TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Ak máte problém s elektronikou v aute a motorke, alebo proste chcete do auta a motorky niečo zapojiť

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Príspevok od používateľa Wicker » 21 Aug 2016, 12:37

Nazdar,

skúsim ešte riešenie tu, keďže sa tu pohybuje niekoľko ľudí z fachu servisákov, prekopírujem problém.

"Potreboval by som vedieť ako má byť nastavené čerpadlo (či by mi to niekto vedel do grafu zakresliť) a vysvetiť čo znamená spodná os (stupne viem, automat má byť na 0, čo aj sedí). Potrebujem to základné približne nastavenie aby som mal základ od ktorého sa odraziť. Na screenoch je vidieť ako bolo čerpadlo pred nastavením a ako je po nastavení. Teraz ide auto super, znovu má ťah, automat krásne radí. Štart za tepla na brnk, no keď motor vychladne, tak točí aj 15 sekúnd, kým chytí. Preto by som potreboval vedieť ako by to malo byť aby som to došteloval. Veľmi pekne ďakujem za odpovede ku veci."
Prílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Príspevok od používateľa elmoto » 21 Aug 2016, 13:46

Ako si dosiel k tomu, ze mas na cerpadle nieco dostelovat? Nemas problem iba s tym, ze tam mas netesnost a spadava ti nafta? Ako nepoznam tento system no ak nieco nastavovat tak podla postupu od vyrobcu. VW servis ti na to nic?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Príspevok od používateľa Wicker » 21 Aug 2016, 13:53

Auto stratilo výkon a spotreba išla hore ( skoro 200km menej na plnú nádrž ). Prevodovka sa tiež začala chovať divne. Sám vidíš podľa obrázku PREDTÝM, že predvstrek je mimo rozsah (príliš skoro), píše to na spodku tej tabulky. Štarty za tepla aj za studena boli pred tým OK. Rozvody menené január tento rok, od vtedy najazdených cca. 15 000km a začalo to robiť to čo píšem vyššie, tak som mrkol graf. Ako píšem, teraz auto ide ako hodinky, radí pekne, motor má krásny zvuk oproti tomu pred tým, výkon ako pred tým, ale za studena chytá zle. Mám poznačené ako bolo čerpadlo nastavené pred zásahom. Skorej by som potreboval vedieť ako čo, aby som to dal na poriadok. No nikde neviem nájsť od čoho by som sa odpichol.

-- Spojený príspevok 21 Aug 2016, 13:01 --

VW servis som nekontaktoval a ani nenavštívil a ani to neplánujem... postup viz foto.
Prílohy
s.jpg
ss.jpg
sss.jpg
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Príspevok od používateľa elmoto » 21 Aug 2016, 22:27

ak priliš skoro vstrekuje tak ti musí aj riadne klepať. Ono to aj tak musí naštartovať bez problemov. Ako pozerám je tam rotačná pumpa. Prezisti si či nemali nejaké poruchy a je nutné ich repasovať. Jedine ak máš v poriadku diagnostiku a nehlási závadu ohľadom snímača zdvihu ihly tak je potom pravdepodobné vada regulátora predvstreku na čerpadle. Možno treba demontovať a prečistiť alebo vymeniť. Ak máš pumpu dobre nastavené tak si to už ďalej reguluje regulátorom. Ešte skontroluj konektor pumpy a prestriekaj kontakty. Kabeláž v poriadku... ale to isto vieš aj sám. Zmena predvstreku je závislá na teplote motora, zaťažení a na otáčkach. Informáciu o otáčkach budeš mať v poriadku, tak isto zaťaženie si počítač počíta, tak ešte aby tam nebol snímač teploty motora samostatný iný ako ti ukazuje na budíkoch a ten či nedáva zlú informáciu.

Ak to bude pumpou tak oprava bude sakramentsky drahá. Pri repase menia na nej aj cca 30 gumičiek a časovo náročné.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Aug 2016, 20:01

Chyby žiadne, všetko je čisté, pri meraní vždy sedí teplota a všetky spotrebiče sú vypnuté. No však už som prišiel na to ako to je, predvstrek (BDTC) sa u tohoto motoru (V6) nedá nastaviť, nastavuje si ho čerpadlo samé, zrejme to riadi elektronika v čerpadle. Dá sa nastaviť iba po vstrek, teda ADTC za HÚ. Aby bol studený štart OK mala by byť hodnota ADTC pod 0,8, ak si dobre pamätám, ešte som to nemal čas lepšie prečítať. Možné je taktiež aj to, že čerpadlo bude na odchode alebo jeho elektronika. Je tam toho viac, na riadiacej tryske pred konektorom je vložený odpor, to je tiež jedna z vecí ktoré môže robiť šarapatu (ale prečo bol doteraz potom) a pochybujem, že to je kvôli úprave spotreby (keďže cena novej je cez 300€).

Dnes som ho po práci ešte posunul a uvidíme, keď vychladne ako sa to bude chovať...

A klepať neklepal, divil by si sa, ale motor mal nádherný zvuk, oveľa lepší ako pred tým,
0

midnight_man
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 30 Júl 2013, 17:58
Bydlisko: Ružomberok

Re: TDI graf na 2,5TDI V6, 120kW, BFC, Multitronic, 2003.

Príspevok od používateľa midnight_man » 01 Nov 2016, 10:30

No takto :) keďže som tu zablúdil a ja som priamo z fachu (autoelektronika) uvediem veci na pravú mieru.

V 1. rade rozvody sa robia na prípravky (tj pripravky na vačky, pripravok do kluky a do cerpadla)
Treba este skontrolovat ak niekto sahal hore do vačiek, v kazdej hlave su 2 vacky, ci nie su prehodene voči sebe!!!!

V 2 rade, ako isto vieš čerpadlo má svoj remen ktory ide na druhu remenicu vačky. Ked zlozis rozvody na pripravky, nechas auto zohriat, potom pustis tdi graf na vagu a skontrolujes predvstrek!

predvstrek musi byt medzi zelenou a cervenou ciarou...ak tam nie je vobec = mas totalne zle rozvody. (pozor dole vo VCDS treba vybrat kod motora!!!)
ak je troška mimo povolis jemne 4 srobky na vačke z ktorej je nahanane cerpadlo a potocis s cerpadlom (bavime sa o potočeni 0,1mm) ;) cize do toho jemne drcnes. srobky dotiahnes....znova skontrolujes predvstrek!

Bavime sa o procedure ktoru je nutne absolvovat niekde, kde maju vybavenie a ake take znalosti o veci :( toto nie su veci ktore sa daju robit doma na parkovisku.


K čerpadlu, cerpadlo ma elektromagneticky predsuvnik ktory dokaze ciastocne regulovat predvstrek ale nie kompenzovat zle nastavene rozvody alebo cerpadlo. Je tam z inych dovodov..

Mimo to tento predsuvnik aj s regulatorom mnozstva paliva sa velmi radi zadieraju do obalu cerpadla alebo odchadza koncak v jednotke.


GL :)
0

Napísať odpoveď