CO2 Zváračka KERN-STABI MK 150,nezvára

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

CO2 Zváračka KERN-STABI MK 150,nezvára

Príspevok od používateľa mirosne » 24 Nov 2016, 17:35

Zdravím,
chcel by som Vás poprosiť o pomoc,lebo som už v koncoch.Doniesli mi v názve uvedenú zváračku na opravu,s chybou,že nezvára.Neviem o tomto type absolútne nič nájsť a ani neviem,čo mám ešte skontrolovať.Chyba je taká,že keď chcem zvárať cez drôt a oprem hadicu o zváraný materiál,tak to len tak slabo prskne,ako keby tam tiekol prúd cca 20A.Vyskúšal som priložiť mínus kliešte priamo na podávač drôtu,kde je pripojený plus a poriadne to prsklo,čiže tam tečie riadny prúd ako má.Odmeral som napätie na drôte,ktorý trčí z hadice oproti mínusu a bolo tam 27V,po priložení na mínus kliešte napätie spadlo na nulu,čo chápem.Ale zároveň som meral napätie na podávači a tam bolo 27V,čomu nerozumiem,ako keby ten drôt mal nejaký vysoký odpor,samozrejme som skúšal aj iný drôt aj keď som vedel,že je to hlúposť.Na štítku zváračky je napísané výstupné napätie 20-35V,ktoré tam je aj reálne.Dotiahol som všetky spoje,skontroloval som kontakty,viac neviem,čo mám ešte pozrieť a čo vlastne spôsobuje túto záhadu.Trafo má reguláciu prepínaním odbočiek primáru trafa a robí to na všetkých rozsahoch.Nakoniec som spravil posledný zúfalý pokus,zobral som vodič o priereze 6mm o dĺžke cca 2,5m a jeden koniec som pripojil na kliešte a druhým koncom som škrtol o plus na podávači a nastal veľký oblúk,čiže prúd bol dostatočný.Potom som ešte prepojil plus na podávači s drôtom v hadici a skúsil som zvárať,samozrejme to len jemne prsklo,nie tak,ako by to malo.Toto je vlastne problém,ktorý ma zlomil a preto Vás prosím o radu.
Vopred moc ďakujem za prípadné postrehy.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: CO2 Zváračka KERN-STABI MK 150,nezvára

Príspevok od používateľa Drakoush » 24 Nov 2016, 21:53

Horák je poškodený.
1. Skontroluj a vyčisti styčnú plochu horáka na euro konektory.
2. Skontroluj čistotu a vodivý spoj zváracej špičky.

Ak je to v poriadku, potom je niekde prerušené silové vedenie (malo by to byť opletenie okolo bowdenu). Tam sa nedá spraviť nič, než kúpiť nový horák, resp.vymeniť koaxiálny kábel.

Daj mi typ horáku. Vďaka.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: CO2 Zváračka KERN-STABI MK 150,nezvára

Príspevok od používateľa mirosne » 25 Nov 2016, 06:49

Jasne,už som to prediskutoval s chlapcami z iných fór a píšu o tom istom.Dnes rozoberiem hadicu a pozriem to,zatiaľ ďakujem. :thanks:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: CO2 Zváračka KERN-STABI MK 150,nezvára

Príspevok od používateľa mirosne » 25 Nov 2016, 18:11

Tak pokročil som takto,našiel som to zlámané.Rozobral som hadicu a našiel som problém,zlomený závit.Zobral som ten úlomok mosadzného závitu a išiel som to dať zavariť,samozrejme som nenašiel v okrese nikoho,kto by zvaril mosadz-mosadz.Tak som to zobral domov a na skúšku som to "zavaril" ja s cínom.Potom som to vyskúšal a zvára to ako divé,samozrejme som si vedomý,že je to prasačina,ale na skúšku to postačilo.Majiteľa som upozornil,že treba novú hadicu a on mi nakoniec zabil,že zváračka spadla z prívesného vozíka.No mal som kadejaké pocity,ale najradšej by som mu tú zváračku tresol o hlavu.On sa potom priznal,že sa bál mi povedať o tom páde.No čo už,pre mňa je to nový poznatok a stále platí,že človek sa učí celý život.Prikladám vám fotky,snáď pomôžu pri riešení takejto "záhady".Ďakujem za pomoc.
Prílohy
Po rozobratí
Po rozobratí
Nález chyby
Nález chyby
Oprava "zlomeniny"spájkovaním
Oprava "zlomeniny"spájkovaním
Ako to vyzerá po zložení
Ako to vyzerá po zložení
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: CO2 Zváračka KERN-STABI MK 150,nezvára

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Nov 2016, 19:25

Takáto závada sa podobne prejavuje "uháraním" drôtu na miestach, kde sa zhoršene chladí, teda tesne za podávačom, resp. v podávači (málokedy v bowdene).
Býva to spôsobené tiež mastnými a znečistenými styčnými plochami na horáku, teda v mieste spojenia konektora.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok