Menič 12V/230V 500W SOČ

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

kubo1231
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 20:01

Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa kubo1231 » 21 Nov 2016, 19:27

Zdravím... Potreboval by som overenú a funkčnú schému meniča z 12/230V aby mal okolo 500W. Blíži sa sočka a nechcel by som pohorieť. Niečo také aby som prešiel zlatou strednou cestou aby to nebolo na hanbu. Niečo čo už niekto robil a je može zaručiť že to je funkčné. Vďaka pomôžete mi veľmi :)
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa djwiktor » 21 Nov 2016, 20:11

Skus trebars TU

Inak super, tie SOCky a matury - uz by mali to cele zakazat - vsetky temy ohladom sociek a maturit, ktore nie su o tom, ze dotycny vobec nieco vlastne spravil a riesi pripadny problem, by sa mali okamzite locknut a hadzat do smetiaka - je uz nenormalne kam tato tupa doba speje.
Co robia tito ludia v skolach ? Klepu do smartfonov od rana do vecera na fasbuku, skola ich nezaujima, a nakoniec ked ide socka, alebo matura, tak pridu otravovat a prosikat aby to pomaly niekto aj spravil za nich.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa misocko » 21 Nov 2016, 20:47

pred tebou tu bolo aspon zopar takych ktory aspon napisaly "postavil som, nefunguje, pomeral som, pomozte"
TY: dajte nieco co funguje....
myslim ze kolega dal pekny link
0

kubo1231
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 20:01

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa kubo1231 » 21 Nov 2016, 20:51

Joj bože... Len ma neukamenujte. Ja viem, že moja generacia sa vyrovna IQ hojdacim konikom čest vynimkam ale čo teraz ? Ja za školstvo nemožem a nemožem zato ake su teraz podmienky a to nehovorim o prístrojoch v škole. Nauči ma život ale najprv potrebujem zmaturovat a som na skole ktora nema skoro žiadnu prax len sama teoria aj to malo čo vieme takže nemusite mi to pripomínat. Ja viem čo viem :) Tak vás pekne prosim o niečo funkčne aby ste mi poradili. Ja si to už vyrobím sam to už zvládnem nejak. Vďaka za pochopenie.

-- Spojený príspevok 21 Nov 2016, 20:54 --

Hlupak až taky nie som ja som googlil dost vela a našiel som to je jasné ale mam to tam jasne napísane niečo overené a funkčné. Tento sa mi pozdáva ale učitel mi povedal že z internetu nie su schémy overene čiže neviem či tejto scheme možem doverovat.
Prílohy
menic500.png
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa Najgel » 21 Nov 2016, 20:54

A počas školy nemáš čas na samoštúdium ? Zlepšovanie svojich schopností doma, prípadne záujmové krúžky v okolí ? Pečené holuby ti tu nik nedá.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

kubo1231
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 20:01

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa kubo1231 » 21 Nov 2016, 20:56

Úprimne nie. Nie je to moja záľuba. Či veriš či nie ja doma nesedím nikdy takmer a keď tak som rád že môžem oddýchnuť. Ja sa nechcem hádať ani nič podobne len Vás pekne prosím tých ktorý sa do toho rozumiete aby ste mi pomohli.
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa djwiktor » 21 Nov 2016, 21:26

Schemu co si dal - pozri si DS od toho integraca, funkciu OZ si najdes tiez na googli, tranzistory zapojene tak ako su, tiez je zaklad ele. Ked si to prejdes, uvidis ci to funguje, pochopis ako to funguje, a zaroven dokonca zistis, na akej frekvencii to funguje.

Ako vravia vsetci, uz mame pokrk takych ludi ako si ty - pridu, a vyhovorky nonstop typu : " ja som to na skole nemal, alebo nemam na to cas" - tak potom naco vobec idete do takej skoly ? den ma 24h , dajme tomu ze spis 7-8h, 8h si v skole... tak co robis tych 8h kazdy den plus vikendy, ze si nemozes vygooglit aspon zaklady elektrotechniky alebo ist na zachod a popritom si na mobile daco precitat ?

Ja sa nonstop vzdelavam v ele, citam casopisy, googlim, hladam info po forach , a to som zamestnany plus minus 12h denne, plus makam u seba na vlastom baraku a este stiham aj byt s priatelkou. Takze take vyhovorky u mna neobstoja.

A ze za skolstvo nemozes ? Ale mozete, prave ludia ako ty za ten katastrofalny stav mozu, pretoze aj v skole cakaju, ze dostanu vsetko hotove do huby. Nieco take, ako ist do kniznice,a listovat dve hodiny v casopise ktory si bol rad ze bol prave u vas, vasa generacia nepozna. Vlastna snaha nulova, nadavate na skolu 24/7/365, a po skole nadavate, ze vam skola nic nedala - ved jasne, ona by vam dala, ale keby aspon robite aj vy nieco pre to...

Nebudem sa asi uz dalej k nikomu ala SOC a matura vyjadrovat, lebo len to zbytocne dviha krvny tlak a vysledok je nulovy. Tieto socko maturove temy , kde dotycny nic nepostavil, by sa mali dat rovno do pravidiel a pekne ich mazat jednu za druhou.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Nov 2016, 21:45

Ahoj,nejvíce se mi líbí, jak každý poradí.Kdo poradit chce,tak učiní.,Opravdu každý mládenec má doma součástkovou základnu aby mohl něco zkoušet a pochopit jak bylo psáno výše.A ruku na srdce -žádný učený z nebe nespadl-,jenom dnešní doba to vyžaduje.,poradil bych, ale moje parketa to není.... :cry:
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa Najgel » 21 Nov 2016, 21:57

A odkedy je SOČ povinná ? Alebo načo si tam šiel ak to nieje tvoja parketa ?

PS: otázka je na autora.
0
Naposledy upravil/-a Najgel v 21 Nov 2016, 22:09, upravené celkom 1 krát.
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Nov 2016, 22:03

Neabsolvoval jsem.Tak proto.(jsem třeba pekař)
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa misocko » 21 Nov 2016, 22:17

amater63 napísal:Opravdu každý mládenec má doma součástkovou základnu aby mohl něco zkoušet a pochopit jak bylo psáno výše.
- mal byt na konci otaznik? to akoze nie kazdy ma doma suciastkovu zakladnu? v dnesnej dobe? ja som zacinal v malej dedinke, bez literatury (a bez toho co si dnesna mladez ani nevie predstavt zivot) bez INTERNETU!!, suciastky som nachadazal na smetisku, jediny v dedine so zaujmom o elektroniku, za svoje prve zarobene prachy na brigade som si kupil zopar vykonovych trandov z ktorych vecsina zhorela, pajovacka stala 105korun - ked som ju videl na vianoce pod stromcekom....(niektory mozno pochopia preco si pametam cenu), rusky merak v PL na trhu, mal iba zdierky, ziadne prepinace.... dnes? mam hafo vykonakov a neviem kolko dosiek s roznymi suciastkami, sice som si nieco aj kupil , ale kebyze davam pozor tak ani nemusim..., merak a pajka ?...
ale ak nieje zaujem, potom nechapem vyber skoly
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Nov 2016, 22:23

koľko maš na to času? možno by som ti predal nejaku SOČ napriklad robota barmana, koľko si ochotny dať? dodam komplet funkčny robot, plus napišem ti dokumentaciu
https://www.youtube.com/watch?v=-uz53X1fjHc
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

kubo1231
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13 Nov 2014, 20:01

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa kubo1231 » 21 Nov 2016, 22:30

AMATER 63 Aspoň jeden čo si tu nehoni ego a nepovyšuje sa tu. Ja som sa pýtal myslím že dosť jasne. Nemáte záujem mi pomôcť tak nepíšte.
BORAICHO nie nie vďaka ja nechcem takú sočku ja chcem takú akú som napísal. Ale vďaka za ochotu.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa alidedko » 21 Nov 2016, 22:34

Otazka: videl si niekedy taky menic? Chapes aspon z dialky principu? Co sa v nom deje a preco? Ako si na tom z elektroniky?
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa misocko » 21 Nov 2016, 22:37

boraicho - a nasledne sa ma pan Ing. strojariny v robote opyta co znamena "Charpyho kladivo", potom idem idiotom nakreslit ako maju zavriet ventil s vodou... - a to myslim smrtelne vazne
alidedko - jeho to nezaujima, nevie o tom ani bodku, mozno ani jak funguje trand...
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa hpeter » 21 Nov 2016, 22:43

Ked kuknem jednym okom na schemu, tak (zatial) nevidim zadrhel. Tie trafa by bol fajny darca nejaka vyradena UPS... plus dalsie veci polepit na kolene, myslim ze by nebol strasny problem..
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa boraicho » 21 Nov 2016, 22:48

misocko napísal:boraicho - a nasledne sa ma pan Ing. strojariny v robote opyta co znamena "Charpyho kladivo", potom idem idiotom nakreslit ako maju zavriet ventil s vodou... - a to myslim smrtelne vazne
alidedko - jeho to nezaujima, nevie o tom ani bodku, mozno ani jak funguje trand...
ja ti uplne verim, ja som elektrikar a robim elektriku a zažil som take situacie, ale tak čo teraz a chcem sa zbaviť toho ramena :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11654
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Nov 2016, 22:59

kubo1231 napísal:Tak vás pekne prosim o niečo funkčne aby ste mi poradili.
Určite je to funkčné, ale ...

Napájanie je z baterky 12 V a trafák je tiež 2 x 12 V. Pri 500 W je odber asi 50 A. Napätie na baterke s odberom kolíše, úbytok na trafe s odberom kolíše a naviac sú ešte úbytky na OZ, darlingtone, koncových tranzistoroch. A nie je tam žiadna regulácia výstupného napätia ...

Preto si dovolím skonštatovať, že autor to určite nepostavil a neotestoval. A ak to nebodaj postavíš ty, tak výstupné napätie bude lietať s odberom, vybitím baterky a určite nepresiahne ani 200 V v špičkách priebehu aj bez záťaže.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa staffy » 22 Nov 2016, 07:41

Skús si pozrieť web od týpka menom Arambajk, tam hájdeš nejakú inšpiráciu.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
regree
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 01 Jún 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Menič 12V/230V 500W SOČ

Príspevok od používateľa regree » 22 Nov 2016, 09:09

djwiktor napísal:Schemu co si dal - pozri si DS od toho integraca, funkciu OZ si najdes tiez na googli, tranzistory zapojene tak ako su, tiez je zaklad ele. Ked si to prejdes, uvidis ci to funguje, pochopis ako to funguje, a zaroven dokonca zistis, na akej frekvencii to funguje.

Ako vravia vsetci, uz mame pokrk takych ludi ako si ty - pridu, a vyhovorky nonstop typu : " ja som to na skole nemal, alebo nemam na to cas" - tak potom naco vobec idete do takej skoly ? den ma 24h , dajme tomu ze spis 7-8h, 8h si v skole... tak co robis tych 8h kazdy den plus vikendy, ze si nemozes vygooglit aspon zaklady elektrotechniky alebo ist na zachod a popritom si na mobile daco precitat ?

Ja sa nonstop vzdelavam v ele, citam casopisy, googlim, hladam info po forach , a to som zamestnany plus minus 12h denne, plus makam u seba na vlastom baraku a este stiham aj byt s priatelkou. Takze take vyhovorky u mna neobstoja.

A ze za skolstvo nemozes ? Ale mozete, prave ludia ako ty za ten katastrofalny stav mozu, pretoze aj v skole cakaju, ze dostanu vsetko hotove do huby. Nieco take, ako ist do kniznice,a listovat dve hodiny v casopise ktory si bol rad ze bol prave u vas, vasa generacia nepozna. Vlastna snaha nulova, nadavate na skolu 24/7/365, a po skole nadavate, ze vam skola nic nedala - ved jasne, ona by vam dala, ale keby aspon robite aj vy nieco pre to...

Nebudem sa asi uz dalej k nikomu ala SOC a matura vyjadrovat, lebo len to zbytocne dviha krvny tlak a vysledok je nulovy. Tieto socko maturove temy , kde dotycny nic nepostavil, by sa mali dat rovno do pravidiel a pekne ich mazat jednu za druhou.
Co si hned taky prudky? Preco si myslis, ze musi nutne mat 8h denne cas na bastlovanie? Co ak brigaduje, musi pomahat rodicom/starym rodicom, starat sa o zahradu, ma ine povinnosti, ma rozne kruzky, ine hobby, praktizuje nejaky sport, musi sa ucit aj ine predmety, alebo aj dlhsie cestuje zo skoly domov. Preco ho hned odsudzujes za to ze nerobi to co ty? Ano schemu si moze nájsť aj na internete, ale ako písal tieto schemy častokrát nie su overene a maju chyby. To co ty robis a co vsetko stihas za den nikoho nezaujíma. Nemusis si hned honit ego a chalana hned odsudzovat. Presne kvoli takymto postom toto forum upada. Snazme sa drzat problému a neodsudzovat tych druhych za to ze sa nam nepaci ich prístup.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok