Staré moduly zo slovenského rozhlasu

Chcete pomocť v oblasti VF techniky?

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Staré moduly zo slovenského rozhlasu

Príspevok od používateľa Roy820 » 02 Apr 2016, 09:17

Zdravím chalani, mám takéto moduly ktoré pochádzaju z rovodne vraj zo slovenského rozhlasu, viac o tom neviem. Nerdarí sa mi nič o nich nájsť tak snáď to tu niekto pozná. Mám tu konkrétne-
TZR111- podla vnútorností kde su 3 trandy a velké kondíky predpokladám že len nejaký zdroj. Z predu má malé zdierky MB1....MB4
TUS 160- predpokladám že je to 7x zosilňovač podla toho že má v sebe 7x rovnaký obvod s WTD012, z vonku sa dá nastavovať ZISK a PROVOZ, len by som chcel vedieť ka čomu sú tie malé zdierky z prednej časti označené MB1, MB2....MB10...
TZR161- myslím že to bude nejaký generátor alebo modulátor ? má rpepínač na rozsahy 2V-4V 100ns, 2V-4V 200ns + potenciometer s označeném AMP čiže asi amplitúda signálu. Zozadu na chladiči má dva výkonové trandy ku611. Rovnako tak má zdierky MB1....MB4
TXD103- má 6 rovankých obvodov s cievkami čiže to bude nejaký zmiešavač alebo tak,, má zdierky s nápismi X BN H V K P S Z... ku každej vedie tienený vodič, zozadu má tiež na chladiči 2x ku611.
Toto su ale len moje dohady, chcel by som ale viedieť presne čo to je, prípadne ak by mi niekto aj vedel povedať ako to zapojiť, ak tam je naozaj nejaký AM/FM modulátor tam by sa mi zišlie typ ako to zapojiť lebo tie moduly maju viacero výstupov/vstupov.
IMAG0051.jpg
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Staré moduly zo slovenského rozhlasu

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Apr 2016, 17:13

MB = meraci bod. Nechces sa toho zbavit? :D
0

Používateľov profilový obrázok
Roy820
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 24 Nov 2012, 20:09
Bydlisko: Hul-Nové Zámky
Vek: 26

Re: Staré moduly zo slovenského rozhlasu

Príspevok od používateľa Roy820 » 02 Apr 2016, 17:53

Aj som si myslel len som si nebol istý, dík :)
Nooo chcel by som ich bud použiť alebo aspon mať v mojej zbieročke... ale myslím že TXD103 a TUS 160 mám dva kusy tak by som ti ich mohol po jednom dať, aj ten TZR 111 mi je asi nanič, ak máš záujem tak nieje problém :) Ina k ja to mám zo školy a tam ich vyhodili asi 60... toto som stihol pobrať :ignore:
0
Keď sa Einsteina opýtali, aké je to byť najmúdrejším človekom na svete, odpovedal : "Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu"

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok