Čím napájať NodeMCU v stiesnenom priestore

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ge0rge
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Dec 2016, 13:44

Čím napájať NodeMCU v stiesnenom priestore

Príspevok od používateľa Ge0rge » 21 Dec 2016, 13:53

Dobrý den, mám NodeMCU který se mi pohodlně vejde do prostoru plastového krytu háčku lustru a do stejného prostoru bych rád umístil i jeho napájení. V této chvíli je napájen z baterie, což je jen dočasné a smysluplnější by bylo, kdyby se dokázal NodeMCU napájet přímo z přívodních 220v kterými se napájí samotný lustr.

Prosím o radu, je tento zdroj pro ten účel vhodný ? Eventuálně není možné sehnat ještě nějaký menší který by nezabral tolik prostoru (3x7x3.9cm) ? Děkuji za rady.

Odkaz na vybraný zdroj https://goo.gl/bw1unl

Obrázok
Obrázok

Další otázka, jak mohu napájet zdroj a současně spínat rele pro světelný okruh, lze to obojí zapojit na jeden přívodní živý kabel a zemnící ? Toto je velmi amatérský dotaz, omluvte mne prosím, začínám. Ale zajímá mne to a učím se... a za odpověď i tak budu vděčný. Jsem v trochu hloupé situaci kdy perfektně umím programovat nodemcu aby dělal prakticky cokoliv, ale základy silnoproudé elektrotechniky mi chybí :-)

Vypínač lustru mám v plánu zcela odstranit, okruh v prostoru vypínače bude neustále uzavřen, takže neustále bude napájet NodeMCU a bude připraven na sepnutí jím řízeného relé lustr rozsvítit.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Čím napájať NodeMCU v stiesnenom priestore

Príspevok od používateľa Washu » 21 Dec 2016, 14:11

0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6217
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Čím napájať NodeMCU v stiesnenom priestore

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Dec 2016, 14:19

Zalezi, kolko pinov potrebujes. ak ti stacia 2, tak pouzi priamo ESP8266-01, pripadne len ten modul, ktory pouziva nodemcu - ESP8266-12
napajanie: pohladaj na aliexpress, alebo ebay 3.3V napajacie moduly.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok