elektronicka zavora

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

aughostino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 09 Jún 2007, 00:00
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

elektronicka zavora

Príspevok od používateľa aughostino » 08 Dec 2014, 18:53

pani potreboval by som trochu helfnut, mam malu autodielnu a auto musi byt zaparkovane pri stene asi 40cm aby sa dalo chodit okolo neho, robim sam a je trochu otravne stale vystupovat a parkovat na cm presne.

spekuloval som nad nejakou svetelnou zavorou, ktora by rozsvietila led pasik na stene ked by sa auto priblizilo k stene na 40cm. vlastne by som chcel dat na stenu pasiky 2, jeden by signalizoval funkcnost zavory aby som nezbural stenu a druhy by signalizoval auto blizko steny.

obraciam sa na vas s prosbou o pomoc pri navrhnuti co najjednoduhsieho systemu lebo elektro nie je moja silna stranka. navrhom na iny system sa nebranim.
0

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: elektronicka zavora

Príspevok od používateľa Duro » 08 Dec 2014, 19:11

Da sa to vela komplikovanymi sposobmi, ale co tak nalepit 40cm od steny na zem kriklavu reflexnu (taku co sa dava z boku na kamiony) pasku a nad pasku na strop dat zrkadlo. Ziadna elektronika a ked pojdes budes pozerat aj do zrkadla nastrope.
0
Merať znamená vedieť.

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: elektronicka zavora

Príspevok od používateľa TomasNM » 15 Dec 2014, 13:42

Alebo pouzi lacnu sadu cuvacich senzorov,ktore namontujes na stenu...
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: elektronicka zavora

Príspevok od používateľa boraicho » 15 Dec 2014, 14:13

a čo tak nabiť na zem nejaku laťku z dosky 3x3cm dlhu ako auto a ked budeš parkovať tak proste budeš citiť ten "doraz" a maš istotu že sa to nikdy nepokazi a nezburaš stenu :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: elektronicka zavora

Príspevok od používateľa Duro » 03 Júl 2016, 22:32

dnes som nahodou nasiel toto:

http://www.gme.sk/ea102-p762-004
0
Merať znamená vedieť.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: elektronicka zavora

Príspevok od používateľa delong » 03 Júl 2016, 23:03

Zaves si dva PET fľašiky a ak do nich drcneš tak si tam :mrgreen: . Jednoduché a účinné :wink: . A zadarmo .
0

alois

Re: elektronicka zavora

Príspevok od používateľa alois » 04 Júl 2016, 05:00

Ak opravuješ jedno a to isté auto, tak je najjednoduchší retardér pre zadné kolesá. (vlastný športový monopost)

Ale ak je to vždy niečo iné, tak jedine lacné cúuvacie senzory na stene. Každé auto má iný rázvor a dĺžku, takže univerzálne značenie na zemy nie je logické. Hyundai I10 má napr. iba 55% z dĺžky I40ky.

Okrem toho, ak opravy robíš jako firma, tak by si mal vedieť, že z bezpečnostních dôvodov máš ma minimálne 80 cm únikovej voľnej plochy! Ak by došlo k úrazu, budeš mať aj iné opletačky s IP.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok