Prípravok na prezváňanie UTP káblov

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Prípravok na prezváňanie UTP káblov

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Jan 2016, 12:07

Kedže som v budove v posledom čase musel dosť často riešiť prekládku alebo poruchy UTP káblov a zásuviek,musel som aj zistiť ktorý kábel končí na ktorej pozícii panela v racku v serverovni, a nemal som generátor ani sondu, vyriešil som si prezváňačku káblov posvojom,teda z dostupných vecí v šuplíku.

Na zoskratovanie jedného konca kábla som nakrimpoval na kúsok kábla RJ45 konektor a všetky drôtiky som spojil dohromady lisovacím hráškom.
Na prepísknutie kábla som použil môj oblúbený polotovar ,teda okenný alarm, s ktorého som vyviedol dva drôtiky pripojené na kontakty pôvodného vypinača.
Tu spojíme dohromady všetky farby na jeden kontakt a všetky biele na druhý kontakt,takže prezváňa sa 4 proti 4.
Ich spojením sa aktivuje siréna alarmu.
Na koniec stačí nakrimpovať ďalší konektor RJ 45, a prezváňačka je hotová ani nie za 15 minút.

Potom stačí pri hladaní zapojiť do koncovej zásuvky alebo na koniec kábla skratovací konektor a na paneli zasúvať konektor s pištiaka,kým nenajdeme ten ktorý hladáme.
Kedže v stojane je aj pobočková ústredňa, urobil som si aj s faxového slúchadla skúšobný telefon a tak odskúšam aj telefonne klapky priamo na paneli ustredne, a aj koncovú zásuvku.

Ak by bolo treba aj zistiť ,či sú v poriadku všetky žily kábla,stačilo by do krabičky vložiť 8ólový otočný prepínač a ledky na každý drôt.
Prílohy
2016-01-12 09.45.08.jpg
2016-01-12 09.50.47.jpg
2016-01-12 09.40.24.jpg
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alois

Re: Prípravok na prezváňanie UTP káblov

Príspevok od používateľa alois » 18 Jan 2016, 18:46

Zdravím mladého inovátora.

Vylepším tvoj školský projekt :lol: o jednu ídeu.
Blaváci sú pohodlnejší a nechcú chodiť zo serverovne do jednej miestnosti viac krát, kvôli viacerým LAN zásuvkám. Preto majú ďalšiu fintu, medzi PIN 4 a 5 sa vloží odpor a na čiapočku konektora sa nalepí pozičné číslo.
Na druhej strane zmeraním hodnoty odporu sa vie, ktorá pozícia patch panel a zásuvka je spárovaná. Mám takto 6 RJ45tiek a je to...
A keď z nožíkom v ruke myslíš na šéfa, tak si do molitanu urob dierky a máš fajn púzdro. Lepšie ako výrobok PRC.

píšeš: ...stačilo by do krabičky vložiť 8ólový otočný prepínač...blaváci by zase dali iba 4pólový (4 páry a presvedcuje sa slučka) alebo 4 pólový otočný a kolískový prepínač. Raz by boli spoločné biele a raz farebné kábliky a prepískavali by sa spätné signály...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok