Kmitočtový normál s GPS přijímačem

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

alibaba

Kmitočtový normál s GPS přijímačem

Príspevok od používateľa alibaba » 14 Máj 2011, 16:54

predloni jsem potřeboval kmitočtový normál, naprosto přesný. Tak vznikla konstrukce - GPS přijímač, který z pomocného signálu 10kHz odvozuje normálový signál 10MHz a také 1Hz. Jako vedlejší produkt jsou data o pozici, počtu zalogovaných satelitů atp. Přesnost signálu 10Mhz je odvozena od Cesiového normálu na GPS satelitu, takže 1E-12.
Celé to je v kovové koupené skříňce. Na obrázku dole. Ten měřák nahoře je starý čítač HP, který počítá pulzy. Antena je koupená, taková černá placka 4x4 cm. Uvnitř skříňky je zdroj +5V a +12V a v plechové skříňce zakrytovaný GPS přijímač s fázovm závěsem a MCU a teplotně kompenzovaným napěťově dolaďovaným oscilátorem.

Signál z GPS se používá k dolaďování oscilátoru, takže po pár desítkách hodin je interní oscilátor doladěný a mikropočítač si pamatuje nastavení.

Vstupního signálu 1Hz se dá použít k digitálním hodinám a výstupní signál 10Mhz se dá použít u řady měřáků místo interního oscilátoru nebo při seřizování měřících přístrojů.

Jedné co jsem nevymyslel, jak potisknout panel, tak jsem ho nechal vygravírovat, jenom nevím jak nanést do vygravírovaných písmen na panelu černou barvu. :D
Prílohy
BH-3801A.jpg

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 14 Máj 2011, 16:56

Velmi pekne! K+. Aky druh hlavneho oscilatoru tam mas?
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 14 Máj 2011, 17:13

Ten dolaďovaný je od Milliren Technologies, lepší se mi nepovedlo sehnat. Ale od vectron jsou také dobré.

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bobo87 » 14 Máj 2011, 17:19

Velmi pekne, mne sa to paci. Len otazocka - ked si s tym dal tolko namahy (a isto aj financii), nebolo by lepsie tam uz rovno vstavat aj nejaky prevodnik UART-USB, ak sa tymto stylom posielaju data? Ak je to nieco ine, tak som ani nepipol. :) K+
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 14 Máj 2011, 17:31

dobra pripominka. Práce to dalo hafo - 1 rok, peněz také 2x hafo, skoro 12 tisic korun českých. Ten konektor vpravo na paneli, DB-9, to je sériový výstup RS232C kterým se posílají data o poloze, údaje o zalogovaných satelitech atd. Od tohoto konektoru vlevo je BNC se signálem 1 Hz, dalej vlevo BNC se signálem 10 MHz a úplně vlevo je anténí konektor.
Kontrolka vpravo ukazuje stav zapnutí.

Zezadu , na zadním paneli, je síťový vypínač, ventilátorek a síťová zástrčka.

Původně jsem měl velké plány, chtěl jsem do toho dát MCU, který zpracuje ta data ze satelitu a ukáže je na velkém LCD displeji, ale z toho sešlo a zbyl ten RS232C výstup. Pro mne je podstný normálový signál 10MHz a 1Hz.
Teď pracuju na rubidiovým frekvenčním normálu.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 14 Máj 2011, 19:59

Zvenku to zas až tak zle nevypadá ale my tu nejseme na designérském webu - rádi bychom proto viděli i vnitřek.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Buldozer
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 794
Dátum registrácie: 28 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 29

Príspevok od používateľa Buldozer » 14 Máj 2011, 20:40

Jasne vyzera to dobre.

K+ si zasluzis. A daj si tam normalny vek.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 14 Máj 2011, 21:00

Konecne, po dlhej dobe pekna konstrukcia a nieje to audio zosilnovac ;)
Si ochotny zverejnit nejake blizsie informacie. Pripadne publikoval si to niekde?
Sam mam rozpracovany citac, ako klavny oscilator planujem 10MHz SC rezove OCXO od Camac.

BTW: Aky ma tvoj normal jitter? Pre citac to nieje az tak kriticky parameter ale na taktovanie DDS je to extremne kriticke.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
ustredna
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ustredna » 15 Máj 2011, 22:20

Velmi pekna konstrukcia.

kde si si daval vyrobit panel?

inak K+
0

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 17 Máj 2011, 12:13

ustredna napísal:Velmi pekna konstrukcia.

kde si si daval vyrobit panel?

inak K+
plech na panel byl soucasti skrinky. Skrinku prodava nejaka firma v Tabore. Vyfrezovani otvoru jsem zadal do Modranskych strojiren. Ty to take vygravirvali, bohuzel jsem to nedomyslel a nevim jak zanest cernou barvu do vygravirovanych pismen :D :D

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:
Washu napísal:Konecne, po dlhej dobe pekna konstrukcia a nieje to audio zosilnovac ;)
Si ochotny zverejnit nejake blizsie informacie. Pripadne publikoval si to niekde?
Sam mam rozpracovany citac, ako klavny oscilator planujem 10MHz SC rezove OCXO od Camac.

BTW: Aky ma tvoj normal jitter? Pre citac to nieje az tak kriticky parameter ale na taktovanie DDS je to extremne kriticke.
konstrukci, schema mohu zverejnit, chce to jen rozkreslit do bloku a napsat popis. Dam to na web. Porad to mam na volnych listech papiru v deskach. Chtelo by to nejak ucelit.

Patrik Varga

Príspevok od používateľa Patrik Varga » 17 Máj 2011, 12:30

Nechcem podceňovať tvoju prácu , ale daj foto čo je tvoje , a nie ,, toto mi urobili tuto "

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 17 Máj 2011, 13:09

No farbit vyfrezovane pismo mozes tak, ze vylejes na panel farbu a potom tvrdou gumennou stierkou farbu z panela zotries. Farva zostane len v priehlbynach pisma. Jednoduche nie? :) Mas to pekne ale daj prosim foto aj z vnutra.
0

Rákosnik

Príspevok od používateľa Rákosnik » 17 Máj 2011, 13:18

no pěkná práce, ale zatím pořád není vidět jestli je to tvoje prace, no krabička vypadá koupená..., a panel sis nechal udělat? Co je na tom teda tvoje práce?? Ze si sem nedal fotky vnitřku vypovídá o tom, že to asi není tvoje práce :( , jestli je, beru zpět, a dej sem plís nake foto.. :)

Používateľov profilový obrázok
enaxy
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 31 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: Zilina
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa enaxy » 17 Máj 2011, 13:29

Rákosnik napísal:no pěkná práce, ale zatím pořád není vidět jestli je to tvoje prace, no krabička vypadá koupená..., a panel sis nechal udělat? Co je na tom teda tvoje práce?? Ze si sem nedal fotky vnitřku vypovídá o tom, že to asi není tvoje práce :( , jestli je, beru zpět, a dej sem plís nake foto.. :)
Joj sak nebudme az taky! To si kazdy svoj vyrobok co tu ponukame na prezentaciu opravdu robime samy? Aj suciastky si vyrabame aj plech si vyrabame...?

Nieje to irelevantne? Mozeme to kludne ignorovat ak mame vyhrady alebo poprosit o detaily pripadne o podklady. Ale rozvadzat debatu je alebo nieje mi pride trosku povrchne.

V profesionalnej drahe pri vyrobku na trhu tiez je zlozeny z casti ktore sa vyrabaju po celom svete a uz len staci ich zlozit a dat do krabice ktora tiez bola vyrobena kde tu je predsa vyrobok firmy ktora ho zostavila a dala na trh!

Normalne mam doma veci ktore by som aj chel tu dat ale sa bojim lebo tu vsetko len ofrfleme.
0
Naposledy upravil/-a enaxy v 17 Máj 2011, 13:32, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Príspevok od používateľa xmilos » 17 Máj 2011, 13:29

Mna zaujima k comu potrebuejs ten normal 10Mhz?
0

Používateľov profilový obrázok
MacGyver
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1434
Dátum registrácie: 01 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Ruzinov
Vek: 35

Príspevok od používateľa MacGyver » 17 Máj 2011, 13:47

Zosiky ktore s tu premielaju milion krat tu budete mojkat a cicikat ake su uzasne, ale kvalitnejsie prace obcas ofrflete..trochu farizejske.

I ked do tejto kategorie by sa mali davat hotove konstrukcie vratane nejakej dokumentacie.

Kazdopadne K+. A taktiez ma zaujima na co sa to da vyuzit. Nech si rozsirim obzor :)
0
/home sweet /home ..
Canon EOS 60D owner

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa daqq » 17 Máj 2011, 13:51

no pěkná práce, ale zatím pořád není vidět jestli je to tvoje prace, no krabička vypadá koupená..., a panel sis nechal udělat? Co je na tom teda tvoje práce??
Nic v zlom, ale ked si niekto nieco navrhne a necha vyrobit je tam zvacsa vacsi podiel vlastnej prace nez ked si niekto postavi zosilnovac podla schemy.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Rákosnik

Príspevok od používateľa Rákosnik » 17 Máj 2011, 14:19

jj nechat navrhnout, to je teda práce :), a jestli se ptáš jestli vyrábim součástky, to sice ne, ty si kupuju, ale krabičku si stavím sám z plexi, jestliže jeji rozměry jsou doo 30x30cm, pak je pro lepsi kovová. DPSky si taky dělám komplně celé sám. Ať už broušené, nebo leptané, dal jsem si s tím práci..., a je to moje práce :)

Sorry ale jestli sis nechal navrhnout přední panel krabičku sis koupil, DPSky sis nechal udělat... :) , tak pak asi tvoje práce bude jenom návrh a sešroubování, topodle mě nepatří do této kategorie. Nojo.., musím uznat výrobek je hezký ale to vše...

enaxy: pokud bych byl šéf vyroby, tak bych se asi trochu styděl nějaký vyrobek z vyrobny udávat jako můj... :( :(

Ale fotky z vnitřku by si sem mohl dát

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 17 Máj 2011, 14:47

Myslím že Daqq má pravdu. Jen ta práce je na trochu jiné úrovni.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 17 Máj 2011, 16:03

alibaba: Tesim sa na slusny popis konstrukcie. Neviem teda ako to vyzera vvnutri ale myslim ze to kludne mozes aj publikovat v nejakom casopise ;)

PS: Podaktory asi ani za milion rokov nepochopia ze postavit neco podla navodu, sice sam aj zo skatulkov ale podla navodu je nieco uplne ine ako ten navod vytvorit, zariadenie navrhnut, naprogramovat. Aj ked vlastnu vyrobu zabezpeci firma (CNC stroj).
Frezovat/sustruzit, pajkovat... zvladne stroj lepsie a rychlejsie ako clovek ale ten navrh je nieco co stroje zatial (nastastie) nezvladaju.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Napísať odpoveď