Mám prístup k CNC fréze

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 08:35

Zdravím ,

Mám doma profi CNC frézu takže ak by mal niekto záujem o neakú výrobu dielov stačí napisat SS . Mám doma aj rozne kúsky odpadov či už železa alebo hliníku . Taktiež môžem gravírovať popisy .
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 10:03

jaký máš nástroje jestli můžu vědět, myslím průměry frézek atd...a škoda že jsi ze slovenska, ale čase se Ti asi určitě ozvu
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Washu » 02 Jún 2012, 11:26

Aku velkost obrobku si schopny spracovat? Aku mas presnost, ceny?
Co je to za stroj ake ma moznosti, je to portalova alebo horizontalna frezka? Klasicka 3osa alebo 4 ci nebodaj 5osa?
V akom formate beries data na vyrobu? Ake materialy vies opracovat, zvladnes tvrde kovy?
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 13:42

Zdravím,

Takže je to 3 osá mašina značky DMG . pojazd stola je 635mm x 510mm .

čo sa týka materiálov opracovávam všetko : hliník , železo , nerez , plasty ...

Programy si píšem vačšinou sám cize nevylučujem žiaden formát súborov (stačí mi aj kótovaný výkres v pdf alebo jpg) , v prípade 3D tvarov uprednostňujem formáty otvoritelné v Solid EDGE (.par , .step ..)

S presnoťou nieje problém nakolko mašina chodí v presnosti 0.002mm takže dosiahnutie rozmerov +-0.01 nieje problém .

Nástrojov mam širokú škálu no problémy by mohly byť pri menších priemeroch od 4mm a menej , no nájdu sa aj drážkovače , gulové frézky s rozmermy 1-2mm

Co sa týka cien je to individuálna záležitosť podla náročnosti opracovania .
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 13:45

Takže písmo s šířkou stopy 1mm jsi chopen gravírovat? A soubory ze Soid worksu není problém překousat? Nebo CAD CAM
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

marek181818

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa marek181818 » 02 Jún 2012, 13:56

ozubene kolieska z plastu ci z ineho materialu okrem dreva sa da natom spravit?

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 14:09

ozubený kola se vyráběj trochu jinou metodou, teda záleží jaký chceš..
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 14:10

Gravírovať sa dá aj menšou šírkou , stáčí správne nastaviť hĺbku rezu . mám otestovanú šírku 0.5mm a je to krásne viditelné . môžem poslať foto .

Solid Works nieje problém . Krelím iba v Solid edge prípadne Autocad . Cam riešim minimálne no v prípade jednoduchších veci by to bolo možné.

Ozubené kolečká bežne nevyrábame no vačšie priemery viem spraviť v deličke no záleži na module zubu.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 14:13

A cenu jen tak informativně, a termíny opracování? Samozdřejmě že to v 99,9% případů nespěchá, ale jen informativně
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

marek181818

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa marek181818 » 02 Jún 2012, 14:15

zatial co som pozeral diera na OS ku by som potreboval 8m a zuby cim lepsie tzeda pevnejsie lepsie a priemer koleskok tak 6cm take nieco by si vedel aj zo zaistovanim na tu osku nejaky srobik alebo nieco take idealne by to bolo z kovu

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 14:27

Cenu by si chcel hodinovú alebo akú ? aj ked poviem nejakú cifru za hodinu ťažko povedat kolko sa to zase bude vyrábať a kolko budú trvať prípravné časy takže cenu by som riešil čisto individuálne . Prípadne mi skús poslať niečo čo by si potreboval vyrobiť a na to ti môžem povedať orientačnú sumu .

Potrebuješ 2 kolieska ktoré budú do seba zapadať ? alebo do nejakého iného ? v tom prípade potrebujem vedieť velkosť modulu zubov .
Ak by na tom nezáležalo a potrebuješ aby do seba len zapadly potrebujem zase vediet aspoň rozteč koliesok .
Potom podla použitia sa môže vytipovat materiál a zušlachtenie aby sa tie kolečká po týždni nezodraly.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 14:31

Když už jsme u těch ozubených kol, by by jsi schopen vyrobit kola s evolventním ozubením?
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 14:36

Nie nebol , toto je mimo moje možnosti .
0

marek181818

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa marek181818 » 02 Jún 2012, 14:41


Potrebuješ 2 kolieska ktoré budú do seba zapadať ? alebo do nejakého iného ? v tom prípade potrebujem vedieť velkosť modulu zubov .
Ak by na tom nezáležalo a potrebuješ aby do seba len zapadly potrebujem zase vediet aspoň rozteč koliesok .
Potom podla použitia sa môže vytipovat materiál a zušlachtenie aby sa tie kolečká po týždni nezodraly.
Jano dve rovnake ale na tom druhom bude asi inak oska teda rozmer to by som musel pomerat ,a chjcem aby zapadali do seba

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 14:44

Napíš mi správu včom budú kolečká použité a dalšie informácie ktoré by mohly byť dôležité.
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa martin63 » 02 Jún 2012, 16:15

daj sem nejaký výtvor, niečo gravírované
0

Muerto
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 281
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Nove Mesto nad Vahom

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa Muerto » 02 Jún 2012, 18:36

Takže posielam malú ukážku , nieje to žiadny výrobok len kúsok hliníku . Prvé dve písmená maly vacsiu hĺbku ako priemer frézy preto su vyhrnuté . Dalšie sú potom zo šírkou 0,7mm a tie vrchné okolo 0,5mm .
Prílohy
DSC06873.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 18:43

No vypadá to dobře
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

j0hnyPP
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1308
Dátum registrácie: 13 Feb 2012, 04:07
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa j0hnyPP » 02 Jún 2012, 18:53

Skoda ze nemas kusy medi, uz to zhanam druhy tyzden :D Skoro som sa nechal ukecat na pasovinu ktorej meter je rovnako drahy ako mala tabula (60x50cm)
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Mám prístup k CNC fréze

Príspevok od používateľa jenda23 » 02 Jún 2012, 18:57

jak velkej kus sháníš, něco bych možná vyšmelil
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok