Oddělovací transformátor 100 VA

Môj výrobok - MINI

Moderátori: psichac, Moderátori

Mimar
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16 Jan 2015, 10:59

Oddělovací transformátor 100 VA

Príspevok od používateľa Mimar » 03 Feb 2016, 11:28

Ahoj pánové,

protože jsem již nějakou dobu postrádal ve své dílně menší oddělovací transformátor s výkonem cca. 100 VA vhodný pro oddělení osciloskopu a dalších cerepetiček, no a taktéž protože jsem si chtěl vyčistit hlavu od vývoje elektroniky a programování v práci, pustil jsem se po Vánocích do poctivého, elektromechanického bastlení, a zmíněný oddělovák dal do kupy.

Klíčové díly představují oddělovací trafo 100 VA, plechová krabice od EZK, panelová zásuvka 230 V a základna z pertinaxu. Plus nějaké to pojistkové pouzdro, kontrolka, vypínač a kabeláž. A kupodive také plexisklo.

Trafo je spolu s držáky vodičů upevněné k pertnaxové destičce, která je následně přišroubovaná k otvorům v plechové krabičce určených k montáži spodních nožiček. Výsledkem je tudíž její neporušený spodní díl - nepáčí se mi koukající šroubky apod :-)

Aby se krabička nedeformovala při zasouvání vidlice spotřebiče (např. osciloskoupu) do zásuvky, nachází se v její horní části vyztužovací plexisko přišroubované pomocí distančních sloupků k montážní liště trafa. A proč vlastně plexisklo? Jednoduše, protože se mi líbí :)

Pro představu přidávám pár fotografií. Výrobek je v podstatě celý hotový, chybí akorát popisky předního panelu, ale i na ně dojde :wink:
Prílohy
Odd_trafo_1.JPG
Odd_trafo_2.JPG
Odd_trafo_3.JPG
Odd_trafo_4.JPG
Odd_trafo_5.JPG
Odd_trafo_6.JPG
Odd_trafo_7.JPG
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok