Elektroskuter

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

SpRaYeR121
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19 Nov 2010, 00:00

Elektroskuter

Príspevok od používateľa SpRaYeR121 » 19 Nov 2010, 20:46

Dobry vecer , mam problem v riadiacej jednotke (controller) my doslo ku skratu a mtotr bez stale na plne otacky aj ked nieje nastartovane a nereaguje na nic. Vymyslel som to tak ze baterie maju jedna 12V a 12 Amp (su 3) spolu 36 V motor je 36 V tak som ho napojil priamo na spolu zapojene baterie (36V 36 AMp). - kabel som zapojil an pevno a + som si vyviedol ku riadidlam a tam dal packovy vypinac lenze ten vypinac pri vypinani a zapinani iskri lebo tych 36 V je tam moc blizko pri sebe asi 0,4 mm od seba a akonahle isria zophrieva sa to tam a vzdy sa my tie 2 kable zatavia a skoro ma uz 2 krat porazilo na krizovatke skuter ide ide a ne a ne ho zastavit sakra, tak som ho chytil do ruk a trhal kable ... Chcel by so aby ste my poradily nejaky regulator alebo nieco (original rukovat ma 3 kable - zeleny- cerveny-modry ale to viedlo do controllera a tam sa to asi spracovalo tak my prosim pomozte zo zapojenim nejakeho regulaora motorma ... dakujem moc pekne . :)
0

Používateľov profilový obrázok
33zuli
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1424
Dátum registrácie: 23 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Blava, né??
Vek: 29

Príspevok od používateľa 33zuli » 19 Nov 2010, 21:27

:lol:
aky spinac si pouzil? ak to bol nejaky maly packovy/posuvny a kable <1mm tak sa necudujem, ze to robi ohnostroj :lol:
musis pouzit poriadne hrube kable a silne spinacie prvky...
inspiruj sa... http://hawelson.blog.cz/0712/e-scooter
0
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Príspevok od používateľa Ado_PO » 19 Nov 2010, 21:41

Táto schéma nerieši tvoj regulátor s potenciometrom no je podstatne lepšia ako jeden škvariaci sa spínač.
Stačia tri "kocky" autorelé na 12V dimenzované do 40A a jeden štvorpólový prepínač, je to o niečo viac drátov, no iste lepšie ako nič. O účinnosti ani nehovorím :D

Obrázok
0
RoHS? Hrôza a des.

SpRaYeR121
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19 Nov 2010, 00:00

Príspevok od používateľa SpRaYeR121 » 20 Nov 2010, 09:21

Dakujem za rady, typy. Dnes tam skusim dat hrubsie kable a ak nepomoze tak my nekdo z vas bude muset pomoct z tou schemou dole :D to vrchne som pochopil , na to by bol najvhodnejsi 4 polohovy vypinac popripade 3roj a jeden na celkove vypnutie motora ... ale to spodne dielo dom nepochopil :D inak dakujem zatial za napady a posielajte aj dalsi som zvedavy co by vas napadlo :)

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 39 minútach:

Inak kto by my vyrobil ten regulator co je na tej stranke tak ma K+ a aj penaznu odmenu :) chcel by som to co najskor :) motor je 500W a baterky ako som pisal 36V 36 Amp. Dakujeeem :)[/i]
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 20 Nov 2010, 09:38

Toho zapojení s relátky bych se bál. Jednak se budou nejvíce vybíjet baterky vpravo (blíže k motoru) a jednak hrozí zkrat baterek a spečení kontaktů přepínače při rychlém přepínání.
To schema s 555 je nějaké divné - nechápu význam C5,D4 a špatně navržený R4.
0

Napísať odpoveď