Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ak├Ż Rl(rlc) meter?

Ak├Ż Rl(rlc) meter?

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ak├Ż Rl(rlc) meter?

Odosla┼ąod PatrikMckane » 28 Feb 2018, 00:31

Zdrav├şm predned├ívnom som si k├║pil nov├Ż multimeter unit ut61e.a som s n├şm vcelku spokojn├Ż. Teraz by som si chcel k├║pi┼ą nejak├Ż rl mera┼ą konkr├ętne m├í zauj├şma to L ─Źi┼że meranie cievok. Ke─Ć┼że nem├ím ve─ża pe┼łaz├ş na rozhadzovanie ─Źo som rozm├Ż┼í─żal tak som uva┼żoval nad unit ut 602. Celkom by mi vyhovoval aj cenovo aj parametrov. Av┼íak niekde sa uv├ídza ┼że meria od 1Uh a niekde je uveden├Ż najmen┼í├ş rozsah 2mh. Ke─Ć┼że pl├ínujem v bud├║cnosti nejak├ę tie dom├íce v├Żhybky tak neviem ci to posta─Źuje. Viete poradi┼ą dik..
PatrikMckane
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 76
Zalo┼żen├Ż: 29.01.2017

Re: Ak├Ż Rl(rlc) meter?

Odosla┼ąod Hopikmajo » 28 Feb 2018, 10:29

Za tie peniaze slu┼ín├Ż mer├í─Źik. Ke─Ć spoj├şm meracie hroty ukazuje cca 7uH ─Źi┼że od 1uH to nejde, najmen┼í├ş rozsah je 2mH ─Źi┼że sa ani neni ─Źomu divi┼ą. Meranie odporov je tie┼ż celkom dobr├ę. Jednu vec by som tomu ale vytkol a to, ┼że pri meran├ş mu dlh┼íie trv├í k├Żm ti display vypluje hodnotu. In├Ż mer├ík od uni-t uk├í┼że hne─Ć ako prilo┼żi┼í hroty, tento v┼íak nie ( ner├ítal som to ale trv├í mu to zhruba 2sekundy ).
Kto sed├ş v kostole v o─Źak├ívan├ş, ┼że z neho bude dobr├Ż ─Źlovek,
ten m├┤┼że k─żudne sedie┼ą v gar├í┼żi a ─Źaka┼ą k├Żm z neho bude auto.
Hopikmajo
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 727
Vek: 20.29
Zalo┼żen├Ż: 18.10.2014
Paragraf: 21

Odosla┼ąod Feneon » 28 Feb 2018, 13:15

V┼íetky tieto mer├í─Źiky pri meran├ş L pod 1mH stoja ├║plne za prd. Zabudni na meranie L pod 100uH. Jeden m├ím ale v├┤bec ho na meranie L nepou┼ż├şvam. Vyhoden├ę peniaze.
Nameran├Ż ├║daj stra┼íne z├ívis├ş aj na akosti jadra. Jednoducho inak zmeria 10uH jadro pre SMPS a inak 10uH jadro pre VF.
Pou┼żit├í "impedan─Źn├í" met├│da merania pou┼ż├şva kon┼ítantn├║ frekvenciu a tento sp├┤sob proste nieje vhodn├Ż pre niektor├ę jadr├í.

Pre orienta─Źn├ę meranie pou┼ż├şvam colpittsov oscil├ítor a meriam frekvenciu.

Obrázok

Pri meran├ş cievok pre konvertory je u┼ż potrebn├ę pozna┼ą aj nas├Żtenie jadra pri konkr├ętnom pr├║de.

Obrázok

http://www.dos4ever.com/flyback/flyback.html
Feneon
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 191
Zalo┼żen├Ż: 17.08.2014

Odosla┼ąod Washu » 28 Feb 2018, 15:35

Pokial chces niec o co aspon trochu meria tak DER EE DE-5000 alebo jeho klony.
Pri indukcnosti ta nezaujima iba L ale mala by aj Q a to na roznych frekvenciach, pri kondenzatoroch podobne.
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)
Washu
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 4521
Vek: -2003.45
Zalo┼żen├Ż: 15.04.2010

Odosla┼ąod PatrikMckane » 01 Mar 2018, 00:18

Nad tym der ee som rozmislal ale je trochu mimo rozpo─Źtu. By som musel 3 mesiace spori┼ą a po druh├ę kde ho zohna┼ą na Slovensku za dobr├║ cenu a v z├íruke?
PatrikMckane
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 76
Zalo┼żen├Ż: 29.01.2017

Odosla┼ąod jova » 01 Mar 2018, 10:21

jova
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 99
Zalo┼żen├Ż: 12.07.2016

Odosla┼ąod josek » 17 Mar 2018, 10:57

Washu nap├şsal:Pokial chces niec o co aspon trochu meria tak DER EE DE-5000 alebo jeho klony.
Pri indukcnosti ta nezaujima iba L ale mala by aj Q a to na roznych frekvenciach, pri kondenzatoroch podobne.

Ak├ę klony si mal na mysli?

Našiel niekto aj predajcu v EU?
josek
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 427
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: Google [Bot] a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist