Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Odkážte nám čo by ste chceli zlepšiť na našej stránke

Moderátori: zawin, Moderátori

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Dajako sa to tu zasa serie - pravopis

Príspevok od používateľa fery66 » 01 Sep 2012, 22:14

hegedus napísal:Ja si tiež myslím že by sa tu mal jednoznačne spraviť poriadok! Však sme kultúrny ľudia. Snať si nemyslíte že keď tu urobíte poriadok z drzými deckami tak vám nejak rapídne klesne návštevnosť a prímy. A obetovali by ste kvôli tomu kvalitu fóra?
Bolo by super, keby sa kvalita fóra zvýšila aj zlepšením sa v pravopise! Chudák Štúr! Keby tu čítal niektoré príspevky, musel by sa v hrobe... :(
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Washu » 01 Sep 2012, 22:36

Bolo by super, keby sa kvalita fóra zvýšila aj zlepšením sa v pravopise! Chudák Štúr! Keby tu čítal niektoré príspevky, musel by sa v hrobe... :([/quote]
Nechces nejako vela. Technik a dobry v pravopise, to su navzajom ortogonalne pojmy. Osobne by mi stacilo keby stupla odborna uroven.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

fery66
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1049
Dátum registrácie: 04 Okt 2009, 00:00

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa fery66 » 01 Sep 2012, 22:54

Washu napísal: Nechces nejako vela. Technik a dobry v pravopise, to su navzajom ortogonalne pojmy. Osobne by mi stacilo keby stupla odborna uroven.
To bolo iba také moje malé prianie do "Knihy prianí..." :) Inak, technik by mal byť "sčítaný", preto by nemal robiť "hrubky"! Niektoré príspevky ani nedočítam do konca. Jednoducho sa to nedá! :(
0

Používateľov profilový obrázok
Skiller18
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 481
Dátum registrácie: 06 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: ZM
Vek: 28

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Skiller18 » 01 Sep 2012, 22:59

To len decká sú drzé ? Oni môžu za všetko ? Je to zaujímavé Vás sledovať.A taký GavinMilarrr či ako to má tu na každého nadáva, v momente každého odbije hrubým vulgarizmom či už to je decko alebo nie.Ale dostane max. tak upozornenie.

A ďalej sa ani nebudem vyjadrovať...načo keď najhorší tu budem aj tak ja ;)
0
passion for the sound

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa xmilos » 01 Sep 2012, 23:40

Strucne navrhy:
- zakazat editovat odoslane prispevky okrem posledneho ( stracaju sa suvislosti )
- zacat od seba, hlavne sposobom reakcie, nexzacat reagovat negativne, dotknuto,....
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mato3000 » 02 Sep 2012, 00:02

no je to tu na prd.

na tomto fóre platí jedna zásada, čím viac sa vzdelávaš tým viac sa vzďaľuješ tomuto fóru. ale jedna vec je istá, rozčuľovanie a nadávanie nijako nepomôže. jeden pako sa stratí a hneď ho nahradí druhý a ešte aj horší.
0

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa mjankovic » 02 Sep 2012, 00:11

Pre začiatok by sa možno mohlo spraviť to , že do bazaru možu pridávať príspevky až po trebárs 50 príspevkoch, pretože to potom dopadne tak že všetci su tu magori len on je lietadlo a potom sa nejaký jeho kamarát ozve že treba držať hubu , keď sa hovorí k veci. http://svetelektro.com/Forum/i-p-trafo- ... 27051.html
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Sep 2012, 20:25

Washu napísal:
fery66 napísal:Bolo by super, keby sa kvalita fóra zvýšila aj zlepšením sa v pravopise! Chudák Štúr! Keby tu čítal niektoré príspevky, musel by sa v hrobe... :(
Nechces nejako vela. Technik a dobry v pravopise, to su navzajom ortogonalne pojmy. Osobne by mi stacilo keby stupla odborna uroven.
Ja s tebou nesúhlasím. Nejde o to, či je niekto technik, cukrár, pekár, vodič, ale jazyk a pravopis by mal ovládať každý. Diakritiku ani nespomínam, koľkokrát nerozumiem, čo chce autor povedať. Keď ešte niekto nedá mäkčeň na Ľ, to pochopím, lebo to málokto ovláda a viac-menej je to nepohodlné vyslovovať, rovnako ako ä. Ale aby niekto písal "takímto sposobom" a v každej vete mal 25 pravopisných chýb, to je na zaplakanie.

S tým editovaním posledného príspevku súhlasím. Mne sa stala taká vec, že som omylom editol nesprávny príspevok a nomen mi potom vyčítal (právom) že som zrušil príspevok, ktorý on komentoval a už nie sú nijaké dôkazy.

Skiller18: Gavin síce dosť často používa vulgarizmy, ale zas svoje remeslo ovláda a nepovie ti hovadinu, podľa ktorej sa neradno riadiť.
xmilos napísal:Strucne navrhy:
- zacat od seba, hlavne sposobom reakcie, nexzacat reagovat negativne, dotknuto,....
No toto je dosť podstatná vec a často príčinou hádok, že niekto stačí keď neporozumie, čo sa mu hovorí, hneď vyletí a už je tu hádka a keď sa na to pozrieš z inej strany, zistíš, že dotyčný to tak ani nemyslel. A tiež ak je položená stupídna otázka - tak by aspoň mala vzniknúť snaha dotyčnému odpovedať zmysluplne, niekto to pochopí až vtedy, keď mu to bude "polopate" vysvetlené. Nie hneď vyskočiť, že toto sem nepatrí, to si mal vedieť zo ZŠ (lebo niekto mohol vtedy aj chýbať ;) ). Radšej si zahundeš doma, napíšeš to, čo autor očakáva a je pokoj. Kto to nepochopí na 3 krát, tak potom to už neriešiť.

Toľko moje názory.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hegedus
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 11 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: London
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa hegedus » 02 Sep 2012, 21:52

fery66 napísal:
hegedus napísal:Ja si tiež myslím že by sa tu mal jednoznačne spraviť poriadok! Však sme kultúrny ľudia. Snať si nemyslíte že keď tu urobíte poriadok z drzými deckami tak vám nejak rapídne klesne návštevnosť a prímy. A obetovali by ste kvôli tomu kvalitu fóra?
Bolo by super, keby sa kvalita fóra zvýšila aj zlepšením sa v pravopise! Chudák Štúr! Keby tu čítal niektoré príspevky, musel by sa v hrobe... :(
Ja osobne som disgrafik a nemyslím si že som tu jediný....
0
Obrázok
Obrázok

sarisHD
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 00:00

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa sarisHD » 02 Sep 2012, 21:54

Každý príspevok treba prehnať cez http://www.sk-spell.sk.cx/speller/ a všetko bude O.K :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Washu » 02 Sep 2012, 22:07

Zaujimave ze skoro na kazdom CZ/SK fore sa najde podobny topic a lamentovanie nad gramatikou. A nemyslim len elektro fora.
Zacnite opravovat tie kraviny co tu mnohy pisu. Neviem ci sa Stur obracia v hrobe ale Kirhoff, Amper, Ohm a dalsi urcite ano.
Ked tu aspon 90% fora pochopi zakladne fyzikalne zakony, potom zacnite s gramatikou.
PS: Sorry, musel som...
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
hegedus
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 11 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: London
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa hegedus » 02 Sep 2012, 22:21

Washu napísal:Zaujimave ze skoro na kazdom CZ/SK fore sa najde podobny topic a lamentovanie nad gramatikou. A nemyslim len elektro fora.
Zacnite opravovat tie kraviny co tu mnohy pisu. Neviem ci sa Stur obracia v hrobe ale Kirhoff, Amper, Ohm a dalsi urcite ano.
Ked tu aspon 90% fora pochopi zakladne fyzikalne zakony, potom zacnite s gramatikou.
PS: Sorry, musel som...
Súhlasím.... za nič sa nemusíš ospravedlňovať
0
Obrázok
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Sep 2012, 22:47

Washu napísal:Zaujimave ze skoro na kazdom CZ/SK fore sa najde podobny topic a lamentovanie nad gramatikou. A nemyslim len elektro fora.
Zacnite opravovat tie kraviny co tu mnohy pisu. Neviem ci sa Stur obracia v hrobe ale Kirhoff, Amper, Ohm a dalsi urcite ano.
Ked tu aspon 90% fora pochopi zakladne fyzikalne zakony, potom zacnite s gramatikou.
PS: Sorry, musel som...
Ja som to myslel inak. Fyzikálne zákony by mal chápať ten, kto chce pracovať v danej oblasti. Ale pravopis všetci. Lebo potom síce budú odborníci, ktorý dané veci zvládnu, ale faktúra "buďe vizerať otrazne ako s pomocnej školi". Bude to tak lepšie?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Dolfi » 02 Sep 2012, 22:53

hegedus napísal:Já osobne som disgrafik a nemyslím si že som tu jediný....
Aj já som disgrafik. (Doteraz nerozlišujem d a b, musím sa pri nich "zasmyslieť"). A dovolím si tvrdiť, že v mojich príspevkoch nie sú (takmer) žiadne chyby ! :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Washu » 02 Sep 2012, 22:59

Tak v tom sa nikdy nezhodneme
Pravopis vymysleli ludia, meni sa kazdu chvilu.
Fyzikalne zakony su dalo by sa povedat vecne. Prave vdaka neznalosti fyziky tu mame kraviny ako fotovoltaicke plantaze na ornej pode, MERO v nafte, veternikove ozdoby a zakaz ziaroviek...
Ludi bez stipky fyzikalneho myslenia sa da lahko presvecit aj na to co nieje pravda a pravopis im v tomto prilis nepomoze.
Uz dam tomuto topic-u pokoj. Ale tieto jazykove hadky ma vzdy pekne rozculia.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa pin » 02 Sep 2012, 23:08

Keď som bol ja mladý (áno, ešte sa na to pamätám), veľa som čítal knihy a časopisy, lebo vtedy iné metódy na prijímanie informácií veľmi neboli. Vďaka tomu mi asi gramatika sama vnikla cez oči do hlavy a ostala tam, ani som sa o to extra neusiloval. Teraz to má mládež aj stredná generácia ťažšie, publikácií, ktoré prechádzajú jazykovou kontrolou je čoraz menej. O to viac treba presadzovať snahu písať správne aj na fóre, lebo inak moje chyby si osvoja iní čitatelia, pridajú ďalšie svoje chyby a trend beznádejného prznenia slovenčiny je tu. Preto vyzývam všetkých inteligentných účastníkov fóra. Snažte sa svoje odborné vedomosti vyjadriť správnou slovenčinou. Z vášho príspevku potom čitateľ bude mať dvojaký úžitok!
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa xmilos » 03 Sep 2012, 06:49

Keď som bol ja mladý (áno, ešte sa na to pamätám), veľa som čítal knihy a časopisy, lebo vtedy iné metódy na prijímanie informácií veľmi neboli. Vďaka tomu mi asi gramatika sama vnikla cez oči do hlavy a ostala tam, ani som sa o to extra neusiloval.
pod toto sa podpisem.
Stale som sa dotahoval precitanymi knihami za starsim brachom a to mnozstvo mi zachranilo diktaty.
0

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Peťus » 03 Sep 2012, 07:15

Já zase nepřečetl, dalo by se říct, ani slabikář a moc chyb v komentech taky nemám, ne? :-)

a na střední jsem měl z diktátu pokaždé za 5.
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Dajako sa to tu zasa serie...

Príspevok od používateľa Thales » 03 Sep 2012, 16:34

Washu napísal:Ale tieto jazykove hadky ma vzdy pekne rozculia.
Rozčilovat tě můžou, jsou však zcela oprávněné. Když se na tebe řítí průšvihy ze všech stran (jazykové i faktické) tak nemůžeš pro jednu bitevní frontu ignorovat tu druhou, musíš řešit obojí současně. Stejně jako při zástavě dechu a srdeční činnosti. Když jedno z toho budeš ignorovat tak ti to vždycky přeroste přes hlavu a spadneš do fekální jímky.

Já proti levopisu (fakt to pravopis nazvat nejde) bojuju alespoň tím že ty chyby zvýrazňuju aby to dotyčného trklo. Takový tichý protest. Nevím jestli to má účinky ale alespoň to omezuje potřebu to řešit písemně v následujícím příspěvku. To jen zcela výjimečně.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Napísať odpoveď