Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Náradie, spájkovacia a meracia technika

Sp├íjky, ods├íva─Źky; Klie┼íte, skrutkova─Źe; Mer├íky, Gener├ítory; ─îistenie, leptanie; V┼Ľta─Źky, fr├ęzy; Pom├┤cky, lupy...

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Náradie, spájkovacia a meracia technika

Odosla┼ąod zawin » 17 J├║l 2007, 12:47

Na va┼íe po┼żiadanie som vytvoril t├║to sekciu na na┼íom f├│re. M├┤┼żete sem prid├íva┼ą pr├şspevky, ktor├ę sa t├Żkaj├║ t├Żchto vec├ş:
  • sp├íjky a ods├íva─Źky
  • klie┼íte a skrutkova─Źe
  • mer├íky a gener├ítory
  • ─Źistenie a leptanie DPS
  • v┼Ľta─Źky a fr├ęzy
  • lupy a in├ę pom├┤cky...
S├║ dve veci, ktor├ę s├║ nekone─Źn├ę - vesm├şr a ─żudsk├í hl├║pos┼ą. Ale s vesm├şrom som si e┼íte nie celkom ist├Ż. /Einstein/
zawin
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Administrátor
Administrátor
Pr├şspevky: 2449
Vek: 29.03
Zalo┼żen├Ż: 17.07.2006
Paragraf: 21

Odosla┼ąod narakus » 17 J├║l 2007, 13:01

K├ímo, v─Ćaka za uskuto─Źnenie m├┤jho n├ípadu a prajem na─Ćalej ├║spe┼ín├ę vedenie tohto webu.
narakus
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Nov├Ż ─Źlen
Nov├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 74
Zalo┼żen├Ż: 05.07.2007

Odosla┼ąod Pavol SVK » 28 Aug 2008, 21:26

aka spajkovacka cca do 2500 SK by bola vhodna pre zaciatocnika ? :D
Pavol SVK
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 5
Zalo┼żen├Ż: 16.03.2008

Odosla┼ąod Split » 28 Aug 2008, 21:42

trafo pajkovacka
Split

Odosla┼ąod m6r3k » 29 Aug 2008, 08:26

trafo pajka neni co riesit :bear: :bear: :bear: stara bekelitka alebo nech nevyzera takto ten hrot je to najhorsie co moze byt http://www.naradi-modeco.cz/img/goods/default/243.jpg
m6r3k

Odosla┼ąod Robio » 29 Aug 2008, 09:09

Ke─Ć nerob├şm nejak├║ dlh┼íiu pr├ícu..tak len trafo..je pro r├Żchlej┼íie a jednoduch┼íie...a v├┤bec mi to nepripad├í nemotornej┼íie...ak je dobr├Ż hrot tak je to lep┼íie ako micropajka.
Robio
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5379
Vek: 28.95
Zalo┼żen├Ż: 11.09.2007

Odosla┼ąod daqq » 29 Aug 2008, 09:21

Tiez som si myslel, ze trafopajka je riesenim, no zistil som ze mikropajka je 100x lepsia
A: Ak mate aspon o trocha lepsiu ma regulaciu teploty, co umoznuje robit vela roznych trikov s pajkou s tavidlom, naviac ju mozete nastavit na taku teplotu, kde vam nezacne horiet kalafuna/ine tavidlo hned.
B: Ak robite s citlivymi suciastkami (CMOS, a tak dalej) tak je velmi zly napad robit s trafopajkou - teda pokial chcete aby vam neodisli
C: Ak robite s jemnejsimi SMD, tak proste smola, bez nej sa nezaobidete
D: Ked sa u nej nahreje hrot, tak tak aj dlho vydrzi, ma velku tepelnu kapacitu, takze neni problem poriadne nahriat aj masivny kus drotu
E: Je jemnejsia - ked si s nou zvyknete robit, tak uz nebudete chciet inu.
F: Neskutocny vyber hrotov - vo firme mame niekolko desiatok u osadzovakou, niektore fakt velmi specificke
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.
daqq
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2377
Vek: 30.92
Zalo┼żen├Ż: 10.06.2008

Odosla┼ąod yodablesk » 29 Aug 2008, 13:35

v kazdom pripade najskor by som doporucoval trafopajku s vecnym hrotom 0,8 mm ak ju dokonale zvladne potom moze skusat letovat s mikropajkou. ja letujem pistolovou roky aj CMOSy a ziaden problem som nikdy nemal, smd zvladam tiez je to len o skusenostiach samozrejme ze do 160 pinoveho SMD sa nepustam
yodablesk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 38
Vek: 39.97
Zalo┼żen├Ż: 17.06.2008

odporová

Odosla┼ąod martin knocik » 29 Aug 2008, 14:09

Ja by som odporu─Źil odporovu. Volakedy som robil s trafop├íjkou, odporov├í je v┼íak lep┼íia a lah┼íia. Ja m├ím z GMmka kupenu Pros Kit 608-352NB. Kupil som ju pred rokom a vtedy stala 2300 Sk. Som s nou plne spokojny.
martin knocik
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1459
Vek: 27.8
Zalo┼żen├Ż: 23.01.2008

Odosla┼ąod m6r3k » 29 Aug 2008, 15:16

ja som behaval uz ko spunt s trafopajkou mal som asi 5-6 rokov az do teras ked som dostal ERSU mne sa to tak taske nezdalo kolko ludi tolko chuti a r├┤znych pocitov unas v kruzku profak ucil na trafopajkach a ked ziak postupil v technike dalej mohol okostovat mikropajku + ked sa chce ide trafopajkou aj jednoduche SMD-cka pajkovat len treba mat cit a nesmie sa mu ruka chviet

pravopis nieje moja silna stranka
m6r3k

Odosla┼ąod daqq » 29 Aug 2008, 15:30

Takto: Jasne, zacinat trafopajkou - je jednoduchsia. Ale na pokrocilejsiu pracu je lepsia mikropajka. U profesionalov sa s trafopajkou nestretnete.
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.
daqq
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Power user
Power user
Pr├şspevky: 2377
Vek: 30.92
Zalo┼żen├Ż: 10.06.2008

Odosla┼ąod Split » 29 Aug 2008, 17:19

ad daqq..preco myslis?JE to cisto len o zrucnosti...ako ja som si zvykol trafo pajoku selico pajkovat..mikropajku berem len na smd...
Split

Odosla┼ąod yodablesk » 29 Aug 2008, 18:00

m6r3k nap├şsal:... ked sa chce ide trafopajkou aj jednoduche SMD-cka pajkovat len treba mat cit a nesmie sa mu ruka chviet

no zo mna sa smeju ze si mam vypnut priklep ked chcem nieco letovat a predsa to zvladam :D
cele to je o zrucnosti a sile zvyku
yodablesk
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 38
Vek: 39.97
Zalo┼żen├Ż: 17.06.2008

knot

Odosla┼ąod Nomen » 13 Mar 2009, 12:56

niekedy spravi velku sluzbu aj odsavaci knot , lepsie ako odsavacka
Nomen

Odosla┼ąod Jerry19 » 03 Aug 2009, 19:24

yodablesk nap├şsal:v kazdom pripade najskor by som doporucoval trafopajku s vecnym hrotom 0,8 mm ak ju dokonale zvladne potom moze skusat letovat s mikropajkou. ja letujem pistolovou roky aj CMOSy a ziaden problem som nikdy nemal, smd zvladam tiez je to len o skusenostiach samozrejme ze do 160 pinoveho SMD sa nepustam

SMD integrace ktore maju vela noziciek sa inak pajkuju. SA nebabres s akzdou nozkou osobytne.

Na odstranovanie suciastok ktore maju vela noziciek sa bezne pouziva horucovzdusna pistol.

K├│d: Vybra┼ą v┼íetko
https://www.youtube.com/watch?v=zHWMSfC-3jg
https://www.youtube.com/watch?v=4mr9xSXfqVY
https://www.youtube.com/watch?v=V_cDV92IuWY
https://www.youtube.com/watch?v=30x4oxyczH4
Jerry19
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1366
Zalo┼żen├Ż: 10.07.2007

Nasp├Ą┼ą na N├íradie, sp├íjkovacia a meracia technika

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist