Zapojenie 2DIN autorádia s GPS bez CAN BUS interface?

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

matko6140
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18 Mar 2016, 18:40

Zapojenie 2DIN autorádia s GPS bez CAN BUS interface?

Príspevok od používateľa matko6140 » 18 Mar 2016, 18:45

Zdravím,chcel by som sa opýtať, či je možné zapojenie takéhoto rádia bez CAN BUS? Ja len chcem aby prehrávalo hudbu, prípadne na navigáciu. Ďakujem
0

speed
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Žilina

Re: Zapojenie 2DIN autorádia s GPS bez CAN BUS interface?

Príspevok od používateľa speed » 18 Mar 2016, 19:26

Osobne si myslím, že ak ma to autorádio svoju gps anténu tak k tomu aby fungovalo nepotrebuje pripojenie k samotnému autu okrem napájania. Ale je rozdiel ak je to autorádio pre nejaký konkrétny model auta a chceš ho dať do iného, pretože môže komunikovať s riadiacou jednotkou napr motora aby si overilo, či to dane rádio je k tomu autu. Ak nie môže sa zamknúť. Je to kvôli tomu, aby sa tie autorádia tak nekradli. Ak to bude ale nove autorádio nejaké univerzálnejšie tak by problém byť nemal.
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Zapojenie 2DIN autorádia s GPS bez CAN BUS interface?

Príspevok od používateľa datam » 30 Máj 2016, 14:59

2DIN udáva iba rozmer a nič špeciálne. Pripojenie je podľa nejakého štandardu podobne ako aj ukončenie internej GPS antény (SMA prevažne konektor). Z tvojho zadania asi viac neviem poradiť. Skús pofotiť či sa informuješ zatiaľ iba na teoretickej rovine?

Ja som napríklad nedávno inštaloval 2DINko do môjho 1DIN auta. Mechanické úpravy a rezanie. Samozrejme rádio čína takže čína konektor ale naštastie bola pribalená klasická ISO koncovka. Tá mne bola na prd lebo kórejské autá nemajú ISO zásuvku tak som musel spájkovať. Vznikla kórejsko čínska redukcia. Ale k veci GPS a DVB-T malo svoj skonektor takže to išlo separé káblom ako ja anténa na rádio. CAN zbernica slúži iba na to aby ti napríklad na palubovke zobrazilo info z rádia alebo fungovalo ovládanie z volantu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok