ako toto momentálne nenájdeš.
https://www.mall.sk/digitalne-kompakty/ ... g9-x-black
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Dec 2016, 22:06

Az teraz vecer som sa tu objavil. Dakujem za prispevky.

Mathell:
Teraz je skoro nemožné zohnať foťák na AA baterky
Je to otazne na aku webstranku ides. Na heureke maju 99 fotkov na AA a 203 fotakov na akumulator. Na alze 22 na AA a 503 na akumulator. Len ci tie co idu na AA pojdu aj na NiMh je otazka. Chcel som to takto kombinovane (AA + NiMh) nakolko ked mi dojdu baterky, tak si hocikde kupim nudzovo klasicke AA a ide sa dalej. Ale asi trend je akumulatory Lion, tak asi bude lepsie si dokupit este jednu baterku a uspokojit sa akumulatorom.

josek:
Ak chceš naozaj začať fotiť, zhruba od 400€ dostaneš kúpiť amatérsku zrkadlovku.
Viem ze zrkadlovky su lepsie, len su aj vacsie a to mi vadi a ja nie som "blazon" do fotenia. Mne staci nerozmazana fotka ked je menej svetla a niekto sa trosku hybe.

fandapro
Kup si enelop for proffesional...
Ten Canon je urceny aj na NiMh alebo je len pre 1.5V AA a funguje ti s tymi Enelopami? Kolko fotiek cca s tym urobis na full nabitie?

Loloone:
Presne takyto fotak mi je velky. Ja viem ze je dobry, len mi je velky. Nemozno ho dat do vrecka kabatu. Treba ho zavesit na krk. A o mi vadi.

Milos66:
Nič lepšie za tie peniaze ako toto momentálne nenájdeš. (Canon PowerShot G9 X)
Mas ho, alebo si ho len nasiel podla parametrov? Ze sa ta detailnejsie opytam ako si snim spokojny

Je mi jasne ze Lion bterky su energeticky lepsie a pravdepodobne budem musiet poziadavku na AA baterky hodit za havu a kupit si fotak na akumulaor.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 26 Dec 2016, 22:16

Kolega v práci ho má. Je s ním max. spokojný. Je to naozaj Rols medzi kompaktmi. Relatívne malý a naozaj veľmi dobre fotí.
Ja mám zrkadlovku. Starší Canon 450tku s dvoma objektívmi. Kupoval som len telo a plus dva obj., statív Manfroto, blesk, filtre, grip atd. Jeden objektív mám Tamron 17-50 a druhý Tokina 24-70. Oba 2,8čky svetelnosť. No to sme už pri inej cenovej relácii.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Loloone » 26 Dec 2016, 22:37

ten Canon PowerShot G9 X ma zaujimave parametre a vdaka tomu ze to neni zrkadlovka mam aj zaujimave rozmery

...ale zase ja som za tie prachy kupil zanovny nikon D5200 + setak nikkor 18-55mm... :-)
vlastne este za trochu menej...

zjednodusene povedane - plati sa za svetlost (svetelnost) objektivu
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Robio » 26 Dec 2016, 23:03

"zjednodusene povedane - plati sa za svetlost (svetelnost) objektivu"
No tak to je velmi zjednodusene povedane a mozno tak pred 15 rokmi platne.

Aky ma vyznam obmedzovat sa vo vybere na napajanie AAckami ? Ked chces menit akumulator tak kupis nahradny, take drahe zasa niesu. Tuskove baterky su minulost.

Kludne mozes zobrat napr. Panasonic LUMIX DMC-TZ57, chybu s tym nespravis, bude dobre sluzit.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Loloone » 27 Dec 2016, 00:57

fotit sa da hocijakym telefonom dneska pri "normalnom svetle" :-) ale kto chce slusne nieco fotit aj v horsich svetelnych podmienkach tak na to casom dojde ze na to treba seriozne sklo a to sa neda strcit do vrecka...
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa boraicho » 27 Dec 2016, 02:07

ja nepotrebujem zrkadlovku ale serie ma že do všetkych kompaktov jebu tie maxi 20 nasobne maxi zoomy ktore su aj tak v ruke nepoužiteľne, radšej keby dali tak 5nasobny a zvyšok išlo do kvality alebo o niečo lacnejši foťak...
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Loloone » 27 Dec 2016, 02:56

v malom kompakte je mali snimac a darmo je na nom velke sklo...
a naopak to tiez nefunguje, ze velky snimac (cip) a male sklo (optika)

zatial najlepsie co tu bolo tak ten Canon PowerShot G9 X :thumbup: ten ma podla mna len 1 nevyhodu a tou je cena :-)
za tie prachy uz mozes mat aj "ozajsky fotak" :-)
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 27 Dec 2016, 08:01

Ozajský foťák so šitovou optikou. Hrkotajúce plastové hračky.
Preto som nekupoval zrkadlovku spolu s nejakým setovým objektívom, ale postupne došetril na aspoň akú takú optiku. Ja by som si tiež najradšej kúpil L-kové objektívy od Canonu. no bohužiaľ na ne nemám. A na môje APSC telo by to bol zbytočný luxus.
A aby som nezabudol. Nákupom zrkadlovky financie na ňu nekončia. Chce to stále pchať do toho prachy už len z dôvodu údržby a opráv. Čistenie od prachu, výmena zrkadla a pod.
PS: videl som a robil som fotky z toho Canonu G9. Tak ruku na srdce, toto nedokáže žiadna zrkadlovka v cene do 500€.

Už to nechajme tak, toto je naozaj len o preferenciách a hlavne finančných možnostiach kupujúceho. Ja by som dneska šiel naozaj do toho Gčka, alebo do kompaktu od Sigmi. Už len kôli tej veľkosti.
Poradili sme mu, je to na ňom, čo kúpi.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa rogi » 27 Dec 2016, 11:13

ak maš peniaze a nepotrebuješ "mega"zoom kup si to to http://digitalne-fotoaparaty.heureka.sk ... dsc-rx100/# mrnave do dlane, foto ako poloprofesionalne zrkadlovky :wink:
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa miroja » 27 Dec 2016, 12:08

Neviem ci sa este vyraba, ale ja som kupoval Finepix S3200 a som s nim spokojny. Nie je to ten maly dlanovy kompakt, ale ani zrkadlovka, pri ktorej ked ides na hory ti treba samostatny rupsak len na fotk - telo + vsetky ostatne objektivy. Nuz a nos to potom cely den na krku ;-) Napajanie 4x tuskove clanky. Inak, tato trieda fotakov sa tusim vola bridge.
Mame ho aj v robote,teraz sa pouziva na jednej nemenovanej stavbe elektrarne a co uz ten prezil..
Prílohy
AFUJFPS3200K2-1.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
fandapro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 24 Júl 2015, 10:38
Bydlisko: Litoměřice
Vek: 73
Kontaktovať používateľa:

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa fandapro » 27 Dec 2016, 18:03

fandapro
Kup si enelop for proffesional...
Ten Canon je urceny aj na NiMh alebo je len pre 1.5V AA a funguje ti s tymi Enelopami? Kolko fotiek cca s tym urobis na full nabitie?

Píšu to proto že Enelop jsou nejlepší , bílé jsou slabší, černé silnější, nemají téměř žádné samovybíjení jako LiOn a Lipol, nevím pro co je muj Canon určen, ani to nezkoumám , s Eneloop funguje !!!
0
fandapro.blogspot.cz fandapro@seznam.cz

Používateľov profilový obrázok
Loloone
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1369
Dátum registrácie: 29 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: the Sered DC
Vek: 51

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa Loloone » 27 Dec 2016, 18:22

ok decka :-) ak si naozaj niekto mysli ze sa da slusne fotit niecim, co sa ani neda chytit oboma rukami a potom to strcis do vrecka kabatu tak to vam prajem vela stastia a vela peknych fotiek :thumbup:
hawk
0
"sukani je pro decka ...chlapi si vypijou"

DPS pre stavbu programatora - UsbPicProg alebo AVR-USBasp

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Aky fotak mam kupit?

Príspevok od používateľa fery66 » 27 Dec 2016, 18:40

Loloone napísal:ok decka :-) ak si naozaj niekto mysli ze sa da slusne fotit niecim, co sa ani neda chytit oboma rukami a potom to strcis do vrecka kabatu tak to vam prajem vela stastia a vela peknych fotiek :thumbup:
hawk
:agree:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok