autoelektrikar BA (okolie)

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

autoelektrikar BA (okolie)

Príspevok od používateľa rudko » 31 Máj 2016, 11:57

Zdravim

Pani nepoznate schopneho/sikovneho autoelektrikara z BA alebo okolia? Trosku ma trapia parkovacie senzory na dvojkovej Octavii. Vpravo vpredu mi hlasi prekazku aj ked tam nic nie je. Horsie je ze to nerobi stale a ako napotvoru vzdy ked idem do servisu tak je to OK. Mam pocit ze staci ist okolo a uz je to v poriadku :-). Mam podozrenie ze bude niekde zalomeny kabel, zly kontakt na konektore alebo mozno je uz aj nacaty snimac. Asi pol roka dozadu do mna nejaky dobrak v noci nacuval na parkovisku a vtedy som musel menit senzor na lavej strane lebo ten bol uplne hotovy. Potom bol dlho klud a asi mesiac dozadu zacal tento strajkovat. Ja by som sa na to aj pozrel, ale zajedno v poslednej dobe nemam vela casu a zadruhe nemam ani vhodny priestor na to. A sparat sa v aute pred bytovkou sa mi uprimne velmi nechce.
Tak ak by ste vedeli odporucit niekoho kto by sa mi na to vedel pozriet budem rad.
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: autoelektrikar BA (okolie)

Príspevok od používateľa Dolfi » 31 Máj 2016, 12:15

Aj já sa pripájam. Rozobrať pol auta pred panelákom na parkovisku, nie je bohvie čo.

Já by som potreboval niekoho, kto sa už hrabal v zadných dverách BMW E61. Vraj cez pánty ide celé napájanie "predku", (vypadáva displej, rádio, pohon 4x4, ...).

Mám za to. že takéto riešenie bola zámerná pomsta konštruktéra. Väčšie "kurvítko" v aute si totiž neviem predstaviť ... :confused:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: autoelektrikar BA (okolie)

Príspevok od používateľa Dolfi » 01 Jún 2016, 22:06

Tak nikto nič ?

Keď už na mňa kašlete, tak mi aspoň poraďte nejaký skutočne odolný lankový vodič do auta, ktorý sa hneď nezlomí. :confused:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: autoelektrikar BA (okolie)

Príspevok od používateľa delong » 01 Jún 2016, 23:58

Starý dobrý komunistický "autokábel" . Ku koncu som ho mal aj v silikonovom prevedení. Niektoré sa používali sa na pojazdoch žeriavov ,výťahov , proste aj niekde kde sa vodič alebo "kábel" mal pohybovať :wink: .

-- Spojený príspevok 01 Jún 2016, 23:12 --
rudko napísal:Zdravim

Pani nepoznate schopneho/sikovneho autoelektrikara z BA alebo okolia?
Rád by som ti pomohol ale si zďaleka. Ale poradil by som ti aby si začal diagnostikou .Predpokladám že máš OEM snímač. Ak je vadný snímač (častá závada) tak ten vpohode vymeníš aj pred blokom :wink: . Len musíš zalomiť ruku a vybrať mriežku :D .
PS:Tie snímače aj tak začnú po jednom odchádzať a aj vzadu budú nefunkčné :mrgreen: .
0

Napísať odpoveď