Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2016, 17:11

Cavte,
zaujímalo by ma že prečo sa auto neodomkne keď je už slabá baterka V DO centrálneho uzamykania (musím DO dať až na okno K palubovke auta aby odomklo) a s uzamykanim nie je žiaden problem, dokonca ani z 5 metrov.

Zaujíma ma čím to je. Prečo vyslanie kodu odomknutia potrebuje väčšiu energiu ako vyslanie kódu zamknutia.


! Úprava názvu témy a presun do správnej sekcie. presunul: 31.3.2016 mirosne !
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2016, 19:59

Update:
Vymenil som baterku A robí to to iste. Tak to nebude slabou baterkou. Pozriem sa na gumové tlačidlo či nie je vydrane. Dá sa neako opraviť gumové tlačidlo keď je vydrane?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa oravan » 31 Mar 2016, 20:22

áno dá sa opraviť
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2016, 22:10

Prvy april je az zajtra. To si už nemohol hneď napísať ako?
Tak sa teda pytam.: Ako?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa miroja » 31 Mar 2016, 22:17

Prednedavnom sa riesilo v dvoch vlaknach, ako opravovat "vytlacene" tlacitka. Je zbytocne to tu znovu preberat, pohladaj temy s opravou DO od TV a opravu gumenych tlacitok na starsom meracom pristroji. Ak sa teda jedna o gumene tlacitko a nielen o gumenu krytku nad mechanickym tlacitkom.
Osobne vsak nie som presvedceny, ze by to sposobovalo zodrate (zostarnute) tlacitko.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa misocko » 31 Mar 2016, 22:23

mas tam vodivu gumu alebo mikrospinace na plosaku
mikrospinace precistit (prestriekat nejakym cisticom)
vodiva guma - kedisi som podlepoval sekundakom a alobalom
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa oravan » 31 Mar 2016, 22:27

no opravu DO pokiaľ sú gumové kontakty sa používa súprava aj z lepidlom silikonovím používam to roky a zatiaľ spokojnosť pokiaľ je gumový kontakt znečistený mastnotou treba ho umyť v liehu ,ja som to aj tak že celú gumu som zubnou kefkou umyl v jarovej letnej vode a nechal oschnúť
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Mar 2016, 23:16

Dakujem za rady, vyskusam a dam vediet.

Update:
Takze problem bol v tlacitku. Po vycisteni uz to ide. Takze diki za rady.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa datam » 30 Máj 2016, 14:52

Inak odporúčam aj len tak rozobrať DO. Ja mám vodotesné a na vnútornej strane plastov sa nakondenzuje divná lepkavá tekutina. Myslím že ja jedná o nejaký bordel z batérie a nakoľko je to vodotesné nemá sa to kam odventilovať a zráža sa to na plastoch. Táto tekutina dokáže totálne odpísať vodivú gumu prípadne tlačidlá. Všimol som si to na mojích oboch DO od rôznych áut.
0

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa oravan » 30 Máj 2016, 17:10

ten bordel to je masnota vyskytuje sa aj v DO od spotrebnéj elektroniky
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa miroja » 30 Máj 2016, 21:22

Ta "masnota" pochadza z "gumenej" casti klavesnice (tlacitok), kde sluzi ako stabilizator, aby to zostalo ohybne. Kedsi som tak cital, ale nezarucujem na 100% pravdivost. V kazdom pripade je uzitocne DO tej masnoty zbavit.
Nemyslim si vsak, ze prechodovy odpor spojenia kontahlaktu tlacitka by mal mat vplyv na vykon vysielaca. Predpokladam, ze chyba bude kdesi inde. Samozrejme ze hladanie chyby zalezi od toho, ci mas infrak, alebo radiove...
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa mirosne » 30 Máj 2016, 22:09

miroja s tou "mastnotou" s tej gumy máš 100% pravdu.Tiež som o tom čítal a keď aj nad tým pouvažuješ,ako by sa dostala mastnota pod tú gumu?
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5644
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Máj 2016, 23:10

mirosne napísal:miroja s tou "mastnotou" s tej gumy máš 100% pravdu.Tiež som o tom čítal a keď aj nad tým pouvažuješ,ako by sa dostala mastnota pod tú gumu?
neviem,neviem... ale podľa mňa,ten bordel v ovládačoch je normálne z rúk,pri každej manipulácii niečo zo seba vtlačíme dnu. Zbadal som to na novom ovládači k satelitu...kým bol v sáčku,bol aj vnútri čistý...sáčok sa zodral,ovladač sa zasr,,,al. Na TV ovládači,kým sa intenzívne používal na prepínanie programov to bolo tak isto.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Centrálne uzamykanie auta a dosah D.O.

Príspevok od používateľa zipaj » 31 Máj 2016, 02:26

miroja napísal:Ta "masnota" pochadza z "gumenej" casti klavesnice (tlacitok), kde sluzi ako stabilizator, aby to zostalo ohybne. Kedsi som tak cital, ale nezarucujem na 100% pravdivost. V kazdom pripade je uzitocne DO tej masnoty zbavit.
Nemyslim si vsak, ze prechodovy odpor spojenia kontahlaktu tlacitka by mal mat vplyv na vykon vysielaca. Predpokladam, ze chyba bude kdesi inde. Samozrejme ze hladanie chyby zalezi od toho, ci mas infrak, alebo radiove...
Na ovládačoch nie je guma, ale silikón, masnota sa tam dostane mikrotrhlinami na často namáhaných častiach membrány z rúk (preto veľmi milujem keď niekto "žerie" čipsy a hneď na to berie ovládač do zamastených rúk) :axe:
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok